برنامه ریزی برای بازاریابی هدهمند

طراحی برنامه های بازاریابی با هدف ایجاد ارزش ویژه برند

در این مقاله به بررسی شیوه ی تأثیرگذاری فعالیت های اصلی بازاریابی به ویژه راهبردهای مرتبط با محصول قیمت گذاری و توزیع بر ارزش ویژه ی برند می‌پردازیم. وبه این سوالات با مطالعات موردی واقعی پاسخ می‌دهیم:

بازاریابان چگونه می‌توانند از این فعالیتها در جهت ارتقای سطح آگاهی از برند استفاده کنند؟
و چگونه این برنامه ها می‌توانند به بهبود تصویر ذهنی از برند و افزایش همنوایی با برند در مشتریها منجر شود؟

در این مقاله تمرکز اصلی بحث بر طراحی فعالیتهای بازاریابی از دیدگاه برندسازی است. ما به بررسی این نکته می‌پردازیم که چگونه برند می‌تواند با تمامی برنامه های بازاریابی به مؤثرترین شیوه یکپارچه شود و برای سازمان ارزش بیافریند به دلیل ضرورت و محدودیت در این مقاله از اتخاذ رویکردهای گسترده و کلان و نیز بررسی تمامی جزئیات در طراحی فعالیتهای بازاریابی صرف نظر می‌کنیم.

بحث خود را با بررسی برخی از پیشرفت های جدید در زمینه طراحی برنامه های بازاریابی در شرکتهای برتر آغاز کرده و پس از مرور راهبردهای مرتبط با محصول قیمت گذاری و شبکه ی ،توزیع این مقاله را با مطالعه ی تمرکز بر برند به پایان می‌بریم.

 

چشم انداز های جدید در بازاریابی

چشم اندازهای جدید در علم بازاریابی

در سالهای اخیر به دلیل تحولات محیط رقابتی استراتژی و روشهای نهفته در پس آن، برنامه های بازاریابی، تغییرات چشمگیری یافته اند همان گونه که در مقالات قبلی اشاره شد، تحولات محیط اقتصادی، فناورانه سیاسی - حقوقی اجتماعی- فرهنگی و رقابتی بازاریابان را قادر به اتخاذ رویکردها و فلسفه های جدید کرده است چهار عامل اصلی تأثیرگذار بر عصر اقتصادی جدید عبارتند از:

 • توسعه ی ارتباطات و دیجیتالی شدن شرکتها (با حضواینترنت ،اینترانت و ابزارهای مدرن همچون تلفن همراه)
 • حذف تدریجی واسطه ها با بروز تغییرات بنیادین در شبکه های تجاری و واسطه ای (با شکل گیری شبکه ها و گونه های متفاوت دلالی و واسطه گری)
 • روند روبه رشد مشتری گرایی (با افزایش گرایش به کالاها و خدمات سفارشی و ویژگیهای مورد انتخاب مشتری در طراحی و ارائه ی محصول)
 • همگرایی صنایع (از طریق کمرنگ شدن مرزهای میان صنایع)

این عوامل پیش برنده و سایر عوامل مانند خصوصی سازی و تغییر در مقررات تجاری دست در دست یکدیگر داده و توانمندیهای جدیدی را در اختیار مشتریها و سازمانها قرار داده‌اند.
این توانمندیها و قابلیتهای جدید تأثیرات عمیقی بر بحث مدیریت برند به جای گذاشته‌اند بازاریابان امروزه به تدریج از تمرکز بر راهبردهای بازاریابی انبوه که به شکل گیری برندهای قدرتمند در دهه های ۱۹۵۰ ، ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ منجر شده بود کاسته و تلاش می‌کنند تا رویکردهای جدید و منطبق بر بازارهای قرن بیست و یکم را اتخاذ کنند حتی آن دسته از بازاریابانی که در صنایع سنتی فعالیت می‌کنند نیز درصدد تغییر طرز تفکر و گرایش به سوی فعالیتهایی هستند که در گذشته حتی لحظه ای به آنها نمی‌پرداختند.

توانمندیهای جدید در اقتصاد پیشرفته که برنامه های بازاریابی و برندسازی را تغییر داده‌اند.

به صورت کلی این تونمندیها را می‌توان در دو دسته مصرف کنندگان و شرکتها تقسیم کرد، امروزه با توجه به تعاریف این توانمندیها در هر کدام از دسته های مصرف کنندگان و شرکتها می‌توان به تغییرات مورد نیاز در برنامه های بازاریابی مبتنی بر ارزش ویژه برند پی برد.

توانمندی های جدید دراقتصاد پیشرفته

مصرف کنندگان

 • از قدرت و اختیارات بیشتری برخوردارند.
 • به کالاها و خدمات متنوع تری دسترسی دارند.
 • می‌توانند اطلاعات بیشتری را در مورد همه ی کالاها و خدمات کسب کنند تعامل ساده تری را در زمینه ارسال و دریافت سفارشها و درخواستهای خود با بازاریابان دارند.
 • تعامل بیشتری با سایر مصرف کنندگان داشته و قادرند محصولات و خدمات را با یکدیگر مقایسه کنند.

شرکتها

می‌توانند با بهره گیری از اطلاعات و کانالهای قدرتمند ،فروش دسترسی وسیعی به بازارهای جغرافیایی داشته و مشتریها را از جزئیات محصولات خود آگاه کرده و در پیشبرد محصولات و برندهای خود نقش مؤثرتری را بازی کنند.

 • قادرند اطلاعات عمیقتر و کاملتری در مورد بازارها ومشتریهای فعلی، مشتریهای بالقوه و نیز رقبای خود جمع آوری کنند.
 • می‌توانند ارتباطات دوسویه با مشتریها و خریداران بالقوه را تقویت و تسهیل کرده و کارآیی معاملات خود را بهبود بخشند.
 • قادرند از طریق ایمیل، آگهی های تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای بازاریابی دیجیتالی اطلاعات مناسبی را برای مشتری ها و خریداران بالقوه ارسال کرده و سطح وفاداری آن را ارتقا بخشند.
 • می‌توانند با انطباق محصولات، گزینه ها و خدمات خود براساس نیازها و خواسته های هر یک از مشتری،ها سطح رضایت آنها را افزایش دهند.
 • می‌توانند با استفاده از شیوه های مدرن ارتباطی فرایندهای ،خرید استخدام و آموزش منابع انسانی و نیز ارتباطات درون و برون سازمانی را ارتقا دهند.

نمایشهای آهنگین Broad Way

تهیه کننده موفق، برادوی Jeffrey Seller با سرمایه گذاری نمایش و بازاریابی روی تئاترهای آهنگین (موزیکال) توانست به موفقیت فوق العاده ای در عرصه ی هنر و سرگرمی مخاطبان دست یابد.
وی در آغاز فعالیت خود روشی را اتخاذ کرد که در آن زمان عجیب و غیرعادی بود. او برای جذب تماشاچیان بیشتر، تعداد محدودی از بلیطهای گران قیمت ردیف اول سالن را با قیمتی کمتر به طرفداران جوان و پرشور تئاتر اختصاص میداد.

همگام با این کار با ارسال آگهی های تبلیغاتی کوتاه مانند «توجه توجه» از طریق پست الکترونیکی تلاش می کرد تا نام نمایشهای خود را بر سر زبانها بیندازد Seller و شرکای او با سرمایه گذاری انبوه در زمینه ی اجرای فعالیتهای تبلیغاتی گسترده علاوه بر جذب تماشاچیان موفق به دریافت جوایز متعددی شدند.

آنها فعالیت تبلیغاتی خود را بر شبکه های رادیویی قومی، کلوپهای شبانه و کافه ها متمرکز ساختند و با استفاده از روشهای زیرکانه‌ی قیمت گذاری تلاش کردند تا سالنها را در اولین ماه های نمایش تئاتر مملو از تماشاچی نگهدارند.

منطق فعالیتهای آنها چنین بود با وجود صدها گزینه برای سرگرمی بسیاری از افراد از پرداخت هزینه‌ای سنگین برای تماشای تئاتر آهنگین صرف نظر میکنند فرمول سنتی بازاریابی از طریق استفاده از شیوه های کم هزینه‌ی تبلیغاتی مانند شبکه های رادیویی نصب پوسترها و آگهی های کوچک در روزنامه ها دیگر جوابگو نبود و هشتاد درصد از تئاترهای Broad Way با روند نزولی درآمد مواجه بودند Seller معتقد است: من از قانون شکنی لذت میبرم و در عصر ما قانون شکنی کلید موفقیت است

محیط جدید بازاریابی در قرن بیست و یکم بازاریابان را به اتخاذ رویکردهای متفاوت در زمینه ی طراحی و توسعه ی برنامه های بازاریابی مجبور ساخته.
امروزه دو عامل یکپارچه سازی و منحصر به فرد بودن فاکتورهایی هستند که در ایجاد و حفظ برندهای قدرتمند تأثیر گذارند و شرکت ها تلاش میکنند تا با اتخاذ مجموعه ی گسترده ای از فعالیتهای کاملا متمرکز، معنادار و جذاب برای مشتریهای هدف، جایگاه رقابتی خود را حفظ کنند.

یکپارچه سازی برنامه ها و فعالیت های بازاریابی

در محیط بازار امروز شیوه های بسیار متفاوتی وجود دارد که از طریق آنها محصولات و خدمات و برنامه های بازاریابی مرتبط با آنها می‌توانند بر ایجاد و افزایش ارزش ویژه‌ی برند، تأثیر گذار باشند. راهبردهای شبکه ی توزیع، استراتژیهای ارتباطی راهبردهای قیمت گذاری و سایر فعالیتهای بازاریابی میتوانند تحت تأثیر ارزش ویژه ی برند تقویت و یا تضعیف شوند مدل ارزش ویژه ی برند از دیدگاه مشتریها (CBBE) برخی از نکات راهنما را در زمینه ی شناسایی و تفسیر این تأثیرات ارائه میدارد.
یکی از مفاهیم برگرفته از مدل CBBE این است که شیوه ی شکل گیری تداعیات ذهنی از برند بی اهمیت است و تنها آگاهی ،قدرت مطلوبیت و منحصر به فرد بودن تداعيات حائز اهمیت است.

به بیان دیگر، اگر مصرف کننده تحت تأثیر تجربه‌ی ،استفاده خواندن یک مقاله مشاهده ی آگهی‌های تبلیغاتی تلویزیونی یا هر عامل دیگری تداعیات ذهنی قدرتمند و مثبتی را از محصولات شما بیابد فارغ از شیوه ها و ابزارهای تأثیرگذار بر مصرف کننده تأثیر این تداعیات بر ارزش ویژه ی برند یکسان است.

بنابراین بازاریابان باید از تمامی ابزارها و شیوه های ممکن برای افزایش میزان دانسته های مشتری ها از برند نه تنها با تمرکز بر کارایی و هزینه بلکه با هدف ارزیابی اثر بخشی آن مورد ارزیابی قرار دهند محصول و خدمت هسته ی اصلی تمامی تلاشهای برندسازی سازمان هستند. با وجود این فعالیتهای بازاریابی و شیوههای یکپارچه سازی برند با این فعالیتها میتوانند نقشی کلیدی در ایجاد برند قدرتمند بازی کنند.

یکپارچه سازی برنامه ها و فعالیت های بازاریابی

در راستای این نگرش سه محقق با نامهای Schultz ،Tannenbaum Lauterborn دیدگاه جدیدی را تحت عنوان (تماس در ارتباطات یکپارچه ی) بازاریابی مطرح ساختند. بنابر تعریف این محققان تماس عبارت است از هر تجربه‌ی کسب اطلاعات که مشتری (بالقوه) در زمینه ی برند، محصول یا بازار آن محصول یا خدمت به دست می‌آورد براساس این دیدگاه، هر فرد میتواند به شیوه های متعددی با یک برند تماس حاصل کند.

تماس می‌تواند در قالب نظرهای دوستان و همسایگان بسته بندی محصول، مطالب درج شده در روزنامه ها و مجلات اطلاعات ارائه شده توسط برنامه های تلویزیونی، نحوه ی رفتار با مشتری در فروشگاه موقعیت مکانی محصول در قفسه ها و نوشتار مرتبط با محصول در درون فروشگاه بروز یابد.

تماس می تواند دیدن پیام تبلیغاتی و یا پیام ارزشی برند شما در رسانه های اجتماعی و یا انتقال آن بر اساس انواع تبلیغات CPC در وب باشد. وجود روش ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می نماید بتوانید به صورت دقیق مخاطبان هدف خود را تحت تاثیر قرار دهید و با آنها ارتباط برقرار کنید.
بهترین شیوه های برندسازی را تحت لقای ارزش ویژه برند خود که مبتنی بر ارزش ویژه مشتریان شما یا همان CBBE است اجرا نمایید. وجود ابزارهای دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می نماید بتوانید به شیوه های بسیار راحت تر برندینگ دیجیتال خود را انجام نمایید

تماس همچنین در برگیرنده ی گفته های دوستان اعضای خانواده و همکاران در مورد استفاده کنندگان از آن محصول یا خدمت .است تماس میتواند شامل نوع خدمات ارائه شده به مشتری ها شیوه ی اطلاع رسانی به آنها و حتی نوع و محتوای مکاتبات و تعاملات میان شرکت با مشتریها نیز باشد هر یک از این اطلاعات تجارب و روابط شکل گرفته در طول زمان بر رابطه ی میان مشتری برند و بازاریابان تأثیر می‌گذارد.

خلاصه‌ی آنچه ،گفتیم این است که شیوه های متعددی برای ایجاد ارزش ویژه‌ی برند وجود دارد. متأسفانه امروزه با تشدید رقابت شرکت های بسیار زیادی تلاش میکنند تا ارزش ویژه ی برند خود را تنها در محیط بازار شکل دهند.
استفاده از تفکر خلاق و نوآورانه برای طراحی برنامه های بازاریابی با هدف از میان بردن قیل و قال رقبا و برقراری ارتباط با مشتریها یک ضرورت است و امروزه بسیاری از بازاریابان حرفه ای تلاش میکنند تا با استفاده از شیوهها و ابزارهای نامرسوم و منحصر به فرد برای برند خود ارزش ویژه بیافرینند به عنوان مثال شکل گیری “pop-up stores” را مطالعه کنید.

مطالعه موردی Vacant

Vacant یکی از خرده فروشان مدرنی است که تصمیم گرفت تنها به مدت یک ماه در فضاهای خالی شهرهای بزرگ و بین المللی فعالیت کند. فروشگاههای Vacant تنوع گسترده ای از مکانهای فیزیکی را برای حضور خود انتخاب می‌کنند و با به نمایش گذاردن محصولات کمیاب برندهای برترمانند (Reebok و Puma و برندهای جدید و روبه رشد )مخاطبان خود را به خرید ترغیب میکنند
دراین فروشگاهها همواره حجم محدودی از محصولات موجود است و نکته ی جالب این است که تمامی محصولات به نمایش گذاشته شده برای مشتریها قابل خریداری نیستند و برخی از آنها صرفا برای نمایش ارائه میشوند این امر موجب تحریک بازدیدکنندگان به خرید بیدرنگ محصول می شود
هر یک از خریداران به عضویت کلوپ Vacant درآمده و در آخرین دقایق قبل از افتتاح فروشگاه جدید با ارسال پست الکترونیک از موقعیت مکانی فروشگاه مطلع می‌شوند.
با این حال باید بدانیم که تمرکز بر خلاقیت نباید به شیوه ای باشد که سازمان، هدف اصلی خود یعنی برندسازی را فدا کند و بازاریابان باید برنامه‌ها را به شیوه‌ای مدیریت و همساز سازند که تجربیات و راهکارهای یکپارچه ای را برای ایجاد ،آگاهی افزایش تقاضا و توسعه ی وفاداری در مشتریها ایجاد کند.

 


بیزینس پلن چیست

بیزینس پلن چیست؟ چه نکات مهمی را باید در نظر بگیریم؟

چرا کسب‌و‌کارها به بیزینس پلن نیاز دارند؟ مزایای نوشتن بیزینس مدل چیست و چرا بابت آن هزینه‌های هنگفتی از کسب‌و‌کارها دریافت می‌شود؟ هر کسب‌و‌کاری قبل از اینکه کار خود را شروع کند نیاز به نقشه راه دارد که شامل اهداف و برنامه‌ها، روش درآمدزایی، بازاریابی و گسترش کسب‌و‌کار است. همه این موارد در طرح تجاری وجود دارند. در این مطلب آموزش بیزینس پلن به همراه نکات نوشتن طرح تجاری به شما آموزش داده شده است. اگر قصد تاسیس شرکت یا عملی کردن ایده خود را دارید، این مقاله راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.


ادامه مطلب
دیجیتال مارکتینگ چیست

مسیر یادگیری دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ، یکی از قدرتمندترین شکل‌های بازاریابی است. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که 63 درصد کسب و کارها در سال گذشته میلادی، بودجه دیجیتال مارکتینگ خود را افزایش داده و نیروهای جدید و خبره‌ای در این زمینه استخدام کرده‌اند. اهمیت روزافزون بازاریابی دیجیتال باعث شده است که افراد بسیاری به یادگیری این مهارت و فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند شوند.


ادامه مطلب
5 اشتباه رایج در طراحی سایت که باعث از بین رفتن ترافیک سایت می شود

6 اشتباه رایج در طراحی سایت که باعث از بین رفتن ترافیک سایت می شود

اشتباه کردن بخشی از هر فرآیند طراحی است. طراحی وب سایت هم از این قاعده مستثنی نیست، اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم از برخی از بزرگترین اشتباهاتی که صاحبان وب سایت ها و کسب و کارهای اینترنتی در طراحی سایتشان انجام می دهند، دوری کنید. این مقاله به شش اشتباه رایج در طراحی وب سایت و نحوه جلوگیری از آنها می پردازد.


ادامه مطلب
نکات برتر سئوی تجارت الکترونیکی

ده نکته‌ی برتر سئوی تجارت الکترونیکی برای افزایش بازدید فروشگاه شما

قابلیت دیده شدن در گوگل یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده موفقیت شما در تجارت الکترونیکی است. تقریباً 70٪ مشتریان قبل از اینکه وارد یک گفتگوی فروش شوند، از طریق موتور جستجوی آنلاین تصمیمات خرید خود را می گیرند. بنابراین، نکات سئوی تجارت الکترونیکی برای افزایش فروش در فروشگاه های آنلاین ضروری است.


نکات برتر سئوی تجارت الکترونیکی
اینستاگرام مهم ترین کانال بازاریابی اجتماعی

آیا اینستاگرام همچنان مهم ترین کانال بازاریابی اجتماعی در سال 2023 خواهد بود؟

 آینده ی اینستاگرام در سال 2023 چگونه خواهد بود؟ آیا این کانال ( اینستاگرام ) به مهم ترین کانال شبکه های اجتماعی تبدیل خواهد شد یا توسط کانال های اجتماعیِ ( شبکه های اجتماعی ) در حال ظهور شکست می خورد؟ جدیدترین امکانات نسخه ها، چه تأثیری بر ترندهای اینستاگرام 2023 برای بازاریابی خواهد داشت؟ بگذارید بفهمیم.


اینستاگرام مهم ترین کانال بازاریابی اجتماعی | امپریال برند
۱۰ روند جدید سئو در سال ۲۰۲۱

۱۰ روند جدید سئو در سال ۲۰۲۱ که باید آنها را بدانید

آیا می دانید که سال ۲۰۲۱ برای متخصصین سئو با چه تغییراتی همراه خواهد بود؟ در این مطلب ده مورد از مهم ترین این روند ها و تغییرات جدید را که توسط ۴۲ نفر از برترین متخصصین سئو در جهان جمع آوری شده اند معرفی می کنیم. حالا که به پایان سال ۲۰۲۰ نزدیک شده ایم، وقت آن است تا نگاهی بیندازیم که در سال ۲۰۲۱ چه چیزی در انتظار متخصصین سئو است.


۱۰ روند جدید سئو در سال ۲۰۲۱
نشانه گذاری داده و نقش آن بر روی seo on - page سئوی صفحات

نشانه گذاری داده و نقش آن بر روی seo on - page صفحات

چطور از نشانه گذاری داده های ساخته شده برای سئوی روی صفحه ی موفقیت آمیز استفاده کنید

پنج نکته در مورد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و استراتژی های بازاریابی جستجو وجود دارد که در سال‌های اخیر به شدت مورد تعریف و تمجید قرار گرفته اند و همچنان مناسب و درخور شناخته می شوند. این پنج نکته عبارتند از: 


نشانه گذاری داده و نقش آن بر سئوی صفحات
دیجیتال مارکتینگ چیست؟ آموزش بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ چیست؟ آموزش بازاریابی دیجیتال

با توسعه دسترسی به اینترنت، هر روز تعداد کاربران آن در حال افزایش است. در حقیق طبق تحقیقات Pew نشان داده می شود که در سه سال گذشته استفاده مداوم از اینترنت در میان افراد بالغ 5% افزایش یافته است. نحوه خرید و فروش تغییر کرده و بازاریابی آفلاین مانند گذشته، موثر نیست.


دیجیتال مارکتینگ چیست؟
سئو براساس الگوریتم‌های گوگل سال 2020 با نرم افزار Website Audit

سئو براساس الگوریتم‌های گوگل سال 2023 با نرم افزار Website Audit

یکی از ابزارهای سئو و کار آمد، شناخته شده که کار سئو را براساس جدید ترین الگوریتم‌های گوگل سال 2023 انجام می‌دهد، ابزار سئو Website Audit است. ابزار website Audit شامل ابزارهای کارآمد برای سئو و بهینه سازی سایت است که شما می توانید از سایت همین شرکت دانلود و با راهنمایی که در این مقاله میخوانید سئوی سایت خود را بهبود دهید


سئو براساس الگوریتم‌های گوگل سال 2020
آموزش صفر تا صد گوگل تگ منیجر

آموزش صفر تا صد گوگل تگ منیجر

تفاوتی ندارد که صاحب یک کسب و کار بزرگ هستید یا این که می‌خواهید یک وب سایت شخصی برای تعامل با دیگران داشته باشید، در هر دو حالت، باید بدانید که چه کسانی به سایت شما رفت و آمد دارند و میزان تعامل کاربران با وب سایت شما چقدر است.


آموزش صفر تا صد گوگل تگ منیجر
صفر تا صد کار با داشبورد جدید گوگل (webmaster)

صفر تا صد کار با داشبورد جدید گوگل (webmaster)

اگر سئو سایت برایتان مهم باشد، بی‌شک نام گوگل وبمستر یا داشبورد جدید گوگل به گوشتان خورده است. این ابزار که توسط کمپانی مشهور گوگل ارائه شده، به شما کمک می‌کند که همیشه جز اولین لینک‌های موتور جستجو باشید و نامتان همیشه سر زبان مشتریان باشد.


کار با داشبورد جدید گوگل (webmaster)
بازاریابی محتوا پیشران کسب و کار دیجیتالی

بازاریابی محتوا پیشران کسب و کار دیجیتالی

قرار دادن محتوای کاربردی باید در رأس اولویت های شما قرار داشته باشد. چرا که این محتواست که میان شما و رقبای تجاری شما تمایز ایجاد می کند. شیوه های بازاریابی سنتی امروزه دیگر همچون گذشته کارایی ندارند. 


بازاریابی محتوا پیشران کسب و کار دیجیتالی
اسکیما چیست و نقش آن در سئو

اسکیما چیست و نقش آن در سئو

اسکیما یکی از مباحث نوینی است که در طراحی سایت مطرح می شود و یکی از مهم ترین سوالات افراد در رابطه با Schema این مبحث است که آیا برای استفاده از آن نیاز به کدنویسی یا برنامه نویسی وب وجود دارد یا خیر؟ آیا می توان بدون استفاده از کد نویسی اسکیما در طراحی وب سایت از Markup Schema استفاده نمود؟


اسکیما نقش آن در سئو
تبلیغات در اینستاگرام به روش اسپانسر

تبلیغات در اینستاگرام به روش اسپانسر

تبلیغات در اینستاگرام به روش اسپانسری یا تبلیغات اسپانسری اینستاگرام یکی از جدیدترین امکانات در اینستاگرام است که فکر و ذهن خیلی ها را به خود منعطف کرده است. گزینه promote که پایین پست های پیج بیزینسی شما قرار دارد، راه ورود به این تبلیغات است.


تبلیغات در اینستاگرام به روش اسپانسر
تعیین استراتژی برای هر کسب و کار منحصر به فرد

تعیین استراتژی برای هر کسب و کار منحصر به فرد است

گاهی برای همه پیش آمده که فکر کنیم چرا کسب و کارهایی که در یک حوزه فعالیت می کنند، چرا از کسب و کار اول ( برندی که حرف اول را می زند ) تقلید نمی کنند؟ ما در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد.


تعیین استراتژی برای هر کسب و کار
ریچ کارت (Rich cards) چیست؟

ریچ کارت (Rich cards) چیست؟

ریچ کارت (Rich cards) نتایجی هستند که در SERP به صورت کارت نمایش داده می شوند و حاوی مواردی مانند اطلاعات دستور طبخ غذا، افراد، مکان ها، کتاب ها و موارد بسیار متنوع دیگر هستند و همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد، گوگل این اطلاعات را از طریق اطلاعات ساختار یافته به دست می آورد.


ریچ کارت (Rich cards) چیست؟
برای مشتریان خود وقت صرف کنید

برای مشتریان خود وقت صرف کنید

مبحث خدمات مشتریان از جمله مباحث وسیع در بازاریابی است که هر چقدر از اهمیت آن بگوییم، کم است. اینکه شما با مشتریان خود چگونه رفتار می کنید، بزرگترین تبلیغات شماست. حتی اگر می خواهید مشتری جدید جذب کنید، باید برای مشتریان فعلی تان وقت صرف کنید.


برای مشتریان خود زمان بگذارید
نیاز ایجاد کنید!

نیاز ایجاد کنید!

اساس و پایه شکل گیری کسب و کارها، رفع نیاز مردم است. مردم به یک کالا یا خدمت نیاز دارند، بنابراین کسب و کارها برای رفع این نیازها راه اندازی می شوند. اما می دانیم که نیازهای انسان محدود است؛ پس چه باید کرد؟ پاسخ ساده است: نیاز ایجاد کنید!


نیاز ایجاد کنید
کمپین های بازاریابی ماندگار

کمپین های بازاریابی ماندگار

در مقالات قبلی که درباره بازاریابی بودند، بسیار از کمپین های بازاریابی و راه اندازی آنها صحبت کردیم. امروزه برخی از کسب و کارها و برندها با ایجاد یک کمپین بازاریابی ماندگار کاری کردند که تا سال های سال در ذهن و خاطر مردم باقی بمانند. در این مقاله درباره کمپین های بازاریابی ماندگار صحبت می کنیم.


کمپین های بازاریابی ماندگار
بازار هدف خود را محدود کنید!

بازار هدف خود را محدود کنید!

کل جهان بازار هدف شما نیست. به یاد داشته باشید اگر می خواهید که کسب و کار موفق و در آینده معروفی داشته باشید، باید روی یکی از گروه های بازار هدف تمرکز کنید. بازار هدف خود را محدود کنید یعنی به یک گروه خاص بفروشید تا به کل دنیا!


بازار هدف خود را محدود کنید!
استراتژی تحکیم قیمت

استراتژی تحکیم قیمت

یکی از مشکلات هر کسب و کاری که با فروش کالا یا خدمت سر و کار دارد، قیمت گذاری است به طوری که بتواند مشتریان را متقاعد کند. استراتژی تحکیم قیمت به رفع این معضل کمک فراوانی خواهد کرد.


استراتژی تحکیم قیمت
مشتریان خود را وفادار کنید!

مشتریان خود را وفادار کنید!

معمولاً برنامه های بازاریابی بیشتر بر جذب مشتری تمرکز دارند و از این رو نگه داشتن مشتریان قدیمی تر یکی از چالش های هر کسب و کار است. ما در این مقاله به اهمیت وفادار کردن مشتریان نسبت به برند خود و راهکارهایی در این زمینه خواهیم پرداخت.


مشتریان خود را وفادار کنید
برنامه های بلندمدت کسب و کار‌تان را دور بریزید!

برنامه های بلندمدت کسب و کار‌تان را دور بریزید!

در این مقاله به صورت کاملاً مستند خواهیم دید که چرا برنامه های بلندمدت در مسائل مربوط به کسب و کار اعم از بازاریابی هیچ جایی ندارند. برنامه های بلند مدت (بیشتر از یک سال) از نظر تمامی اساتید بازاریابی هیچ جنبه منطقی و درستی ندارند و ما در این مقاله به این مسئله می پردازیم.


برنامه های بلندمدت کسب و کار‌تان را دور بریزید
اصول بازاریابی بین بنگاهی - برنامه رویش رادیو اقتصاد با حضور دکتر مهریزدان

اصول بازاریابی بین بنگاهی - با حضور دکتر مهریزدان

صبح امروز، چهارشنبه 4 اردیبهشت، برنامه رویش از شبکه رادیویی اقتصاد با حضور دکتر محمدحسین مهریزدان و با موضوعیت اصول بازاریابی بین بنگاهی پخش شد. در ادامه نکاتی درباره اصول بازاریابی بین بنگاهی (بی تو بی) می دهیم و می توانید برنامه رویش رادیو اقتصاد را نیز در ادامه این مقاله بشنوید.


اصول بازاریابی بین بنگاهی ( B 2 B )
قیمت در بازاریابی هیچ جایگاهی ندارد! - قسمت دوم

قیمت در بازاریابی هیچ جایگاهی ندارد! - قسمت دوم

در قسمت اول این مقاله گفتیم که کاهش قیمت در پوشش "حراج" و از این قبیل نمی تواند در زمینه بازاریابی و فروش آنچنان تأثیرگذار باشد زیرا که همه رقبا به راحتی می توانند هر زمانی که بخواهند قیمت های خود را بکاهند. بدین ترتیب مزیت شما از بین خواهد رفت. در قسمت دوم این مقاله به ذکر نکات مهم دیگری می پردازیم.


قیمت در بازاریابی هیچ جایگاهی ندارد
برندتان را ملکه ذهن مخاطبان کنید! - قسمت دوم

برندتان را ملکه ذهن مخاطبان کنید! - قسمت دوم

در قسمت اول مقاله "برندتان را ملکه ذهن مخاطبان کنید!" از لزوم اینکه باید خودتان را در قلب و ذهن مشتری تثبیت کنید، سخن گفتیم و برخی از عملکردهای مغز را با هم بررسی کردیم. در قسمت دوم این مقاله قصد داریم تا با جنبه های دیگر ذهن مشتریانتان آشنا شویم. با ما همراه باشید.


برندتان را ملکه ذهن مخاطبان کنید
بفروشید! منتظر نشوید تا بخرند!

بفروشید! منتظر نشوید تا بخرند!

تجربه به ما نشان می دهد که مردم نمی دانند چه می خواهند! (پس چرا بپرسیم؟)

مردم در بیشتر مواقع آن چیزی را که فکر می کنند لازم است داشته باشند، می خرند. آنها به نوعی مثل گوسفند عمل کرده و به دنبال گله حرکت می کنند! در این مقاله تکنیک هایی درباره فروش بهتر به شما می گوییم.


بفروشید! منتظر نشوید تا بخرند!
چگونه کسب و کاری متمایز و متفاوت داشته باشیم؟ - قسمت دوم

چگونه کسب و کاری متمایز و متفاوت داشته باشیم؟ - قسمت دوم

در آخرین مقاله سال 97، به ادامه مبحثی که در مقاله قبل شروع کردیم، می پردازیم. در ادامه مقاله "چگونه کسب و کاری متمایز و متفاوت داشته باشیم؟" به ذکر نکاتی می پردازیم که دانستن و عمل به آنها باید سرلوحه صاحبان هر کسب و کاری قرار بگیرد. بنابراین شما را به خواندن ادامه این مقاله دعوت می کنیم.


کسب و کار متمایز و متفاوت
تبلیغات زیر حسی

تبلیغات زیر حسی

همگی از تأثیر تبلیغات به شیوه سنتی و انواع آن کم و بیش باخبریم. اشباع و رقابت شدید در این زمینه سبب شده که برندهای مختلف از جمله برندهای معتبر و معروف شیوه نوینی از تبلیغات را مورد استفاده قرار بدهند که در آنها ضمیر ناخودآگاه مردم نشانه رفته است. در این مقاله به بحث درباره این تبلیغات که" تبلیغات زیر حسی " (Subliminal advertising) نامیده می شوند، می پردازیم.


تبلیغات زیر حسی
کمپین "!Get A Mac"

کمپین "!Get A Mac"

کمپین "!Get A Mac" یا " یک مک بگیر!" در واقع یک کمپین تبلیغاتی تلویزیونی است که توسط شرکت TBWA Worldwide برای کمپانی اپل (Apple) ساخته شد. شرکت TBWA Worldwide یک آژانس تبلیغاتی بزرگ است که این کمپین تبلیغاتی را برای کمپانی اپل ساخت و طی سال های 2006 تا 2009 در ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزلند، بریتانیا و ژاپن از طریق تلویزیون پخش کرد.


کمپین "!Get A Mac"
بازاریابی و برندسازی

اولین باشید!

رسوخ کردن در افکار مشتریان که از طریق یک ایده جدید، یک فرآورده جدید یا یک فایده تازه صورت گیرد متضمن یک مزیت فوق العاده است. دلیل این امر، این است که افکار دوست ندارند تغییر داده شوند.


اولین باشید!
رهبری؛ عامل تمایز برند

رهبری؛ عامل تمایز برند

رهبری، قوی ترین راه برای متمایز ساختن یک نام تجاری به شمار می رود. دلیل این امر این است که رهبری مستقیم ترین راه ایجاد اعتبار برای یک نام تجاری است؛ و اعتبار آن چیزی است که شما به عنوان وثیقه برای ضمانت عملکرد نام تجاری خود از آن استفاده می کنید.


رهبری؛ عامل تمایز برند
وعده برند؛ قسمت دوم

وعده برند؛ قسمت دوم

در قسمت اول مقاله، راجع به وعده برند (قول برند) یا همان Brand Promise صحبت کردیم. در قسمت دوم این مقاله قصد داریم تا درباره وعده برند بیشتر حرف بزنیم و مثال های بیشتری درباره وعده های برند برای شما ارائه کنیم. پس با ما همراه باشید.


وعده برند؛ قسمت دوم
همایش های امپریال برند

همایش های امپریال برند

گروه امپریال برند در کنار حضوری فعال در بازار و فعالیت حرفه ای خود، همواره به عنوان یک گروه مشاور و پیشتاز در زمینه های علمی و دستاورد های بازاریابی و برندینگ، در همایش ها و سمینارهای مختلفی حضور پیدا کرده است.


همایش های امپریال برند
وعده برند (قول برند) یا Brand Promise در برندینگ دیجیتال

وعده برند (قول برند) یا Brand Promise در برندینگ دیجیتال

قدم محکم دیگری که برای موفقیت در برندینگ دیجیتال باید بردارید این است که باید بتوانید به وعده های برند خویش یا همان (Brand Promise) های خود وفادار بمانید. برای این کار کافی است که بدانید که وعده های برند شما چه هستند که دیروز، امروز و در آینده نیز همچنان وعده های برندتان باقی خواهند ماند.


وعده برند یا Brand Promise
۵ راه برای تمایز در برندینگ

۵ راه برای تمایز در برندینگ

امروزه کسب و کارهای بسیاری در هر یک از حوزه های تولیدی و خدماتی مشغول فعالیت هستند و تقریباً تمامی این کسب و کارها به اهمیت برندینگ و برندسازی واقف هستند؛ از این رو، کسب و کاری در برندینگ خود موفق خواهد بود که متمایزتر فعالیت های برندینگ خود را انجام دهد. در این مقاله 5 راه برای تمایز در برندینگ را به شما معرفی می کنیم.


۵ راه برای تمایز در برندینگ
ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی چیست؟

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی یعنی ساخت یک ویدئوی تبلیغاتی از کالا و خدمات و بازاریابی از طریق به ‌اشتراک‌گذاری ویدئو در چندین سایت مختلف. ویدئو مارکتینگ باعث افزایش ترافیک در وب‌ سایت شما می ‌شود.


ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی
چگونه برند خود را متمایز کنیم؟

چگونه برند خود را متمایز کنیم؟ قسمت دوم

در قسمت اول این مقاله، با برخی از نکاتی که باعث ایجاد تمایز میان برندها می شود، آشنا شدیم. در ادامه قصد داریم تا بیشتر درباره این موضوع که چگونه می توان یک برند را از سایر برندهای رقیب متمایز جلوه داد، صحبت کنیم.


چگونه برند خود را متمایز کنیم؟ 2
چگونه برند خود را متمایز کنیم؟

چگونه برند خود را متمایز کنیم؟

همیشه برای همه ما سؤال بوده که چطور یک برند از سایر برندها متمایز و منحصر به فردتر بنظر می رسد. حتی گاهی برند مورد نظر ما تبلیغات آنچنانی نیز انجام نمی دهد اما به شدت طرفداران زیاد و وفاداری را جذب می کند. اما چگونه یک برند می تواند متمایزتر از سایر برندها بنظر برسد؟


چگونه برند خود را متمایز کنیم؟
تدوین استراتژی بازاریابی اینترنتی

تدوین استراتژی بازاریابی اینترنتی

از استراتژی های بازاریابی اینترنتی جهت نیل به اهداف بازاریابی اینترنتی استفاده می شود. تدوین یک استراتژی مناسب برای رسیدن به هدف بازاریابی اینترنتی به بررسی بازار هدف شما، تکنولوژی در دسترس و منطق استراتژی پیشنهادی نیازمند است که خود در رابطه با جایگزین ها، هزینه و نیازهای حمایتی می باشد.


تدوین استراتژی بازاریابی اینترنتی
برندینگ دیجیتال یا برندسازی دیجیتال (Digital Branding)

برندینگ دیجیتال یا برندسازی دیجیتال (Digital Branding)

"برند" یا همان چیزی که امروزه بسیاری از ما انسان ها به عنوان "نام و نشان تجاری" می شناسیم، چیزی فراتر از یک نام است. در واقع برند، همان چیزی است که مردم در نبود ما بیان می کنند و در واقع وعده ای است که موجب تمایز نام و نشان تجاری ما با دیگران می شود.


برندینگ دیجیتال یا برندسازی دیجیتال
ارزیابی برنامه بازاریابی

ارزیابی برنامه بازاریابی

پس از اجرای برنامه بازاریابی، وقت آن است که نتایج این برنامه، پس از مدت زمانی که در برنامه بازاریابی مشخص کرده اید، به صورت جامع و شفاف ارزیابی شود تا از طریق این ارزیابی برنامه بازاریابی متوجه شویم که برنامه بازاریابی کسب و کار ما تا به چه حد توانسته که موفق باشد.


ارزیابی برنامه بازاریابی
چشم انداز سازمانی

چشم انداز سازمانی؛ قسمت دوم

در قسمت اول مقاله "چشم انداز سازمانی" با مفهوم چشم انداز سازمانی و اهمیت آن آشنا شدید؛ یک چشم انداز سازمانی خوب چند ویژگی مهم دارد که در این مقاله به ادامه معرفی آنها می پردازیم. چشم‌ انداز سازمان دارای مشخصات خاصی است. طبیعی است که سازمان چشم‌ انداز خود را با در نظرگرفتن چنين مشخصاتی استخراج نمايد.


چشم انداز سازمانی 2
قیمت گذاری

قیمت گذاری؛ قسمت دوم

گفته شد که پس از اینکه مدل کسب و کار خود را تقریباً معلوم کردید، می توانید برآورد اولیه مناسبی از چهارچوب قیمت گذاری تان داشته باشید و اینکه توجه کنید، احتمالاً این چهارچوب قیمت گذاری تغییر خواهد کرد و همچنین هدف اصلی استراتژی قیمت گذاری، محاسبه ارزش مادام العمر مشتریان جذب شده است. در این مقاله به ادامه مفاهیم پایه ای قیمت گذاری می پردازیم.


قیمت گذاری 2
استراتژی محصول؛ نام گذاری و بسته بندی آن

استراتژی محصول؛ نام گذاری و بسته بندی آن؛ قسمت دوم

در بخش اول مقاله "استراتژی محصول؛ نام گذاری و بسته بندی آن" گفتیم که محصول، نام و بسته بندی آن، بیش از سایر ابزارهای بازاریابی بر موفقیت جایگاه یابی برند اثرگذار هستند و چنانچه این سه عنصر در این راستا قرار نداشته باشند، امید کمی وجود دارد که بتوانید به تصویر ذهنی مطلوبتان در بازار دست یابید.


استراتژی محصول و نام گذاری 2
استراتژی محصول؛ نام گذاری و بسته بندی آن

استراتژی محصول؛ نام گذاری و بسته بندی آن

محصول، نام و بسته بندی احتمالاً بیش از سایر ابزارهای آمیخته بازاریابی بر موفقیت جایگاه یابی برند شما اثرگذار می باشند. این ها اساسی ترین عناصر کل مجموعه آمیخته بازاریابی هستند و این در حالی است که همه ابزارهای آمیخته ای بازاریابی باید در راستای جایگاه یابی برند شما باشند.


استراتژی محصول و نام گذاری
پیام تبلیغاتی

پیام تبلیغاتی؛ قسمت دوم

در مقاله قبل به تعریف تبلیغات پرداختیم و اینکه چگونه از فرایندی منظم استفاده کنید تا به تبلیغاتی خلاق منتج شود که فروش را به بار می آورد. حال قصد داریم تا چگونگی تعیین اهداف تبلیغاتی و نگارش آنها را مورد بحث قرار دهیم و اینکه چگونه یک استراتژی پیام را تدوین کنید تا برای تبلیغات جالب توجهی که به وضوح انتقال می یابد و باعث فروش می شود، در حکم کاتالیزور باشد.


پیام تبلیغاتی 2
پیام تبلیغاتی

پیام تبلیغاتی

تبلیغات و پیام تبلیغاتی هنوز هم از مؤثرترین راه های بازاریابی و جذب مشتری جدید است اما این حوزه قدیمی بازاریابی، نیازمند رعایت اصولی اولیه و خلاقیت است تا پیام تبلیغاتی شما بتواند همچنان شیوه ای برای بازاریابی باشد.


پیام تبلیغاتی
استراتژی بازاریابی؛ قسمت دوم

استراتژی بازاریابی؛ قسمت دوم

در مقاله قبل گفتیم، استراتژی بازاریابی نشان دهنده یک نگاه کلی اولیه به عناصر بازاریابی گوناگون و چگونگی کاربرد آنها برای حصول اهداف بازاریابی می باشد و رایج ترین موضوع های استراتژی بازاریابی را معرفی کردیم که در این مقاله به ادامه آن می پردازیم.


ادامه مطلب
آنالیز وب سایت؛ بهترین ابزار آنالیز رایگان آنلاین برای سئو سایت

آنالیز وب سایت؛ بهترین ابزار آنالیز رایگان آنلاین برای سئو سایت

آنالیز وب سایت همواره یکی از دغدغه های صاحبان سایت ها و وبمسترها بوده است.  آنالیز وب سایت یکی از مهمترین وظایف هر سئو کار و متخصصان سئو می باشد که بتوانند با استفاده از ابزارهای کارآمد موجب بهبود سئوی سایت شوند. در این مقاله به معرفی بهترین ابزار آنالیز رایگان آنلاین برای سئو سایت و آنالیز سایت می پردازیم.


آنالیز سایت و سئو
چگونه کسب و کار دیجیتال خود را راه اندازی کنیم؟

چگونه کسب و کار دیجیتال خود را راه اندازی کنیم؟

قبلاً گفتیم کسب و کار دیجیتالی چیست و در این مقاله قصد داریم تا چگونگی راه اندازی کسب و کار دیجیتالی را به طور کامل و جامع و از صفر برایتان بررسی کنیم. با خواندن این مقاله خواهیم فهمید که چگونه کسب و کار دیجیتال خود را راه اندازی کنیم.


ادامه مطلب
کمپین های بازاریابی آنلاین چیست؟

کمپین های بازاریابی آنلاین چیست؟

کمپین های بازاریابی آنلاین در واقع همان شیوه هایی است که برای بازاریابی حرفه ای و فروش بیشتر و شناساندن بهتر خود به مخاطبان، در فضای دیجیتالی و آنلاین برای هر کسب و کاری لازم است.


ادامه مطلب
برندینگ در شبکه های اجتماعی

برندینگ در شبکه های اجتماعی

برندینگ در شبکه های اجتماعی موضوعی است که امروزه با گسترش و پیشرفت شبکه های اجتماعی و رسانه های گروهی از اهمیت بسیاری برخوردار گشته است. برندینگ در شبکه های اجتماعی از شیوه های ارزان قیمت برندسازی و هویت سازی برند است.


ادامه مطلب
چرا به سئو سایت نیاز داریم؟

چرا به سئو سایت نیاز داریم؟

سئو سایت قلب تپنده سایت و کسب و کار اینترنتی شما ست. هر دیجیتال مارکتری اهمیت سئوی سایت را میداند و تمام تلاش خود را برای بهبود سئو سایت خویش انجام میدهد. سئو به واقع قدرتمند ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ است.


ادامه مطلب
وب سایت تان را طلایی کنید!

وب سایت تان را طلایی کنید!

ریاضی دانان، مهندسین، معماران، زیست شناسان و طراحان گرافیک چه چیز مشترکی دارند؟ همگی آنها از چیزی استفاده می کنند که شاید جذاب ترین شماره در ریاضیات است: رقم طلایی! که نسبت طلایی و بخش طلایی نیز نامیده می شود.


ادامه مطلب
استراتژی "بازار خط مقدم ساحلی"

استراتژی "بازار خط مقدم ساحلی"

بازار خط مقدم ساحلی اصطلاحی است که به نخستین بازاری که در آن فروش می کنید، اطلاق می شود. بازار خط مقدم ساحلی بخشی از فرآیند ضروری محدود کردن نقطه تمرکز و توجه به منطقه حساس مورد هدف است.


ادامه مطلب
هوش هیجانی در مدیریت

هوش هیجانی در مدیریت

هوش هیجانی در مدیریت از جمله مواردی است که هر سازمان برای انتخاب رهبر و مدیر سازمانی در نظر داشته باشد. اهمیت هوش هیجانی در مدیریت بسیار بالاست.


ادامه مطلب
بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) از اولین متدهای بازاریابی دیجیتال است. با گسترش شبکه های اجتماعی، هنوز هم ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی، طرفدارانی در بازاریابی دیجیتال دارد.


ادامه مطلب
10 قدم در خلق استراتژی و مدیریت بازاریابی دیجیتال

10 قدم در خلق استراتژی و مدیریت بازاریابی دیجیتال

گسترش و پیشرفت روز افزون تکنولوژی بخصوص در زمینه دیجیتال و اینترنت، این ضرورت را ایجاد نموده که تمام صاحبان کسب و کارها و اشخاص حقیقی و حقوقی به فکر خلق استراتژی و مدیریت بازاریابی دیجیتال باشند. اما بدون شک بدون داشتن تجربه و برنامه ای کامل و جامع در حوزه بازاریابی دیجیتال، هیچ ارتباط موثری بین صاحبان کسب و کار و مشتریان ایجاد نمی شود.


ادامه مطلب
بازاریابی شبکه های اجتماعی؛ بخش دوم

بازاریابی شبکه های اجتماعی؛ بخش دوم

گفتیم که با افزایش مخاطبان شبکه های اجتماعی، فعالیت بازاریابی در این کانال ارتباطی با نام "بازاریابی شبکه های اجتماعی" به امری حیاتی تبدیل شده است. فیس بوک (Facebook)، توییتر (Twitter)، اینستاگرام (Instagram)، پینترست (Pinterest)، ردیت (Reddit)، کورا (Quora) ، لینکدین (LinkedIn) و... مهم ترین شبکه های اجتماعی هستند که بیشترین مخاطب را به خود اختصاص داده اند و بازاریابی شبکه های اجتماعی در این بسترها صورت می گیرد.


ادامه مطلب
بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی از مهم ترین شیوه های بازاریابی دیجیتال است. شکل گیری، پیشرفت و همه گیر شدن شبکه های اجتماعی و رسانه های گروهی، باعث شده که بازاریابی دیجیتال، بستر جدیدی تحت عنوان بازاریابی شبکه های اجتماعی برای فعالیت های خود پیدا کند.


ادامه مطلب
انواع وب سایت

انواع وب سایت

امروزه به دلیل گسترش محبوبیت استفاده از اینترنت و فضای مجازی بسیاری از کسب و کارها به فضای دیجیتال روی آورده اند و محصولات و خدمات خود را از این طریق به مردم معرفی می کنند. یکی از مهم ترین اقدامات در این زمینه، طراحی سایت می باشد که بستری را در فضای آنلاین برایتان فراهم می کند تا بتوانید محصولات و خدمات خود را به مشتریان هدف خود نشان دهید.


ادامه مطلب
نقش شبکه های اجتماعی در بازاریابی دیجیتال

نقش شبکه های اجتماعی در بازاریابی دیجیتال

امروزه با گسترش دیجیتال و اینترنت، توجه اکثر کمپانی های بزرگ کامپیوتری و اینترنتی به ارائه خدمات شبکه های اجتماعی، رسانه های گروهی، پورتال های وب و... جلب شده است. برنامه نویسان وب و اپلیکیشن، این روزها بسیاری از هزینه و انرژی خود را صرف تاسیس و راه اندازی شبکه های اجتماعی کرده اند.


ادامه مطلب
آنالیزهای قدرتمند سئو

5 آنالیزور رایگان قدرتمند سئو کدامند؟

کارشناسان سئو و تولیدکنندگان محتوای بازاریابی برای بهبود هر چه بیشتر سایت با استفاده از مقالات و محتواهای خود، باید از یک سری ابزارهای مخصوص استفاده می کنند که به پیدا کردن کلمات کلیدی و مشاهده وضعیت سئو سایت خود یا رقیب کمک می کند.


ادامه مطلب
ویژگی وب سایت پزشکان و نکات مهم در طراحی سایت پزشکی

ویژگی وب سایت پزشکان

امروزه ایجاد و راه اندازی و به طور کلی طراحی وب سایت برای تمامی کسب و کارها و برندها و حتی افراد حقیقی و حقوقی لازم و ضروری است و پزشکان نیز از این قاعده مستثنا نیستند. در ادامه می خواهیم که به برخی از ویژگی های ضروری وب سایت پزشکان و نکات مهم در طراحی سایت پزشکی بپردازیم.


ادامه مطلب
تحقیقات بازار چیست؟

تحقیقات بازار چیست؟

از اولین اقدامات لازم در راستای ایجاد و یا بهبود کسب و کار دیجیتال شما، انجام تحقیقات بازار توسط کارشناسان و متخصصین این حوزه می باشد. Market Research یا همان تحقیقات بازار یکی از بخش های استراتژی کسب و کار دیجیتال است.


ادامه مطلب
کسب و کارهای امروز دنیای دیجیتال چیست؟

کسب و کارهای امروز دنیای دیجیتال چیست؟

امروزه نسلی را شاهد هستیم که هم دنیای بدون تکنولوژی را تجربه کرده و باور دارد زمانی افراد بدون گوشی هوشمند زندگی می کردند و هم زمانی را تجربه کرده که مطمئن است بدون استفاده از امکانات دنیای اینترنت زندگی سخت تر می شود.


ادامه مطلب
کسب و کار دیجیتال؛ ضرورت و مخاطرات

کسب و کار دیجیتال؛ ضرورت و مخاطرات

بدون داشتن تجربه و برنامه ای کامل و جامع در حوزه کسب و کار دیجیتال، هیچ ارتباط موثری بین صاحبان کسب و کار و مشتریان ایجاد نمی شود. برای داشتن یک کسب و کار دیجیتال قوی باید از متخصصان این حوزه کمک گرفت.


ادامه مطلب
متدهای بازاریابی دیجیتال

متدهای بازاریابی چیست؟

متدهای بازاریابی جدید در واقع همان متدهای قدیمی است که برطبق خواست، نیاز و فرهنگ جوامع تغییر کرده و به اصطلاح بروزرسانی شده است. در واقع این متدها همان تجربیاتی است که یک بازاریاب در حین بازاریابی به دست می آورد.
ادامه مطلب
سیستم هوشمند دامداری چه مزیت‌هایی دارد؟

سیستم هوشمند دامداری چه مزیت‌هایی دارد؟

چند دهه پیش اگر به یک مدیر مزرعه گاوداری می‌گفتید که می‌تواند بدون استفاده از تعداد زیادی نیروی انسانی و صرفاً از طریق یک سیستم هوشمند، تمام حرکات گاوها در گاوداری را کنترل کند، موقعیت آن‌ها را ببیند و از سلامت جسمی‌شان باخبر شود، هیچ‌کس حرف شما را باور نمی‌کرد.


ادامه مطلب
پراپی رایگان تامین سرمایه ترید

پراپ تریدینگ رایگان

پراپ تریدینگ یک فعالیت معاملاتی است که در آن، یک شرکت یا موسسه سرمایه خود را در سهام، اوراق قرضه، کالاها و سایر ابزارهای مالی سرمایه‌گذاری می‌کند. ضریب ریسک در این روش بسیار بالا است و به همین ترتیب، فرصت سودآوری هم بالا خواهد بود. انتخاب یک شرکت تجاری اختصاصی هرگز آسان نیست، به خصوص اگر مبتدی هستید و می‌خواهید پراپ تریدینگ رایگان را تجربه کنید.


ادامه مطلب
سئو امپریال برند

تاثیر دامنه در سئو - ۴ دلیل قانع کننده همراه با مثال

تاثیر دامنه در سئو چیست؟ در دنیای اینترنت، seo یا بهینه سازی موتورهای جستجو نقش بسیار مهمی در جذب ترافیک و بهبود رتبه وب سایت ها در نتایج جستجو دارد. یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو، دامنه وب سایت است. .
آیا نام دامنه بر سئوی سایت تاثیر می گذارد؟ آیا انتخاب نام دامنه مناسب می تواند رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو بهبود بخشد؟ در این مقاله به شما خواهیم گفت تاثیر دامنه بر سئو چیست و در ادامه با دلایل آن آشنا خواهیم شد.


ادامه مطلب

رامفورد سرویس مرکز تخصصی نصب و تعمیر لوازم خانگی

رامفورد سرویس بدون اغراق یکی از بهترین ومعتبرترین مراکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران به شمار می آید. تعمیرکاران رامفورد سرویس به علت دانش و مهارت بالا تا به حال موفق به جلب رضایت مشتریان فراوانی شده است چرا که قادرند دستگاه شما را به صورت حرفه‌ای و تقریبا برای همیشه تعمیر کنند. همچنین، در تعمیرات از قطعات اصل و اورجینال استفاده می‌کنند و برای خدمات ارائه شده، ضمانت 6 ماهه یا 180 روزه به شما تعلق می گیرد.


ادامه مطلب
مهاجرت به اروپا از طریق ویزای استارتاپ فنلاند

دریافت کمک هزینه جهت راه اندازی استارت آپ فنلاند

آن دسته از افرادی که به دنبال گسترش فعالیت خود در اروپا هستند، استارت آپ فنلاند بهترین گزینه برای سودآوری در قاره سبز می باشد. راه اندازی استارت آپ در فنلاند دارای مزایای بی شماری است، زیرا این کشور از تاریخچه غنی در تحقیقات بین المللی برخوردار می باشد. علاوه بر این، سازمان های خصوصی در فنلاند همواره از کارآفرینان از طریق طرح های دولتی و شبکه های خصوصی حمایت می کنند.


ادامه مطلب
نهالهای بادام چگونه بین نهالها تفاوت قائل شویم

چطور بین نهالها تفاوت قائل شویم

تفاوت در کیفیت و قیمت: چطور بین نهالها تفاوت قائل شویم و بهترین گزینه را انتخاب کنیم؟

انواع نهال بادام پالیز نهال

کشاورزانی که می‌خواهند به صورت حضوری یا اینترنتی و غیر حضوری به خرید نهال بادام بپردازند باید تفاوت در کیفیت و قیمت را به خوبی درک کنند؛ یک باغدار باید بداند چطور بین نهال‌ها تفاوت قائل شده و بهترین گزینه را برای احداث باغ بادام انتخاب کند؛ برای این منظور لازم است انواع نهال بادام پالیز نهال را به خوبی شناخته و خرید بهترین نهال بادام را اولویت قرار دهد، به شرطی که نهال بادام با منطقه و اکوسیستم باغدار سازگاری داشته باشد، در ادامه همراه ما باشید تا انواع نهال پالیز نهال را به شما معرفی کنیم.


ادامه مطلب
تاثیر هاست بر سئو

تاثیر موقعیت جغرافیایی سرورهای مجازی در اروپا بر روی سرعت و سئو

همیشه سرعت (Speed) بالای یک وب‌سایت‌ و پایین بودن پینگ آن، دو مورد از کلیدی‌ترین عوامل موفقیت آن بوده است. برای وبسایت‌هایی که به‌منظور دسترسی به مخاطبان بیشتر از سرور مجازی (VPS) اروپا استفاده می‌کنند، محل جغرافیایی سرور حرف اول را می‌زند. به‌طوریکه هرچه از مخاطبان هدف دورتر باشد، با کیفیت پایین‌تری می‌تواند به کاربران خود خدمت‌رسانی کند.


ادامه مطلب
سئو و روشهای سئو برای بهبود سایت

چه کارهایی برای بهبود سئو سایت انجام دهیم؟

سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو، مجموعه‌ای از روش‌ها و تکینیک های مختلف است که به کاربران وبسایت‌ها کمک می‌کند تا در نتایج جستجوی موتورهای جستجوی معروف مانند گوگل، بالاترین رتبه را بدست آورند. در واقع، سئو بهبود قابل ملاحظه‌ای در قابلیت دیده شدن وبسایت در میان رقبا و بالابردن ترافیک آن به معنای واقعی کلمه دارد.


ادامه مطلب
انواع تبلیغات در اینستاگرام

انواع تبلیغات در اینستاگرام ؛ 0 تا 100 تبلیغات شبکه‌های اجتماعی

تأثیرگذارترین شبکه اجتماعی که امروزه بسیاری از کسب‌وکارها در آن راه‌اندازی شده و سود بسیار خوبی را به ارمغان می‌آورد اینستاگرام است. در دنیای مجازی روش‌های مختلفی وجود دارد که بتوانید صفحه خود را در معرض دید بیشتری قرار دهید تا در کسب‌وکار و حرفه خود رشد کنید. تبلیغات یکی از گسترده‌ترین و مهم‌ترین روش‌های دیده شدن در این صفحه بوده که انواع مختلفی دارد و بایستی بتوانید فاکتورها و نکات مهم را بیاموزید.


ادامه مطلب
شرکت تبلیغاتی امپریال برند در این مقاله ۱۱ نکته جذاب و مهم در خصوص طراحی وب سایت تجارت الکترونیک به شما آموزش می دهد

آشنایی با 11 نکته برتر طراحی وب سایت تجارت الکترونیک

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش میزان استفاده از دنیای مجازی، اکثر افراد حجم زیادی از خریدهای خود را به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام می‌دهند. به همین علت برای  فروش هر کالایی  باید سوار قطار وب سایت تجارت الکترونیک شوید. در ادامه سعی داریم به بررسی 11 نکته برتر طراحی وب سایت تجارت الکترونیک که به شما کمک می‌کند تا فروشگاه خود را به سطح بعدی ببرید؛ بپردازیم، پس ادامه مطلب را از دست ندهید.


ادامه مطلب
راهکارهای افزایش ترافیک وب سایت

ترافیک وب سایت خود را اینگونه افزایش دهید

از هر بازاریاب یا صاحب کسب و کاری بپرسید که چه چیزی را بیشتر از هر چیز در این دنیا دوست دارد؟ به احتمال زیاد پاسخ او مشتری بیشتر خواهد بود که در دنیای دیجیتال امروز به معنای افزایش ترافیک سایت است. در واقع، ۶۱ درصد از بازاریاب‌ها در پاسخ به این سؤال که بزرگ‌ترین چالش کار آنها چیست، به جذب ترافیک بیشتر و تبدیل بازدیدکنندگان سایت به مشتری اشاره کرده‌اند.


ادامه مطلب
راهنمای سئو : سئوی محلی

راهنمای سئو : چگونه می توان برای جستجوهای «نزدیک به من» رتبه بندی شد؟

هر چند وقت یک بار همچین عبارتی را جستجو می کنید: «پیتزاهای نزدیک به من». جستجوهای نزدیک به من، یکی از سریعترین کلمات کلیدی سئوی محلی در موتور جستجو هستند. در مقایسه با سال گذشته، جستجوهای نزدیک به من بیش از 150 درصد افزایش پیدا کرده‌اند.


راهنمای سئو : سئوی محلی
چطور در سئو حرفه ای شویم؟

چطور در سئو حرفه ای شویم؟

یک فرد حرفه ای در زمینه بهینه سازی موتورهای جست و جو (سئووب سایت ها را آنالیز می کند و راهکارهایی را برای بهبود وضعیت وب سایت ها از نظر سئو ارائه می دهد تا سایت ها شانس بیشتری برای نشان داده شدن در بین نتایج اولیه جست و جو را داشته باشند.


چطور در سئو حرفه ای شویم؟
سه قدم برای ساخت صفحه درباره ما

سه قدم برای ساخت صفحه درباره ما

سه گام مهم برای ساخت یک صفحه درباره ما با کارایی بالا
بسیاری از بیزینس ها و کسب و کارهایی که با آن ها روبه رو شدیم به طور مشترک از یک مشکل رنج می بردند: صفحه ی «درباره ی ما» در وبسایت آن ها بسیار ضعیف و فاقد اطلاعات لازم و کافی برای جذب و قانع کردن مخاطب بود.


ساخت صفحه درباره ما
Google Alerts برای لینک سازی: یک راهنمایی سریع و آسان

Google Alerts برای لینک سازی: یک راهنمایی سریع و آسان

اگر لینک ساز هستید، پس حتماً می دانید چقدر دشوار است که سایت‌های دیگر را قانع کنید تا با گام‌های «غیرمنتظره» لینک شوند. حتی اگر محتوای خوبی هم داشته باشید یا سالهاست که لینک می‌سازید باز هم ممکن است این اتفاق رخ دهد.


Google Alerts برای لینک سازی
استفاده از آنالیز کوهورت در گوگل آنالیتیکس

استفاده از آنالیز کوهورت در گوگل آنالیتیکس

107 سال پیش از میلاد در روم باستان، پس از تغییرات گسترده نظامی و تاکتیکی گایوس ماریوس، کوهورت (گروه) واحد اصلی لژیون های رومی نامیده شد. یک لژیون رومی از 10 کوهورت یا گروه تشکیل می شد که در هر گروه، 480 مرد جنگجو وجود داشتند.


آنالیز کوهورت در گوگل آنالیتیکس
بونس ریت (Bounce Rate) یا نرخ پرش چیست؟

بانس ریت (Bounce Rate) یا نرخ پرش چیست؟

محاسبه نرخ Bounce Rate یکی از مفاهیم هم در سئو و دیجیتال مارکتینگ است. خوب است بدانید که، با وجود اهمیت نرخ بونس ریت (بانس ریت)، بسیاری از وب سایت‌ها مفهوم آن را به اشتباه توضیح داده‌اند و همین باعث گمراه شدن صاحبان کسب و کارها می‌شود.


بانس ریت ( Bounce Rate ) یا نرخ پرش
هرم استراتژی طراحی وب چیست؟

هرم استراتژی طراحی وب چیست؟

روزهایی که مادرتان با یک بشقاب پر از سبزیجات به دنبالتان راه می افتاد را به یاد دارید؟ آن زمان روحتان هم خبر نداشت که او نصایحی برای مدیریت استراتژی طراحی وب را در اختیارتان می گذاشته است! 


هرم استراتژی طراحی وب
استراتژی تدوین دیجیتال برندینگ یا برندینگ دیجیتال

استراتژی تدوین دیجیتال برندینگ یا برندینگ دیجیتال

دیجیتال برندینگ از جمله اصطلاحاتی است که امروزه به مراتب مشاهده شده و به گوش می رسد. شناخت دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا تغییرات چشمگیری در سیستم بازاریابی و فروش محصولات، خدمات و برندسازی ایجاد کنید.


استراتژی تدوین دیجیتال برندینگ
از صفر تا صد شناسایی الگوریتم جدید اینستاگرام

از صفر تا صد شناسایی الگوریتم جدید اینستاگرام

الگوریتم در اینستاگرام از جمله مباحث مطرح روز است. در واقع شناخت الگوریتم اینستاگرام در کنار تبلیغات اینستاگرام از جمله مباحث پر اهمیت است. الگوریتم ها همان فاکتور هایی هستند که چه در سئو و چه در شبکه های اجتماعی تعیین می کنند که چه کسانی محتوا شما را رویت کرده و چه کسی محتوای شما را نمی بینند.


شناسایی الگوریتم جدید اینستاگرام
برترین کمپین های تبلیغاتی|امپریال برند

کمپین های تبلیغاتی در دنیای دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. تمامی صاحبان مشاغل و تاجرها به این نتیجه رسیده اند که برای اینکه بتوانند با رقیبان خود به درستی رقابت کنند نیاز دارند تا از طریق دیجیتال مارکتینگ قدم در این راه بگذارند.


کمپین های تبلیغاتی در دنیای دیجیتال مارکتینگ
روانشناسی در بازاریابی

روانشناسی در بازاریابی

احتمالاً از اهمیت روان شناسی در بازاریابی مطلع هستید و می دانید که ۹۰ درصد تصمیمات خرید، در مغز ناخودآگاه به وجود می آید و ما هم راهی مطمئن برای دستیابی به مغز ناخوداگاه داریم: تکرار. در این مقاله بیشتر به این موضوع می پردازیم.


روانشناسی در بازاریابی
نکات مهم و تاثیر گذار در کیفیت بک لینک را جدی بگیرید چرا که بک لینک همان قدر که می تواند مفید و بهبود بخش باشد می تواند مضر و زیان ده نیز باشد | امپریال برند

اهمیت بک لینک سازی در سئوی سایت

بک لینکها یا همان لینکهای که از دیگر سایتها به سایت شما داده میشود یکی از مهم ترین بخشهای سئو و جز دسته سئوی خارجی یا همان seo - off page هستند. شناسایی انواع بک لینک و فاکتورهای مهم در کیفیت بک لینک بسیار اهمیت دارند که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.


اهمیت بک لینک در سئو
کشف قیمت عالی

کشف قیمت عالی

هیچ تضمینی برای کشف قیمت مناسب محصول شما وجود ندارد. صادقانه بگویم: قیمت عالی وجود ندارد. بله! ما به دنبال یافتن قیمت عالی نیستیم. ما به دنبال یافتن قیمت عالی محصول شما هستیم. توسعه استراتژی قیمت گذاری اثربخش دارای جنبه های مهمی است که باید آنها را بشناسید که ما در این مقاله به آن می پردازیم.


کشف قیمت عالی
روش های مفید رشد کسب و کار

روش های مفید رشد کسب و کار

رشد کسب و کار از جمله آمال و آرزوهای هر صاحب کسب و کار است و رشد هر کسب و کار با توجه به زمینه فعالیت و ویژگی های آن متفاوت است  اما یک سری اقدامات تقریبا در هر کسب و کاری منجر به رشد می شود؛ ما در این مقاله به بررسی این روش ها می پردازیم.


روش های مفید رشد کسب و کار
ایجاد مخاطب

ایجاد مخاطب

لازمه هر کسب و کاری به دست آوردن مخاطبانی در حوزه فعالیتی خود است. مخاطبانی که به صورت بالقوه در بازار هدف قرار دارند و کسب و کار شما باید این مخاطبان را به خود جذب کند تا در مراحل بعدی، این مخاطبان به «مشتریان» شما بدل شوند. ما در این مقاله با شما از ایجاد مخاطب سخن خواهیم گفت.


ایجاد مخاطب
موقعیت در بازاریابی

موقعیت در بازاریابی

می گویند موقعیت یعنی همه چیز. اشتباه هم نمی گوید: موقعیت همه چیز است و بازاریان بزرگ این را می دانند. پیش از ظهور این "بازاریابی" نوظهور، یک نکته کلیدی در موفقیت کسب و کار وجود داشت: موقعیت. یعنی به معنای کلمه همان جایی که بازار وجود داشت.


موقعیت در بازاریابی
با فرد تصمیم گیرنده صحبت کنید!

همیشه با فرد تصمیم گیرنده صحبت کنید!

وقتی پای توسعه کسب و کار، فروش بازاریابی یا فقط معامله به میان می آید اگر نگویی مهم ترین قاعده اما یکی از مهم ترین قواعد صحبت و برقراری رابطه با شخص درست است. شما ممکن است بهترین فروشنده دنیا باشید اما اگر با شخص اشتباه صحبت کنید این موضوع یک لحظه هم ارزش ندارد. با چنین فردی نمی توان به توافق رسید.


با فرد تصمیم گیرنده صحبت کنید !
مثل یک قاچاقچی بفروشید!

مثل یک قاچاقچی بفروشید!

شاید ارتباط بازاریابی و فروش با قاچاقچیان مواد مخدر در نگاه اول بی معنی باشد اما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید حتی از قاچاقچیان مواد مخدر نیز درس های بازاریابی و فروش بگیرید. با ما همراه باشید.


مثل یک قاچاقچی بفروشید!
قیمت در بازاریابی هیچ جایگاهی ندارد! - قسمت سوم

قیمت در بازاریابی هیچ جایگاهی ندارد! - قسمت سوم

در قسمت اول این مقاله گفتیم که کاهش قیمت در پوشش "حراج" و از این قبیل نمی تواند در زمینه بازاریابی و فروش آنچنان تأثیرگذار باشد، سپس در قسمت دوم از روش های دور زدن قیمت و جذابیت های ترویج قیمت ها سخن به میان آوردیم. اکنون در بخش پایانی این مقاله به ذکر نکات پراهمیتی درباره نقش قیمت در بازاریابی و فروش می پردازیم.


قیمت در بازاریابی هیچ جایگاهی ندارد! 3
درگیر رشد کسب و کار خود نباشید!

درگیر رشد کسب و کار خود نباشید!

حتماً شما هم از تیتر این مقاله شوکه شدید، اما ما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چرا این جمله درست است و باید به جای اینکه مشتاق و درگیر رشد و توسعه کسب و کار خودتان باشید، اول در زمینه ای که شروع کرده اید، بهترین و متمایز ترین شوید.


درگیر رشد کسب و کار خود نباشید!
قیمت در بازاریابی هیچ جایگاهی ندارد!

قیمت در بازاریابی هیچ جایگاهی ندارد!

وقتی قیمت در قلب یک پیام یا فعالیت بازاریابی یک شرکت قرار گیرد، این کار به منزله آغاز تضعیف شانس منحصر به فرد بنظر رسیدن فرآورده آن شرکت خواهد بود. با این کارتان عملاً قیمت را به عنوان دلیل اصلی انتخاب فرآورده خود نسبت به رقبایتان معرفی می کنید. این نحوه عمل معقول به نظر نمی رسد.


قیمت در بازاریابی هیچ جایگاهی ندارد!
برندتان را ملکه ذهن مخاطبان کنید!

برندتان را ملکه ذهن مخاطبان کنید!

همانطور که در مقالات قبل دیدیم آخرین مرحله در فرآیند ایجاد تمایز این بود که مردم را، با ایجاد یک برنامه مشخص، نسبت به وجوه تمایز خودتان آگاه کنید اما این کار مستلزم رعایت نکاتی است؛ نکاتی که در این مقاله می خوانیم و با استفاده از آن ها می توانید برندتان را ملکه ذهن مخاطبان کنید!


برندتان را ملکه ذهن مخاطبان کنید
برند خود را موروثی کنید! - قسمت دوم

موروثی کردن برند چگونه موجب ایجاد ارزش برند میشود؟

در اولین مقاله سال جدید، قصد داریم تا با یکی از راه های برندینگ آشنا شویم. راهی که تقریباً بی هزینه است اما ارزش و اعتبار بسیاری برای برند شما خواهد داشت. راهی که در برندینگ سالهاست مورد استفاده قرار گرفته و جواب خود را پس داده است. موروثی بودن برند می تواند عامل تمایز شما باشد.


برند خود را موروثی کنید!
چگونه کسب و کاری متمایز و متفاوت داشته باشیم؟

چگونه کسب و کاری متمایز و متفاوت داشته باشیم؟

در آخرین روزهای سال لازم است تا نکاتی را درباره کسب و کارهای متفاوت و متمایز با شما در میان بگذاریم. نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد به شما کمک می کند که اگر بخواهید کسب و کاری را راه بیندازید، این کسب و کار یک کسب و کار متمایز خواهد بود و اگر کسب و کار خودتان را دارید، این نکات به شما این امکان را می دهد که کسب و کارتان را رو به تمایز ببرید.


کسب و کار متمایز و متفاوت
ثبت برند به صورت اینترنتی

مقایسه ثبت برند تجاری در ایران و خارج

ثبت برند تجاری اقدامی بسیار تاثیر گذار برای پیگیری حقوق معنوی  ومادی خدمات یا محصولات یک کسب و کار یا شرکت می باشد که در ایران و خارج ثبت شده است. ثبت برند تجاری اصول و قوانین خاص خود را داشته و برای هر کشور، با تفاوت های خاصی انجام می شود. 


ادامه مطلب
برندتان را محبوب کنید!

برندتان را محبوب کنید!

در آخرین قسمت از سری مقالات برند و برندینگ، نکاتی را برای شما بازگو خواهیم کرد که انجام آنها، برند شما را به یک برند محبوب و مورد علاقه مخاطبان تبدیل خواهد کرد. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.


برندتان را محبوب کنید!
مشکلات و فرصت ها در راه اندازی کسب و کار

مشکلات و فرصت ها در راه اندازی کسب و کار

مثل تمامی مسائل، راه اندازی کسب و کار نیز مشکلات و فرصت هایی دارد که شما بعنوان صاحب کسب و کار باید توانایی شناسایی این موارد را داشته باشید. چگونگی شناسایی مشکلات و فرصت ها از مطالب گردآوری شده در بررسی کسب و کارتان، موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم.


مشکلات و فرصت ها در راه اندازی کسب و کار
بهترین شرکت های تبلیغاتی چه ویژگی هایی دارند؟

بهترین شرکت های تبلیغاتی چه ویژگی هایی دارند؟

گسترش کسب و کارها در هر حوزه ای سبب شده است تا تبلیغات و بازاریابی هر کسب و کار یا برندی بسیار پراهمیت باشد؛ به گونه ای که باید توسط شرکت های تبلیغاتی انجام شوند. اما چگونه می توان به یک شرکت تبلیغاتی اعتماد کرد؟ و یا بهترین شرکت های تبلیغاتی چه ویژگی هایی دارند؟


ویژگی بهترین شرکت های تبلیغاتی
خدمات مشتریان

خدمات مشتریان

شاید فکر کنید پس از راه اندازی کسب و کار و بازاریابی و برندینگ که به جذب مشتری منجر می شود، کار شما تمام شده است و می توانید بی دغدغه شاید رشد کسب و کار خود باشید. اما در واقع این اول ماجراست و شما باید ارتباط خود را با مشتریانتان تحت عنوان "خدمات مشتریان" حفظ کنید.


خدمات مشتریان
سئو؛ کارآمدترین ابزار دیجیتال مارکتینگ

سئو؛ کارآمدترین ابزار دیجیتال مارکتینگ - قسمت دوم

در قسمت اول مقاله "سئو؛ کارآمدترین ابزار دیجیتال مارکتینگ" از سئو سایت و لزوم آن، رفتار مصرف کننده آنلاین و تأثیر آن بر سئو و الگوریتم پیروزی در لحظه صفر خرید گوگل یا همان الگوریتم (ZMOT (Zero Moment of Truth صحبت کردیم. در قسمت دوم این مقاله جذاب و کامل، به نقش سئو در برندینگ و بازاریابی دیجیتال و سایر موارد می پردازیم.


سئو؛ کارآمدترین ابزار دیجیتال مارکتینگ 2
سئو؛ ابزار دیجیتال مارکتینگ

سئو؛ کارآمدترین ابزار دیجیتال مارکتینگ

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو، برگرفته از ترجمه لغوی آن Search Engine Optimization است. ولی واقعاً سئو چیست و آیا شخصی به جز تیم مهندسان و طراحان الگوریتم های موتورهای جستجو مانند Google و... می تواند به آن دسترسی پیدا کند؟


سئو؛ کارآمدترین ابزار دیجیتال مارکتینگ
برای برند خودتان دشمن دست و پا کنید!

برای برند خودتان دشمن دست و پا کنید!

گاهی اوقات بهترین چیز برای یک برند، داشتن یک دشمن است! برند رقیبی که می تواند مرکز تبلیغات و بیزاری مشتری باشد. شما با داشتن یک دشمن در حوزه تخصصی خود و با انجام تکنیک های زیرکانه، می توانید مشتریان خود را آنچنان به برند خود وفادار کنید که گویی برند شما تعصبات مذهبی و دینی آنهاست!


برای برند خودتان دشمن دست و پا کنید
معیارهای برندینگ دیجیتال

معیارهای برندینگ دیجیتال

برندینگ دیجیتال ابزاری است واقعی در دنیای واقعی تر و برای اینکه در این شیوه از برندینگ و در ادامه بازاریابی این شیوه موفق باشید، باید معیارهای برندینگ دیجیتال را به خوبی بشناسید و آنها را در برندینگ دیجیتال خود رعایت کنید.


معیارهای برندینگ دیجیتال
برندینگ دیجیتال؛ برند و وظایف آن

برندینگ دیجیتال؛ برند و وظایف آن

برند همان چیزی است که مردم از شما می بینند و می شنوند و خوشبختانه برای برندهای تیزهوش ابزارهای دیجیتال و برندینگ دیجیتال مفهومی است که با مخاطبانشان سریعتر ارتباط برقرار نمایند و علاوه بر آن بتوانند سریع تر به بررسی مشکلات و مطالبی که مردم در خلوت خودشان در مورد آنها بیان می کنند، دست یابند و سریع تر بتوانند روابط خود را مدیریت و آن را بهبود بخشند.


برندینگ دیجیتال؛ برند و وظایف آن
استراتژی بازاریابی اینترنتی

استراتژی بازاریابی اینترنتی

در استراتژی بازاریابی اینترنتی یاد می گیریم که بازار هدف و اطلاعات بازاریابی اینترنتی برای آماده سازی یک برنامه بازاریابی اینترنتی کدام اند. همچنین با چگونگی تدوین اهداف و استراتژی های بازاریابی اینترنتی، پایه ریزی و نگارش یک برنامه اجرایی مؤثر یا درخواست برای پیشنهاد و مشخص کردن برنامه زمانی و بودجه برای توسعه وب سایت خود آشنا می شویم. همچنین چگونگی ارزیابی مؤثر بودن استراتژی بازاریابی اینترنتی خود بر اساس معیاری موجود را نیز یاد می گیریم.


استراتژی بازاریابی اینترنتی
فرآیند فروش

فرآیند فروش

فرآیند فروش (Sales Process) در واقع شامل تمامی رویه های فروش از جمله استراتژی فروش می شود که خط مشی فروش را مشخص و معین می کند.


فرآیند فروش
اجرای برنامه بازاریابی

اجرای برنامه بازاریابی

در مقالات قبلی از جزئیات یک برنامه بازاریابی موفق و حرفه ای سخن گفتیم. اما همانطور که می دانید، مهم ترین و اصلی ترین بخش هر کاری از جمله بازاریابی، اجرای دقیق و درست آن است. اجرای برنامه بازاریابی نیز همانند تدوین و طراحی آن بسیار پراهمیت است.


اجرای برنامه بازاریابی
بودجه بازاریابی

بودجه بازاریابی

تعیین بودجه بازاریابی یکی از بخش های اصلی بازاریابی، چه بازارایابی سنتی و چه بازاریابی دیجیتال است. تعیین بودجه بازاریابی باید جزء اولین مسائلی باشد که در برنامه بازاریابی تان مورد بررسی و اجرا قرار گیرد. در این مقاله به چگونگی تعیین بودجه بازاریابی می پردازیم.


بودجه بازاریابی
چشم انداز سازمانی

چشم انداز سازمانی

چشم انداز سازمانی عبارت است از تصويری از آينده كه سازمان قصد دارد در زمان مشخصي به آن دست يابد؛ در واقع چشم انداز سازمان همان آرزوهای آتی سازمان در شرايط كنونی است.


چشم انداز سازمانی
قیمت گذاری

قیمت گذاری

پس از اینکه در انتخاب مدل کسب و کار به نتیجه نهایی رسیدید، زمان آن است که به تدوین استراتژی قیمت گذاری بپردازید. تدوین دقیق استراتژی قیمت گذاری می تواند اثر بسیاری در درآمدهایتان داشته باشد.


قیمت گذاری
انواع مدل های کسب و کار

انواع مدل های کسب و کار؛ قسمت دوم

در مقاله "انواع مدل های کسب و کار" به معرفی برخی از انواع رایج مدل های کسب و کار برای پرداختیم که به شما در درک مناسب ترین مدل کسب و کار کمک خواهد کرد. زیرا به احتمال زیاد، شما مدل کسب و کار ترکیبی را انتخاب می کنید که شامل عناصری از دسته های گوناگون مدل کسب و کار باشد. در این مقاله به معرفی ادامه انواع مدل های کسب و کار می پردازیم.


انواع مدل های کسب و کار 2
انواع مدل های کسب و کار

انواع مدل های کسب و کار

تفکر در خصوص برخی از انواع رایج مدل های کسب و کار به شما در درک مناسب ترین مدل کسب و کار کمک خواهد کرد. به احتمال زیاد، مدل کسب و کار ترکیبی را انتخاب می کنید که شامل عناصری از دسته های گوناگون مدل کسب و کار باشد. بررسی مدل های کسب و کار صنایع دیگر (به غیراز صنعت خودتان) نیز ایده خوبی است. این قبیل نوآوری های جانبی در اغلب موارد منتج به مدل های کسب و کار نوآورانه و کارآمد می شود.


انواع مدل های کسب و کار
طراحی مدل کسب و کار

طراحی مدل کسب و کار

کارآفرینان غالباً زمان بسیار کمی صرف طراحی مدل کسب و کارشان می کنند و زمان بیشتری را برای تهیه و توسعه پروفایل کاربر نهایی، تعریف محصول و ارزش پیشنهادی صرف می کنند تا نشان دهند چگونه برای مشتری خود ارزش آفرینی خواهند کرد، اما به ندرت به این موضوع می پردازند که این ارزش چگونه به کسب و کاری سودآور تبدیل می شود. آنها آنقدر برای عرضه محصول به بازار هیجان زده اند که از شناسایی هر یک از مدل های کسب و کار خوبی که در بازارهای مشابه با بازارشان وجود دارد غفلت می ورزند.


طراحی مدل کسب و کار
مهم ترین فاکتورهای سئو برای گوگل در سال ۲۰۱۸ چیست؟

مهم ترین فاکتورهای سئو برای گوگل در سال 2022 چیست؟

فاکتورهای سئو برای گوگل، هر ساله دچار تغییر و تحولات اساسی و جزئی زیادی می شود. این تغییر و تحولات در راستای ارزش گذاری محتواها و سئو سایت می باشد. از این رو، دانستن به روز رسانی های فاکتورهای سئو سایت در سال ۲۰۱۸ خالی از لطف نیست.


فاکتورهای مهم سئو در سال 2018
استراتژی بازاریابی

استراتژی بازاریابی

استراتژی بازاریابی یک بیانیه جهت دار گسترده است که چگونگی حصول اهداف بازاریابی را نشان می دهد. استراتژی بازاریابی، شیوه عملی کردن اهداف را فراهم می آورد. در حالی که اهداف بازاریابی، مشخص و قابل اندازه گیری و سنجش هستند، استراتژی های بازاریابی توصیفی اند.


ادامه مطلب
سئو و آنچه درباره آن باید بدانید

سئو و آنچه درباره آن باید بدانید

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو از مهمترین بخش های یک کسب و کار دیجیتال است که باید درباره آن بسیار تحقیق کرد و خود را به روز نگه داشت تا بهترین نتیجه در سئو سایت حاصل شود.


سئو چیست؟
کسب و کار دیجیتالی چیست؟

کسب و کار دیجیتالی چیست؟

کسب و کار دیجیتالی از جمله بحث های مهمی است که با پیشرفت فضای دیجیتال و اینترنت، شکل جدی تری به خود گرفته است. کسب و کار دیجیتالی در واقع همان فعالیت های کسب و کاری است که در فضای دیجیتالی صورت می گیرد.


ادامه مطلب
سئو سایت

سئو سایت به شیوه "امپريال برند"

سئو سایت از جمله موارد بازاریابی دیجیتال است که پس از طراحی وب سایت آغاز می شود. از حرفه ای شدن پروسه سئو سایت در ایران زمان زیادی نمی گذرد و تجربه نشان داده که برای رسیدن به نتیجه ای خوب، سئو سایت باید توسط متخصصان این حوزه انجام شود.


ادامه مطلب
نکات مهم طراحی سایت

نکات مهم طراحی سایت

گاهی در نظر افراد، طراحی سایت فقط محدود به برنامه نویسی وب می شود؛ در حالی که طراحی وب سایت تنها محدود به برنامه نویسی نیست و رعایت نکات کوچک و به ظاهر بی اهمیت است که طراحی یک وب سایت را موفق می کند.


ادامه مطلب
فروش بیشتر در فروشگاه اینترنتی

فروش بیشتر در فروشگاه اینترنتی

امروزه با پیشرفت دنیای دیجیتال، نیاز هر کسب و کاری که کالا یا خدمتی را می فروشد، به فروشگاه اینترنتی واضح و مبرهن است. اما چگونه می توان در فروشگاه اینترنتی، فروش بیشتری داشت؟ ما در این مقاله چند راهکار برای فروش بیشتر در فروشگاه اینترنتی معرفی می کنیم.


ادامه مطلب
جایگاه یابی برند

جایگاه یابی برند

جایگاه یابی برند (نام گذاری تجاری) یکی از مفاهیم بسیار پیچیده در دنیای کسب و کار امروز است. نتیجه جایگاه یابی برند خلق یک جایگاه منحصر به فرد در ذهن مصرف کننده به هنگام شنیدن یا دیدن برند شماست.


ادامه مطلب
هوش هیجانی

هوش هیجانی

هوش هیجانی (Emotional Intelligence) که به اختصار EI یا EQ نوشته می شود، شامل شناخت و کنترل عواطف و هیجان ‌های خود است. هوش هیجانی یکی از رایج ترین مدهای رهبری سازمانی است.


ادامه مطلب
طراحی سایت دکتر پوست

طراحی سایت دکتر پوست و مو

شما بعنوان یک دکتر پوست و مو حتما می دانید که بهترین تبلیغ برای شما، درمان شماست. بیمارانی که با بیماری های مختلف پوست و مو به دکتر پوست مراجعه می کنند و توسط دکتر پوست و مو درمان می شوند، باعث جلب اعتماد سایرین به آن پزشک می شوند. یکی از روش های نمایش این تجربه درخشان، طراحی سایت مخصوص برای دکتر پوست است.
ادامه مطلب
دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شما هم دوست دارید بدانید دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال به بازاریابی محصولات و خدمات در بستر اینترنت، اپلیکیشن موبایل و دیگر رسانه‌ های دیجیتالی مانند شبکه های اجتماعی اطلاق می‌شود. دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال مهم ترین جزء بازاریابی این روزهاست.


ادامه مطلب
طراحی وب سایت برای دکتر زیبایی

طراحی سایت دکتر زیبایی

همانطور که در قبل گفته شد؛ امروزه با گسترش محبوبیت استفاده از اینترنت، ایجاد و راه اندازی و به طور کلی طراحی وب سایت برای تمامی کسب و کارها و برندها و افراد حقیقی و حقوقی لازم و ضروری است و حتی یک دکتر زیبایی و یا جراح پلاستیک نیز از این قاعده مستثنا نیستند. طراحی وب سایت برای دکتر زیبایی بسیار ضروری است.


ادامه مطلب
سئو سایت چیست؟

سئو سایت چیست؟

سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization به معنی "بهینه سازی موتورهای جستجو" است و به مجموعه اقدامات برنامه ریزی شده و دقیقی گفته می شود که رنکینگ سایت شما را در رتبه بندی موتورهای جستجو بهبود می بخشد. سئو سایت باید توسط متخصصان سئو صورت گیرد.


سئو سایت چیست؟
طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت یکی از اولین اقدامات در حوزه بازاریابی دیجیتال است. طراحی وب سایت بخش های مختلفی دارد و طراحی وب سایت توسط برنامه نویسان وب انجام می شود.


ادامه مطلب
طراحی سایت دکتر کودکان

طراحی سایت دکتر کودکان

طراحی سایت دکتر کودکان برای هر دکتر کودک و پزشک اطفال باعث جذب بیشتر و بهتر بیمار می شود. طراحی سایت دکتر کودکان اتفاق تازه ای است که توسط برنامه نویسان وب آغاز شده است.


ادامه مطلب
طراحی سایت مهد کودک

طراحی سایت مهد کودک

در دنیای امروز ما که تکنولوژی و فناوری حرف اول را در تمامی زمینه ها می زند، جای تعجب نیست اگر بگوییم که یک مهد کودک نیز به وب سایت نیاز دارد. وب سایتی که علاوه بر ایجاد و افزایش اعتبار برند شما، باعث جذب مشتری نیز می شود.


ادامه مطلب
طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

گسترش محبوبیت استفاده از اینترنت و طراحی سایت موجب شده تا برای هر کسب و کار و برند یا شغلی، ایجاد یک راه ارتباطی در این بستر به امری غیر قابل اجتناب بدل شود. ایجاد وب سایت پزشکان یا طراحی سایت پزشکی نیز از این قاعده مستثنا نیست.


ادامه مطلب
اصول طراحی کاتالوگ

اصول طراحی کاتالوگ

طراحی کاتالوگ یکی از اولین مؤلفه های الزامی در بازاریابی است که با توجه به پیشرفت بازاریابی دیجیتال، اصول طراحی کاتالوگ نیز دستخوش تغییراتی شده است. مسئله برندینگ و هویت سازی برند از جمله مواردی است که در اصول طراحی کاتالوگ مورد توجه است.


ادامه مطلب
بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی چیست؟

آنچه واضح است این مطلب است که محتوا نقش مهّم و کلیدی در هر وب سایت ایفا می کند حتی اگر شما بخواهید وب سایت خود را در سایت های دیگر بازاریابی نمایید یا آن را در شبکه های اجتماعی معرفی کنید، باز هم بازاریابی محتوایی نقش پر رنگ خود را دارد و نمی توان از آن چشم پوشی کرد.


ادامه مطلب
چگونه کسب و کار دیجیتال را راه اندازی کنیم؟

کسب و کار دیجیتال؛ قسمت دوم

گسترش و پیشرفت روز افزون تکنولوژی بخصوص در زمینه دیجیتال و اینترنت، این ضرورت را ایجاد نموده که تمام صاحبان کسب و کارها و اشخاص حقیقی و حقوقی به فکر ایجاد و توسعه کسب و کار خود در حیطه دیجیتال و بستر اینترنت باشند.


ادامه مطلب
برندینگ دیجیتال چیست؟

برندینگ دیجیتال چیست؟

با ایجاد و گسترش دیجیتال؛ مفهوم دیجیتال برندینگ شکل گرفت. برندینگ و هویت سازی برند با گسترش دیجیتال، بستری به نام برندینگ دیجیتال پیدا کرد. 


ادامه مطلب
تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی چیست؟

تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی چیست؟

تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی از جمله اقدامات مؤثر برای کسب و کارهاست تا بتوانند برند خود را به درستی به مشتریان بشناسانند و فروش کالا یا خدمت خود را افزایش دهند. موضوع تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی آنقدر مهم و پیچیده است که بهره گیری از رهنمود های متخصصان تبلیغات و بازاریابی دیجیتالی را می طلبد.


ادامه مطلب
برند- امپریال برند

چگونه می توانیم برند شخصی خود را ثبت کنیم؟

شما برای آنکه بتوانید کسب‌وکار خود را معرفی کنید نیاز به برند دارید؛ برندی که معرف شما باشد و افراد محصولات یا خدماتتان را از برندی که دارید به یاد بیاورند. اما انتخاب یک برند برای خود نیاز و ثبت آن نیاز به گذراندن یک سری مراحل دارد. در این مقاله قصد داریم به طور کامل در مورد ثبت برند شخصی یا همان برند حقیقی صحبت کنیم اگر به کسب اطلاعات در این زمینه علاقه‌مند هستید با ما تا انتها همراه باشید.


ادامه مطلب

با انواع سبک های دکوراسیون داخلی اتاق خواب آشنا شوید!

دکوراسیون داخلی اتاق خواب یکی از مهمترین عواملی است که تأثیر زیادی بر تجربه شخصی ما از خانه و زندگی دارد. یکی از انتخاب‌های محبوب در دنیای دکوراسیون، استفاده از سبک کلاسیک است. سبک کلاسیک اتاق خواب به شما امکان می‌دهد تا یک محیط باشکوه و زیبا را ایجاد کرده و از جزئیات طراحی دلپذیری برخوردار شوید. در این متن، به بررسی مزایای و الگوهای طراحی داخلی اتاق خواب به سبک کلاسیک پرداخته و نکاتی برای ایجاد یک اتاق خواب زیبا و کلاسیک را معرفی می‌کنیم.


ادامه مطلب
طراحی نمای مدرن ویلا با ترندهای روز 2023 در چینه

طراحی نمای مدرن ویلا با ترندهای روز 2023 در چینه

نما ویلا مدرن یکی از مرسوم ترین سبک‌های طراحی نما ویلا است که به واسطه مجلل و با شکوه بودن خود، محبوبیت بسیاری دارد. این سبک از طراحی نما به روش های مختلفی انجام می شود که شاید تا به حال به آن توجه نکرده باشید. در این مقاله همراه ما باشید تا برترین روش های مدرن طراحی نما ساختمان را با هم بررسی کنیم.


ادامه مطلب

پنج دلیل اصلی نوسان قیمت پروفیل مبلی

پروفیل مبلی در صنایع تولیدی بسیار پرکاربرد است به همین خاطر قیمت و نوسانات قیمت آن برای بخش بزرگی از صنعت حائز اهمیت و تعیین کننده است. قیمت جهانی فولاد، قیمت دلار، میزان تولید داخل، قیمت مواد اولیه و هزینه تولید برای کارخانه را شاید بتوان پنج عامل اصلی اثرگذار بر نوسان قیمت پروفیل مبلی دانست که در ادامه به چگونگی تاثیر هر کدام خواهیم پرداخت.


ادامه مطلب
فراکس بازارهای مالی

تجربیات معامله‌گران حرفه‌ای در بازار ارزها

اگر هنوز نمی‌دانید چگونه در فارکس حساب باز کنیم و چطور از معاملات سود کسب کنیم، این مقاله به شما کمک می‌کند تا با بهره‌مندی از تجربیات تریدرهای برجسته، به بهترین سودها دست یابید. بازار فارکس مکانی است که معامله‌گران حرفه‌ای تجربیات ارزشمندی از آن جمع‌آوری می‌کنند. تجارب این نخبگان نه تنها به عنوان منابع آموزشی برای سایر معامله‌گران عمل می‌کنند، بلکه به عنوان دستورالعملی برای اتخاذ تصمیمات استراتژیک در دنیای مالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین سبب تصمیم گرفتیم تا برخی از تجربیات این افراد برجسته را با شما نیز درمیان بگذاریم. 


ادامه مطلب
پمپ هیدرولیک

انتخاب بهترین پمپ هیدرولیک بر اساس کاربردها و صنایع مختلف

برای خرید پمپ هیدرولیک باید دقت بالایی داشته باشید تا بهترین گزینه را با توجه به کاربرد آن در صنایع مختلف انتخاب کنید. صنایع مختلفی در کشور ما برای انجام کارهای خود به پمپ هیدرولیک نیاز پیدا می کنند. صنایعی مثل نفت و گاز، کشاورزی، فولاد و غیره از این نوع پمپ استفاده خواهند کرد. پمپ هیدرولیک درون سیستم هیدرولیک قرار گرفته، حرکت و انجام کارها را در این سیستم ممکن می کند. 


ادامه مطلب