گوگل آنالیتیکس جلسه سوم

دانلود فایل ویدئویی آموزش


دوره آموزشی گوگل آنالیتیکس؛ جلسه سوم

در این جلسه قصد داریم تا با نحوه کار گوگل آنالیتیکس آشنا شویم. در واقع این موضوع که اصلاً گوگل آنالیتیکس چگونه تمامی این اطلاعات مفید را در اختیار ما قرار می دهد و نحوه کار این برنامه به چه صورت است.

 

مراحل کار گوگل آنالیتیکس

تقریباً تمامی افرادی که با گوگل آنالیتیکس سر و کار داشته و دارند، وقتی برای اولین بار امکانات بیشمار و اطلاعات مفید این برنامه را دیدند، این سوال فکرشان را درگیر کرده است که: «پشت پرده برنامه گوگل آنالیتیکس به چه شکل است؟!»

ما در این جلسه می خواهیم تا روند کار برنامه گوگل آنالیتیکس را برای شما معرفی کنیم:

  • جمع آوری داده ها (Data Collection)

داده هایی که گوگل آنالیتیکس در این قسمت جمع آوری می کند شامل اطلاعات زیادی از قبیل: رفتار کاربران وب سایت شما، واکنش وب سایت شما به این رفتار کاربران، اطلاعات جامع وب سایت شما، اطلاعات کمپین های بازاریابی دیجیتال شما و...

این داده ها از طریق کدی که در ادامه خواهیم گفت، جمع آوری و در سرورهای گوگل آنالیتیکس ذخیره می شود.

  • طبقه بندی داده ها (Configuration)

داده هایی که گوگل آنالیتیکس در قسمت قبل جمع آوری کرده است، در این قسمت طبقه بندی و دسته بندی می شود تا پردازش این داده ها راحت تر و دقیق تر شود.

  • پردازش داده ها (Processing)

داده ها پس از آنکه توسط گوگل آنالیتیکس جمع آوری و طبقه بندی شد، در این قسمت پردازش می شود تا برای مرحله بعدی آماده شود.

  • گزارش دهی (Reporting)

مرحله گزارش دهی گوگل آنالیتیکس، آخرین مرحله از روند کاری گوگل آنالیتیکس است، که در واقع همان مرحله ای است که ما مشاهده می کنیم. در این مرحله اطلاعات پردازش شده در اختیار ما قرار می گیرد تا بتوانیم استفاده لازم را از آنها ببریم.

 

حالا نکته اصلی اینجاست که این اطلاعات جمع آوری شده در مرحله اول، چگونه جمع آوری می شوند؟

همانطور که در جلسه بعدی خواهید دید، گوگل آنالیتیکس یک کد جاوا اسکریپت در ابتدای ثبت نام به شما می  دهد تا در کد وب سایت تان قرار دهید و از طریق این کد که در تمامی صفحات وب سایت تان قرار خواهد گرفت، اقدام به جمع آوری اطلاعات موردنیاز خواهد کرد. این کد در واقع بعنوان یک رابط، تمامی اطلاعات لازم در مورد وب سایت و یا رفتار کاربران را گردآوری می کند. این اطلاعات شامل تمامی داده های وب سایت و حرکات کاربر وب سایت شماست. در جلسه بعدی، طریقه گرفتن این کد و قرار دادن آن در کد وب سایت تان را آموزش خواهیم داد.

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی