طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت یکی از اولین اقدامات در حوزه بازاریابی دیجیتال است. طراحی وب سایت بخش های مختلفی دارد و طراحی وب سایت توسط برنامه نویسان وب انجام می شود.

پس از انجام پروسه جمع آوری و تحلیل و بررسی داده ها درباره حوزه فعالیت کسب و کار خود و رقیبان، علاقه مندی و جنبه روانشناختی مخاطبان بازار هدف و ... باید اقداماتی در این زمینه انجام گیرد که در این بین ایجاد وب سایت برای یک کسب و کار مهم ترین کار در حوزه بازاریابی است و کم اهمیت ترین وجه ایجاد یک وب سایت برای کسب و کار شما، ایجاد نوعی اعتبار برای کسب و کار است.

 

پروسه ایجاد یک وب سایت خوب، کار پیچیده و زمانگیری است. اولین قدم در فرایند ایجاد یک وب سایت، طراحی آن است. طراحی وب سایت به طور کلی به مهارت و فرایند ساخت و راه‌اندازی صفحات وب گفته می‌شود. امروزه با رشد این تخصص و فراگیر شدن استفاده از وب سایت توسط هر سازمان، ارگان، شرکت، برند، کسب و کار و... ، استفاده از متخصصان و طراحان وب سایت برای طراحی و ایجاد یک وب سایت امری غیرقابل انکار بدل شده است.


همانطور که قبلا هم گفته شد، وب سایت کسب و کار و برند شما، ویترینی برای معرفی خدمات و محصولات ارائه شده توسط شماست. از این رو، این ویترین هرچه جذاب تر و بی نقص تر باشد، احتمال دیده شدن کسب و کار و برند شما بیشتر است. پس استفاده از تیمی مجرب و خلاق در پروسه طراحی و ساخت وب سایت امری کاملا واضح است.


متخصصان و طراحان وب سایت شما در "امپریال برند" با تکیه بر خلاقیت، دقت و تجربه خود می توانند شما را در پروسه طراحی وب سایت همراهی کنند.
با خواندن ادامه این مقاله شما می توانید اطلاعات مفیدی را به زبانی ساده در حوزه وب سایت، طراحی وب سایت و طرح وب سایت به دست آورید.

 

وب سایت چیست؟

به زبانی ساده، وب سایت یا تارنما مجموعه‌ ای از فایل‌ های مختلف اعم از تصاویر، متون یا فایل‌های برنامه نویسی شده ‌است که به منظوری خاص به شکلی با هم مرتبط شده ‌اند. این فایل ها روی یک کامپیوتر که «سرور» نامیده می شود، قرار می‌ گیرند و با یک نام دامنه مشترک برای مثال “impbrand.com” قابل جستجو هستند.

 امپریال برند با سالها تجربه و انجام بیش از 200 پروژه طراحی سایت به عنوان یکی از شرکتهای برتر طراحی سایت میتواند بهترین وب سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ را به شما عزیزان ارائه نماید ولی چرا میگویم طراحی سایت با امپریال برند"

برای اینکه بتوانیم یاری رسان شما در طراحی اختصاصی پلت فرم دیجیتالی و طراحی سایت شما باشیم کافی است روی دکمه زیر کلیک نمایید:

چرا طراحی سایت با امپریال برند؟

شعار امپریال برند را در خاطر داشته باشید " خالق استانداردهای طلایی کسب و کار"  ما ادعا میکنیم استانداردهای جهانی و بهترین استانداردها برای هر کاری وجود دارد ولی شما با همکاری با امپریال برند طعم خوش و دلچسب دستیابی به سایت و خدمات دیجیتال مارکتینگ مطابق با بهترین استانداردهای لازم را دریافت میکنید. چرا به این موضوع اهمیت میدهیم چون خود را شرکت طراحی سایتی که فقط برای شما سایت طراحی نماید، نمی دانیم.

بلکه به علت دانش و توانایی متخصصان امپریال در زمینه برندسازی و انجام پروژه های متعدد استراتژی برند و برندبوک‌های سازمان دقیقاً وب سایتی را برای شما طراحی می نماییم که مطابق با وعده‌های برند شما باشد و علاوه بر ایجاد هویت یکپارچه برند بتواند تجربه کاربری و رابطه کاربری بسیار مناسبی را برای شما ایجاد نماید.

هیچگاه اعتقاد نداریم برای طراحی سایت از قالبهای از پیش تعریف شده برای برند استفاده نماییم و سعی نموده‌ایم در هر پروژه طراحی سایت و طراحی پلت فرم دیجیتال، قالبهای ذهنی خود را شکسته و طرحی منحصر به فرد خلق نماییم. گواه این ادعا نمونه کارهایی است که انجام داده ایم. (همانطور که در فایل زیر می توانید به بعضی از این نمونه کارها دست یابید و ملاحظه نمایید) هر پروژه طراحی سایت در شرکت امپریال برند، نقش و جایگاه متفاوتی دارد و متناسب با نیازهای سازمان و علاوه بر آن نیازهایی که متخصصان برند سازی و دیجیتال مارکتینگ امپریال به کارفرما پیشنهاد می نمایند و در دل داشبرد مدیریت سایت قرار میدهند طراحی می‌شود.

ما به واقع افتخار نمیکنیم که تعداد بسیار زیادی وب سایت را طراحی نماییم و بعد همه آن ها از یک طیف و یک داستان تبعیت نمایند. بلکه ما در امپریال برند برای هر طراحی وب سایت، داستان خودمان را داریم که در برگیرنده داستان برند و روش های ارتباطی مورد نیاز آن برند با مخاطبان هدفش است. ما سعی نموده ایم بتوانیم برای هر کسب و کار و متناسب با نیاز  و اهداف آن سازمان استانداردهای طلایی را خلق نماییم و در تمامی مراحل پشتیبانی لازم را برای کارفرمایان و مشتریان خود را انجام داده‌ایم. داشبرد تخصصی امپریال برند با توجه به جدیدترین استانداردهای برنامه نویسی و کد نویسی وب  و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) برنامه نویسی و اجرا شده است و علاوه بر آن میتواند به بسیاری از چیزهایی که میخواهید و یا حتی فکرش هم را نکرده‌اید در این داشبرد دسترسی داشته باشید و به راحتی می توانید استفاده نمایید. 

مزیت های طراحی سایت در امپریال برند:

1- دسترسی راحت به تمامی امکانات وب سایت و تغییر صفحات حتی صفحه اصلی سایت بدون نیاز به کد نویسی و فقط با یک کلیک

2- ماژول ها ی تخصصی و تماماً کد نویس شده که شما را بی‌نیاز از نصب هر پلاگین و ماژول اضافه می نماید

3- کد نویسی تخصصی بر اساساس قواعد UI & UX 

4- طراحی بسیاری از نیازهای شما فراتر از سایت به صورت پرتال نویسی مانند بخش تیکتینگ و ارتباط گیری جامع با مشتریان

5- سیستم چت آنلاین طراحی شده و اختصاصی امپریال روی داشبرد اصلی که شما را بی‌نیاز از نصب هر چت آنلاین دیگری می کند

6- طراحی متعدد لندینگ پیج های مختلف با توجه به نیاز شما و به راحت‌ترین شکل ممکنه با یک کلیک و به صورت درگ اند دراپ (DRAG AND DROP) 

7- امکانات خاص فروشگاهی مانند دسته بندی انواع مشتریان، تخفیفات کالایی، منوهای تخصصی محصولات، انواع تخفیفات وبر اساس مناسبتها، تخفیف‌های حجمی بر اساس سطر فاکتور و ...  و دسته بندی مشتریان  و اعطای جوایز بر اساس گرید بندی مشتریان

8- به روز رسانی موجودی و قیمت کالاها با یک کلیک 

9- طراحی مودال های مختلف و لید مگنتهای اصولی برای هر محصول و یا هر صفحه خاص و لندینگ پیج برای دستیابی سریع مشتریان در درون پرتال

10- دستیابی مشتریان به بخشهای متعدد درون پرتال خود و حتی تکرار خرید یک فاکتور بدون نیاز به درخواست مجدد 

11- سطح بندی مشتریان برای دسترسی به کالاهای خاص 

12- و بسیاری از ویژیگی های دیگر که امپریال برند برای شما در بخش طراحی سایت و طراحی پرتال های دیجیتالی شما تدارک دیده است و تمامی این موارد به صورت اختصاصی کد نویسی و اجرا می گردد

به واقع اعتقاد داریم میتوانیم جز معدود شرکتهای طراحی سایتی باشیم که به وعده های خود چه از حیث زمانبندی و چه از حیث طراحی سایت بر اساس تمامی نیازهای و خواسته های مشتریان به قول و وعده های خویش در زمان تحویل پروژه های متعدد طراحی سایت, عمل نموده‌ایم.

برای اینکه بتوانیم یاری رسان شما در طراحی اختصاصی پلت فرم دیجیتالی و طراحی سایت شما باشیم کافی است روی دکمه زیر کلیک نمایید:

 


قالب یا طرح وب سایت

طرح وب به قالب نمایشی و تصویری وب سایت و طراحی گرافیکی صفحات موجود در آن گفته می شود که معرف محتوا و مطالب آن وب سایت می ‌باشد. قالب یا طرح وب جلوه بصری وب سایت است و اولین بخش از یک صفحه وب است که ذهن مخاطب را با خود درگیر می‌ کند؛ از این رو، صرف هزینه و زمان و استفاده از نیروهای خلاق و ریزبین در این زمینه، می تواند به شما برای داشتن وب سایتی جذاب و در عین حال بی نقص کمک شایانی کند.

 

طراح وب سایت کیست؟

یک طراح وب با در نظر گرفتن هدف سایت و مخاطبان آن و با استفاده از المان ‌های متناسب با رویکرد سایت و به کمک ذهن خلاق و ذوق هنری خود در به کار بردن ابعاد و رنگ ها، طرحی خلق می‌کند که ضمن ایجاد یکپارچگی در کلیه صفحات وب سایت، نمای تکرار شونده و خسته‌ کننده را به مخاطب القا نکند. در طراحی وب سایت باید از الگوی ثابتی در صفحات استفاده کرد که کاربر به هنگام دیدن صفحات متوجه این که همه صفحات در یک سایت مشخص هستند، بشود.


یک طراح وب باید توانایی بالایی در حوزه برنامه نویسی وب، استفاده از ابزار برای ایجاد ویژگی های بصری جذاب و همچنین توانایی درک بالایی در حیطه روانشناسی برای ایجاد ارتباط با مخاطب سایت نیز داشته باشد. این ها تنها بخش کوچکی از خصوصیات و توانمندی های طراحان وب مجموعه "امپریال برند" است و موفقیت های کسب شده از پروژه های قبلی نیز گواهی بر این مدعاست.


در ادامه به ذکر چند مورد از نکات مهم در طراحی وب سایت می پردازیم:

5 نکته مهم در طراحی وب سایت

طراحی وب سایت و ایجاد بخش های مختلف آن، از اهمیت بسیاری برای معرفی برند و کسب و کار شما دارد. بنابراین در زمینه طراحی وب سایت جنبه ‌های گوناگونی باید در نظر گرفته شود که به سبب پیشرفت روزافزون اینترنت همواره بر این موارد افزوده می ‌شود. برای وب سایت ‌های تجاری عمومی، 5 مورد زیر از جمله اصلی‌ ترین آن ‌ها به ‌شمار می‌ روند:


1. طراحی سایت باید متناسب و بر اساس عنوان و محتوای مطالب باشد؛ یعنی برای مثال اگر وب سایت برای یک برند غذایی است و محتوا و مطالب آن در حوزه مواد غذایی است، طراحی وب سایت این برند باید متناسب با حوزه فعالیت آن باشد.


2. کلیه محتوا، مطالب و اطلاعات درون وب سایت باید مطابق با هدف کسب و کار و برند باشد و طیفی از عموم را نشانه رود که به دنبال اطلاعات ارائه شده در سایت هستند.


3. وب سایت باید قابل فهم باشد به طوری که برقراری ارتباط با آن حتی برای مخاطبانی که آشنایی چندانی با فضای وب ندارند، آسان باشد. چنانچه سایت به اندازه کافی بزرگ بوده و اطلاعات زیادی را شامل شود، باید اطلاعات راهنما را به گونه ‌ای به کار برد که به سرعت در اختیار بیننده قرار گیرند.


4. قالب و طرح وب سایت باید به گونه ای باشد که بتواند پایداری و ثبات را القا کند. استفاده از طراحان مجرب می تواند این موضوع را به کلی حل کند.


5. سبک نگارش باید زیبا و تخصصی بوده و مناسب با سلیقه مخاطبان و محتوای سایت باشد. این نکته که خود شاخه ای جدا در حوزه ایجاد وب سایت برای وب سایت برند و کسب و کار شماست، علاوه بر ایجاد ارتباط با مخاطب، در سئو سایت و رتبه بندی آن در سرچ موتورهای جست و جو بسیار موثر است.

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی