چگونه کسب و کار دیجیتال را راه اندازی کنیم؟

کسب و کار دیجیتال؛ قسمت دوم

گسترش و پیشرفت روز افزون تکنولوژی بخصوص در زمینه دیجیتال و اینترنت، این ضرورت را ایجاد نموده که تمام صاحبان کسب و کارها و اشخاص حقیقی و حقوقی به فکر ایجاد و توسعه کسب و کار خود در حیطه دیجیتال و بستر اینترنت باشند.

طراحی و اجرای کمپین کسب و کار

پس از آن که استراتژی بازاریابی کسب و کار شما مشخص شد، باید در این زمینه کارهایی صورت بگیرد. این اقدامات با طراحی و اجرای کمپین کسب و کار شما آغاز می شود. اهمیت این بخش در این موضوع است که از این مرحله به بعد کسب و کار شما توسط مشتریان و مخاطبان بازار هدف رصد می شود و این اقدامات باید به گونه ای باشد که در عین جذب مخاطب، حس وفاداری و اعتماد میان کسب و کار شما و مخاطبین ایجاد شود.

استفاده از دیگر ابزارها و روش های جذب مخاطب، تبدیل مخاطب به مشتری و با اولویت وفادارسازی با توجه به بودجه از فعالیت های این مرحله است و این حاکی از اهمیت این بخش در طرح و نقشه کسب و کار شماست که باید توسط متخصصان این حوزه انجام و نظارت شود تا نتایج مورد انتظار شما از کسب و کارتان را برآورده سازد.
 

بهینه سازی کسب و کار

شروع یک کسب و کار دیجیتال نیز مانند هر کاری نیازمند یک سری ابزار اولیه است. اولین قدم در کسب و کار دیجیتال، انتخاب یک پلتفرم در فضای وب و ایجاد و بهبود وب سایتی برای کسب و کار شماست. صرف زمان و هزینه برای این مرحله بسیار ضروری است زیرا همانطور که واضح و مبرهن است، وب سایت کسب و کار شما همانند ویترینی است برای عرضه محصولات و خدمات ارائه شده توسط کسب و کار شما. اما همانطور که می دانیم دیگر کسب و کارهای رقیب نیز در این زمینه بیکار نخواهند نشست، از این رو ایجاد و بهبودسازی وب سایت کسب و کار شما باید توسط تیمی حرفه ای، خلاق، کارآمد و آشنا به معرفی برند، طراحی کمپین و اصول بازاریابی و برندینگ دیجیتال به همراه اصول و قواعد موتورهای جستجو انجام شود.


پلتفرم کسب و کار

مدل کسب و کار پلتفرم به مدلی گفته می شود که ارزشی برای تسهیل مبادلات بین دو یا چند گروه مرتبط که معمولا مصرف کننده (مشتریان) و سرویس دهنده ها (صاحبان کسب و کار) هستند، ایجاد می شود و برای آن که این مبادلات انجام شود، پلتفرم ها، شبکه هایی از کاربران و منابع قابل دسترس را ایجاد و کنترل می کنند. به زبانی ساده پلتفرم، بستری است که صاحبان کسب و کار و مخاطبین بازار هدف را از تمام جهات به هم نزدیک می سازد.
خیلی مهم است که به یاد داشته باشید، پلتفرم یک تکنولوژی نیست بلکه یک مدل کسب و کار است. بیشتر افراد این اشتباه را می کنند که پلتفرم را با یک اپلیکیشن یا وب سایت اشتباه می گیرند، ولی پلتفرم یک نرم افزار نیست. پلتفرم یک مدل کسب و کار جامع است که با گرد آوردن مشتری ها و سرویس دهنده ها در کنار یکدیگر، ایجاد ارزش می نماید.
ارزش پلتفرم در ایجاد بستری امن و مطمئن برای هر دو طرف، که می توان با عنوان خریدار و مشتری از آنها یاد کرد، به گونه ای است که باعث رشد و توجه روز افزون کسب و کارها به این موضوع شده است. برای مثال با نگاهی به بازار تلفن‌ های هوشمند، مشاهده مي‌شود كه برندهاي معروفي مانند نوكيا و بلک بری علی رغم كيفيت بالای محصولات خود عملا در بازار رقابت شكست خورده اند، به طوری كه بلک بری رو به ورشكستگی می باشد و نوكيا نيز برند خود را به مايكروسافت فروخته است. از سوی دیگر، آنچه امروز اپل و اندرويد را موفق ساخته، نه ویژگی ها و كاركرد هاي بهتر گوشي‌ های آن ها، بلكه ایجاد اکو‌سیستمی از عرضه‌کنندگان محصولات و خدمات از یک سو و مشتریان از سوی دیگر در یک فضای مجازی است، به بیان دیگر مشتریان اپل با خرید محصولات این شرکت امکان دسترسی به شبکه وسیعی از عرضه کنندگان محصولات مختلف را پیدا می‌کنند و همچنین عرضه‌کنندگان از فرصت فراهم شده برای دسترسی به حجم وسیعی از مشتریان بهره می‌گیرند. به عبارتی کلید موفقیت این شرکتها در شناسایی فرصتها و بهره‌گیری از شکل نوظهوری از کسب و کار به نام پلتفرم ها می ‌باشد. امروزه تصور سنتی از رقابت در بازار كه بر مبناي محصولات بهتر و يا قابلیت های بیشتر براي مشتريان بود، تغيير يافته و بر اساس نوآوری در مدل كسب ‌و ‌كار و حرکت به سمت مدلهای مبتنی بر پلتفرم و استفاده از اثرات توانمند ساز شبکه بنا شده است. 

 

این مطلب را حتما بخوانید: کسب و کار دیجیتال؛ ضرورت و مخاطرات

 

پلت فرم وب

یکی از مهم ترین و همگانی ترین بسترهای پلتفرم برای کسب و کارها، پلتفرم فضای وب است. امروزه با گسترش دسترسی مردم به اینترنت، بسیاری از نیازهای اساسی و فرعی مردم در بستر وب قابل بررسی است. این روزها با قاطعیت می توان گفت که در سراسر جهان، مردم برای رفع تمامی نیازهای خدماتی و محصولاتی خود قطعا سری به فضای اینترنت می زنند تا بتوانند که بهترین راه را با توجه به بودجه و برنامه های خود، پیدا کنند.
سهم بسیار عمده ای از برنامه های بازاریابی و ابزارهای بازاریابی دیجیتال که به عنوان شاهرگ اساسی کسب و کارها بر روی پلت فرم وب هستند، به این دلیل به شکست می انجامند که هیج نقشه راهی برای جذب و ایجاد و تولید محتوای ارزشی برند و بازاریابی شان از همان ابتدا ندارند. دلیل این موضوع آن است که تصور می کنند که تنها صرف داشتن یک وب سایت، کارِ کسب و کار دیجیتالی خود را تمام شده است ولی این ابتدای کار شماست.
داشتن برنامه ای کامل و جامع برای ادامه راهی که شروع کرده اید، نیازمند حضور و همراهی گروهی از کارشناسان و متخصصان زبده در زمینه کسب و کار دیجیتال در کنار شماست. متخصصان باتجربه ما در امپریال، این کمک را به شما می کنند تا بتوانید در انتخاب پلت فرم دیجیتال کسب و کار خود (وب سایت و نوع آن؛ اپلیکشن، شبکه های اجتماعی و...) بر اساس ماهیت کسب و کارتان، فعالیت رقبا، مخاطبان بازار هدف و کانال های دسترسی به بازارهای هدف، به موفقیت خود در ادامه راه اطمینان داشته باشید.

 

دیجیتال مارکتینگ

 

کارهای موردنیاز در پلت فرم وب

همانطور که در بالا گفته شد، ایجاد وب سایتی جذاب و کامل از هر لحاظ به گونه ای که پاسخگوی تمام سوالات و شبهات مخاطبین و تصویری جامع از خدمات و یا محصولات کسب و کار شما باشد، تنها آغاز این راه پر پیچ و خم در حوزه کسب و کار دیجیتال است.
لزوم حضور و همراهی کادری مجرب و کارآزموده از این رو است که تولید و ارائه محتوا و پیام ارزشی برند کسب و کار شما باید به گونه ای باشد که مخاطبین شما بدانند که دقیقا حوزه فعالیت و خدمت رسانی کسب و کار شما چیست، دوم اینکه کسب و کار شما چرا و چگونه به ارائه چنین خدمات و یا محصولاتی پرداخته است و همچنین مخاطبین بازار هدف از وجوه متمایز و برتری کسب و کارتان نسبت به سایر کسب و کارهای رقیب آگاه شوند. کاملا روشن است که بیان این مطالب و ویژگی های کسب و کاری شما، بدون داشتن نقشه راهی دقیق و خلاقانه که توسط متخصصین این حوزه پیاده شده است، راه به جایی نمی برد و تنها شما را در این مسیر بیش از پیش گمراه می سازد.
از این رو متخصصین و کارشناسان "امپریال"، این نقشه راه را برای کسب و کار شما ترسیم می کنند و در انتخاب صحیح کانال های ارتباطی میان صاحبان کسب و کار و مشتریان، طراحی و اجرای کمپین های بازاریابی و مدیریت آنها که شامل مدیریت وب سایت، آنالیز و تجزیه و تحلیل و مدیریت شبکه های اجتماعی می شود، همیشه و همواره در کنار شما خواهند بود.

 

تبلیغات و تولید محتوای بازاریابی

گسترش روزافزون رسانه های جمعی و حوزه ارتباطات در سراسر جهان این مسئله را روشن کرده است که دیگر تنها با ساخت و پخش چند تیزر تبلیغاتی در تلویزیون یا نصب چند بنر به ظاهر زیبا در کنار مسیر های ارتباطی درون شهری و برون شهری نمی توان انتظار پیشرفتی شگرف در زمینه سودآوری کسب و کار داشت. از این رو است که کسب و کار دیجیتال و به کلامی ساده تر تبلیغات و بازاریابی در حوزه دیجیتال روز به روز تبدیل به امری مهم و مهم تر در حوزه تبلیغات و جذب مشتری می شود.
امروزه شناسایی درست بازار هدف، مخاطبان بازار هدف، رفتار و روانشناسی فروش، تولید محتوا و پیام ارزشی مناسب برای شکل دهی رفتار مناسب مخاطبان در هنگام مواجهه با برند، شناسایی کانال های مناسب و چگونگی ارسال و محتوای پیام ارسالی در هر یک از این کانال های تبلیغاتی مانند ایمیل، شبکه های اجتماعی، تیزرها و وب سایت، به چنان اهمیت و ارزشی در راستای ایجاد کسب و کاری دیجیتال رسیده است که صاحبان کسب و کار متوجه شده اند که این مسائل جز با داشتن طرح و نقشه ای دقیق و خلاق محقق نمی شود.  
با پیشرفت تکنولوژی و چشمگیر شدن هرچه بیشتر اهمیت زمان برای همه، مخصوصا برای مشتریان و مخاطبین بازار هدف، بازاریابی و تبلیغات کسب و کار شما در حوزه دیجیتال باید به گونه ای باشد که نگاه مشتری را در همان ابتدا مجذوب و معطوف خود کند، در غیر این صورت برای مثال به راحتی پنجره وب سایت کسب و کار شما را می بندد و برای رفع هر چه سریع تر نیاز خود به سراغ کسب و کار رقیب شما می رود.

ما در امپریال این نوید را به شما می دهیم که با در نظر داشتن تمامی جهات در زمینه بازاریابی و تبلیغات دیجیتال و آنالیز بازخوردگیری و بازگشت مشتریان، آنالیز قدرت و سبک رفتاری رقبا در بازار و ایجاد سیستم بهینه ساز فروش بر مبنای بازخوردگیری مثبت از تبلیغات و فرآیند ذهنی خرید مشتریان، کسب و کار دیجیتال شما را سر و سامان بدهیم.
امروزه برای ایجاد ارتباطی مبتنی بر اعتماد با مشتری و مخاطب لازم است که پیام شما برای مخاطب شخصی سازی شده باشد، به گونه ای که این پیام یا شعار باید از دریچه دیدگاه خود مشتری به او گفته شود و این اطمینان و اعتماد به مخاطب القا شود. در غیر این صورت تمامی هزینه های مالی و زمانی که در این زمینه صرف شده است، هیچ سودی برای شما و کسب وکار دیجیتال شما نخواهد داشت.
همچنین رشد روز به روز شبکه های اجتماعی این لزوم را ایجاب می کند که صاحبان کسب و کار در این شبکه های اجتماعی که امروزه تبدیل به یکی از مهم ترین کانال های ارتباطی میان آنها و مخاطبین و مشتریان شده است، به فعالیتی پویا و خلاق بپردازند که این کار هم جز با داشتن نقشه ای ژرف نگرانه محقق نمی شود. 

 

کمپین های بازاریابی

هر روزه همه ما، با توجه به شغل و یا نیاز خود، در معرض چند ده تا چند صد آگهی های تجاری و بازرگانی و تبلیغاتی قرار می گیریم. اما به راستی چند درصد از این تبلیغات ها و آگهی های تجاری ما را به خود جذب می کنند؟ پاسخ به طور قطع و یقین بسیار ناچیز است.
پس آیا این مسئله به این معناست که نقش بازاریابی و تبلیغات در سودآوری کسب و کارها بسیار ناچیز شده است و این روش قدیمی که از دیرباز در کسب و کار انسان مورد استفاده بوده، تبدیل به روشی ناکارآمد شده است؟ پاسخ این سوال نیز به طور قطع، خیر است.
این موضوع به خوبی این واقعیت را آشکار می سازد که بسیاری از هزینه های صرف شده و زمان در نظر گرفته شده برای بازاریابی و تبلیغات به یغما می رود اما نشان دهنده ناکارآمد شدن این مسائل در حوزه کسب و کار نیست بلکه نشان می دهد که باید این کار را به کاردان سپرد تا با روش های خلاقانه و نوین که توسط کارشناسان و متخصصان حوزه تبلیغات و بازاریابی ابداع و آزمایش شده است، سودآوری کسب و کار از این طریق به حداکثر خود برسد.
امپریال با تجربه ای درخشان در حوزه کمپین های بازاریابی و تبلیغاتی، فعالیت کسب و کار شما را در زمینه تبلیغات همانند یک فیلم چشم نواز که از ابتدا تا انتها چشم مخاطب را به پرده می دوزد، در معرض توجه همگانی بخصوص مخاطبین بازار هدف شما قرار خواهد داد.
ما با درنظر گرفتن حدود عملکرد کسب و کار شما و همچنین شناخت جنبه های روان شناختانه مشتریان کسب و کار شما، اقدام به طراحی و اجرای کمپین های بازاریابی متناسب برای کسب و کار شما می کنیم تا با صرف کمترین هزینه، بیشترین بازخورد را از این کمپین ها بگیرید و همچنین اطمینان و اعتماد مشتریان خود را در این کانال های ارتباطی بدست آورید به گونه ای که پیام ارزشی شما برای مخاطبان بازارهدفتان شخصی سازی شده و موجب ایجاد تمایل رفتاری به برند شما و در نهایت دسترسی بهتر شما به کلید خرید مشتریانتان می گردد. و در انتها با اجرای برنامه جامع و کامل وفادارسازی مشتریان به شما کمک می نماییم.

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی