اهمیت بک لینک در سئو

اهمیت بک لینک در سئو

یکی از مواردی در سئو همواره مورد توجه کارشناسان سئو قرار دارد، بک لینک یا شبکه لینک سازی است که به مجموعه لینک ها و یا پیوندهایی گفته می شود که به سایت خود و یا دیگر سایت ها داده می شود.

 

مبحث خدمات مشتریان از جمله مباحث وسیع در بازاریابی است که هر چقدر از اهمیت آن بگوییم، کم است. اینکه شما با مشتریان خود چگونه رفتار می کنید، بزرگترین تبلیغات شماست. حتی اگر می خواهید مشتری جدید جذب کنید، باید برای مشتریان فعلی تان وقت صرف کنید.

برای مشتریان خود وقت صرف کنید

 

این لینک سازی یا بک لینک ها می توانند پیوند به صفحات وب سایت شما و یا هر وب سایت دیگری باشد. با در نظر گرفتن این که این بک لینک ها می توانند در تعیین محبوبیت سایت شما در سئو بسیار تاثیر گذار باشند، شما می توانید استراتژی های بهینه سازی موتورهای جستجو SEO برای سایت خود در تولید محتوا را در نظر بگیرید.

در این مقاله سعی شده است که با مفهوم شبکه لینک سازی یا بک لینک و تأثیر آن در سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو آشنا شویم و همینطور طریقه استفاده از لینک سازی یا بک لینک را در تولید محتوا بررسی کنیم.

 

هیچ تضمینی برای کشف قیمت مناسب محصول شما وجود ندارد. صادقانه بگویم: قیمت عالی وجود ندارد. بله! ما به دنبال یافتن قیمت عالی نیستیم. ما به دنبال یافتن قیمت عالی محصول شما هستیم. توسعه استراتژی قیمت گذاری اثربخش دارای جنبه های مهمی است که باید آنها را بشناسید که ما در این مقاله به آن می پردازیم.

کشف قیمت عالی

 

اهمیت بک لینک در سئو

اما به راستی چرا بک لینک ها به این اندازه برای موتورهای جستجو به ویژه گوگل مهم هستند و یکی از معیارهای رتبه بندی وب سایت ها نزد این موتورهای جستجو تعداد بک لینک هایی است که مربوط به صفحات وب سایت شماست؟

بک لینک ها (به خصوص نوع follow آنها که در ادامه توضیح خواهیم داد) به نوعی اعتبار دهنده وب سایت شما هستند. از این رو که اگر در وب سایتی لینکی وجود داشته باشد که به وب سایت شما پیوند شده باشد، وب سایت مذکور، وب سایت شما را منبع و مرجع خود قرار داده است و گوگل شما را یک وب سایت مرجع خواهد شناخت و از این رو بر اعتبار وب سایت شما خواهد افزود. همچنین شما نیز باید در محتوای وب سایت تان به وب سایت های معتبری لینک دهید تا گوگل بداند که محتوای وب سایت شما از مرجع و منبع های معتبری سرچشمه می گیرد.

همچنین بک لینک ها، بر اساس انواعی که دارند لینک هایی هستند که در نهایت به سایت شما یا سایت های دیگری هدایت می شوند. لینک سازی یا بک لینک از آنجا اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند که در بهینه سازی موتورهای جستجو به خصوص گوگل، بک لینک سازی به عنوان یک ارزش افزوده برای وب سایت شما در نظر گرفته می شود.

به همین ترتیب موتورهای جستجو به سایت هایی که با لینک سازی یا بک لینک های مناسب بتوانند بازدید کنندگان بیشتری را به سایت خود جذب کرده و ترافیک سایت را بالا ببرند، اعتبار بیشتری می دهند و به این دلیل در صفحات جستجو شانس بیشتری برای دیده شدن نسبت به صفحاتی که لینک سازی یا بک لینک مناسبی ندارند، خواهند داشت. با در نظر گرفتن توضیحات فوق به این نتیجه خواهیم رسید که هر چقدر سایت های بیشتر و معتبر تری داشته باشید که به سایت شما ارتباط داده شده باشند یا به اصطلاح به صفحات شما لینک داده شده باشند امکان نشان دادن وب سایت شما در صفحات جستجو افزایش خواهد یافت.

 

اساس و پایه شکل گیری کسب و کارها، رفع نیاز مردم است. مردم به یک کالا یا خدمت نیاز دارند، بنابراین کسب و کارها برای رفع این نیازها راه اندازی می شوند. اما می دانیم که نیازهای انسان محدود است؛ پس چه باید کرد؟ پاسخ ساده است: نیاز ایجاد کنید!

نیاز ایجاد کنید!

 

استراتژی لینک سازی یا بک لینک

استراتژی لینک سازی یا بک لینک در حال حاضر یکی مهم ترین استراتژی ها در بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ است. لینک سازی یا بک لینک می تواند در بهبود ترافیک، رتبه و اعتبار سایت شما بسیار تاثیرگذار باشد. برای داشتن لینک سازی یا بک لینک شما نیاز به محتوای با کیفیت خواهید داشت، در واقع برای لینک سازی یا بک لینک، شما به چیزی ارزشمند برای گفتن نیاز دارید تا به وسیله آن بتوانید راه های ارتباطی بیشتری بین سایت خودتان و سایر وب سایت ها برای دسترسی سریع کاربران به اطلاعات بیشتر در اختیارشان قرار دهید.

 

انواع لینک سازی یا بک لینک

دانستن اطلاعات در مورد انواع لینک سازی یا بک لینک ها بخصوص برای آن دسته از افرادی که به تازگی با دنیای دیجیتال مارکتینگ و بهینه سازی موتورهای جستجو SEO آشنا می شوند بسیار مهم خواهد بود و نقش تعیین کننده ای در بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو خواهد داشت.

در حال حاضر دو نوع مهم لینک سازی یا بک لینک در بهینه سازی موتورهای جستجو SEO وجود دارد که به آنها (follow (dofollow و nofollow گفته می شود. معمولا به هنگام محتوا نویسی لینک ها به صورت پیش فرض dofollow هستند.

بر اساس الگوریتم هایی که در موتور جستجو گوگل تعریف شده است لینک های نوفالو یا فالو ارزش و اعتباری به صفحه هدف منتقل نمی کنند و بر عکس آن لینک های فالو، بک لینک هایی هستند که به سایت هدف اعتبار خواهند بخشید. اگر چه که برای بسیاری از متخصصین سئو، حتی داشتن یک بک لینک نوفالو از یک وب سایت معتبر باز هم ارزشمند خواهد بود زیرا در هر صورت مخاطبانی را به صفحات وب سایت شما هدایت می کنند.

علاوه بر آن لینک سازی ها نیز به دو دسته لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی نیز تقسیم بندی می شوند. منظور از لینک سازی داخلی ارتباط بین صفحات یک وب سایت و منظور از لینک سازی خارجی ارتباط بین صفحات یک وب سایت با یک وب سایت دیگر می باشد. معمولا کسب و کارها در لینک سازی های داخلی از لینک بک های فالو استفاده می کنند.

در سال های گذشته متخصصین سئو با علم به این موضوع که در موتورهای جستجویی چون گوگل با استفاده از لینک سازی یا بک لینک می توان اعتبار بیشتری به وجود آورد شروع به راه اندازی سایت های خرید و فروش انواع لینک سازی یا بک لینک ها کردند. پس از چندین سال گوگل از خرید و فروش لینک سازی یا بک لینک ها مطلع شد و الگوریتم های خود را برای دادن اعتبار به یک سایت تغییر داد و جریمه برای سایت هایی در نظر گرفت که از بک لینک های خریداری شده استفاده می کردند. به این ترتیب در حال حاضر استفاده از لینک سازی یا بک لینک می بایست کاملا بر اساس استانداردهای گوگل باشد در غیر اینصورت گوگل سریعاً متوجه آن شده و جریمه های سنگینی برای آن وب سایت در نظر خواهد گرفت.

 

تفاوت شما از رقبایتان در چیست؟ وقتی این سؤال را از خودتان می پرسید فقط یک یا دو کلمه را باید بگویید. اگر در مابقی روزهای نشان تجاری تان، نام نشان تجاری شما به ازای بهترین کلمه ای که آن را توصیف می کند تغییر کند، این کلمه چه کلمه ای خواهد بود؟

وجه تمایز شما چیست؟

 

 

تعیین ارزش لینک سازی یا بک لینک در گوگل

لینک سازی یا بک لینک هایی که هدفشان سایت شما باشد از نظر گوگل ارزش و اعبتارشان با هم متفاوت خواهد بود. گوگل سعی می کند برای لینک سازی یا بک لینک فاکتورهای مختلفی در تعیین اعتبار آن وب سایت در نظر بگیرد به عنوان مثال گوگل، اعتبار دامنه Domain Authority، اعتبار صفحه Page Authority، میزان رابطه بین موضوع کسب و کار و وب سایت شما با سایت لینک دهنده و یا محل قرار گیری بک لینک را در نظر می گیرد.

اعتبار دامنه Domain Authority به عمر دامنه، نوع دامنه، تعداد بک لینک های ورودی و خروجی و ارزش آن دامنه در شبکه های اجتماعی و در بین کاربران آن دامنه بستگی مستقیم دارد. هر چقدر Domain Authority وب سایتی که به سایت شما لینک می دهد بالاتر باشد، تاثیر آن بر جایگاه وب سایت شما نیز بالاتر خواهد بود. به همین ترتیب در Page Authority نیز هر چقدر وب سایتی که به سایت شما لینک بک می دهد ارزش Page Authority  بالاتری داشته باشد اعتبار بیشتری برای سایت شما به همراه خواهد داشت. برای این موضوع لازم هست حتما سایت هایی که به سایت ما بک لینک می دهند را از لحاظ اعتبار Page Authority و Domain Authority بررسی کنیم. برای این کار به راحتی می توانید از سایت هایی مثل www.checkmoz.com استفاده نمایید.

شما حتی به عنوان مالک یک وب سایت می توانید با لینک سازی داخلی در وب سایت خود اعتبار Domain Authority و Page Authority را در وب سایت خود بالا ببرید. به این منظور شما می توانید به هنگام محتوا نویسی درباره موضوعات مختلف، محتوای سایت خود را با سایر صفحات وب سایت خود لینک داده و بین آن صفحات ارتباط برقرار کنید در این حالت لازم می باشد که حتما نوع لینک های داخلی را از نوع فالو انتخاب نمایید. در صورتی که بتوانید با محتوا نویسی مناسب، لینک سازی یا بک لینک های داخلی مناسبی نیز برای خود به وجود آورید تاثیر آن را در Domain Authority و Page Authority خواهید دید.

 

یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای گوگل به هنگام اعتبار سنجی لینک سازی یا بک لینک، بررسی موضوع کسب و کار شما با وب سایت لینک دهنده به محتوای سایت شما می باشد. به عنوان نمونه اگر کسب و کار شما مربوط به فروش آنلاین لباس و زیورآلات بوده در حالی که لینک های ارسالی به سایت شما از یک کسب و کار مربوط به فروش بلیط هواپیما باشد، آن لینک سازی یا بک لینک ها از نظر گوگل اعتبار چندانی نخواهد داشت و عملاً تاثیر در بهینه سازی رنک سایت شما در موتورهای جستجو ندارد.

 

در نتیجه با فهم این موضوع که لینک سازی درست و مناسب تاثیر بسزایی هم در افزایش تعداد بازدید کنندگان از وب سایت شما خواهد داشت و هم از نظر موتورهای جستجو امکان بیشتر دیده شدن را به دست می آورید باید در نظر داشته باشید که استفاده نادرست از لینک سازی یا بک لینک ها به همان اندازه در از بین بردن اعتبار وب سایت شما نیز تاثیر گذار خواهد بود. به منظور کسب اطلاعات تخصصی بیشتر از لینک سازی یا بک لینک می توانید با کارشناسان امپریال برند در تماس باشید.

 

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی