نکات مهم به‌روزرسانی سند راهنمای گوگل در خصوص لینک‌سازی

گوگل درباره بهترین شیوه‌های لینک‌سازی، سازوکار الگوریتم‌ها و استفاده صحیح ازhtml ، یک سند راهنما دارد. در آخرین به‌روزرسانی سند، گوگل به ۴ نکته مهم در لینک‌سازی اشاره می‌کند:

Title Attribute مانند Anchor Text عمل می‌کند

اگر در لینک‌سازی از متن انکر تکست استفاده نشده باشد، گوگل از ویژگی اتریبیوت (Title Attribute) به جای انکر تکست استفاد می‌کند و موضوع لینک را از طریق آن درک می‌کند. کارکرد Title Attribute مشابه با اطلاعاتی است که گوگل از Anchor Text دریافت می‌کند. اگر لینکی دارای انکر تکست و ویژگی Title است، حتماً مطمئن شوید که هر دوی آن‌ها تعریف یکسانی از هدف و محتوای لینک دارند. با کلیک روی، Anchor Text و انواع آن، درباره انواع انکر تکست بخوانید.

آینده سئو در سال 2024 چگونه خواهد شد، این راهنمای جذاب را پیشنهاد میدهیم حتما بخوانید: آینده سئو در سال 2024

از انکر تکست کوتاه استفاده کنید

گوگل در آخرین به‌روزرسانی نحوه لینک‌سازی طبیعی توضیح می‌دهد که استفاده از انکر تکست‌های طولانی، تکنیک نامناسبی است. چون URL مقصد نمی‌تواند به اندازه کافی نشان‌دهنده هدف و مفهوم لینک‌سازی‌ها باشد، پس گوگل تاکید می‌کند که متن ‌Anchor Text‌ها را مختصر، واضح و توصیفی بنویسید. بر اساس تعاریف معتبر W3c (شبکه جهانی وب)، هدف اصلی انکرتکست در لینک‌سازی توصیف موضوع لینک برای کاربر و خزنده‌های گوگل است.

بک لینک چیست و چه تاثیری بر سئو دارد، آیا بک لینک . سئوی خارجی تمام موضوع سئو است این همان چیزی است که ما به شدت با آن مخالفیم ولی اگر سئوی خارجی را همراه با استراتژی های درست انجام نماییم تاثیرات به سزایی بر روی فرایند سئوی سایت دارد، برای درک بیشتر این مطلب و نقش آن در سئو این راهنمای جامع را بخوانید: بک لینک چیست و چه نقشی در سئوی سایت دارد

راهنمای گوگل در لینک سازی و بک لینک سازی

متن انکر تکست را طبیعی بنویسید

در دستورالعمل‌ جدید گوگل آمده است که متن‌ لینک‌ها را با توجه به زبان کاربر و متناسب با محتوای اطراف لینک‌ها انتخاب کنید. در حال حاضر، الگوریتم‌ها بر مبنای تعداد کلمات کلیدی به محتوای صفحات امتیاز نمی‌دهند، بلکه آن‌ها توانایی تفسیر تمام اجزای جمله را دارند و می‌توانند متن قبل و بعد انکر تکست‌ها را درک کنند.
به طور کلی محتوایی که خلق می‌کنید باید از نظر انتخاب انکر تکست، متن اطراف انکرتکست و تکرار کلمات کلیدی کاملاً طبیعی باشد. برای مثال انکرتکست‌های بی‌ربط با لینک مقصد یا قراردادن انکرتکست غیرمرتبط در محتوا، از مثال‌های ایجاد انکر تکست مصنوعی است.
با مطالعه راهنمای لینک‌سازی گوگل، درباره آخرین اطلاعات لینک‌سازی بخوانید و از بهینه‌‌ترین تکنیک‌های لینک‌سازی استفاده کنید.

در دنیای سئو ابزارهای بسیار زیادی وجو دارند که ما در یک راهنمای جامع 33 عدد از این ابزارهای کارآمد سئوی رایگان را به شما معرفی مینماییم پس اگر میخواهید از این 33 ابزار سئو به روش کارآمدتری استفاده نمایید این راهنما را بخوانید: 33 ابزار رایگان برای سئوی سایت

لینک‌سازی زنجیره‌ای ممنوع

منظور از ساخت لینک‌های زنجیره‌ای این است که شما با فواصل کم در یک متن شروع به لینک‌سازی کنید. به طوری که تشخیص موضوع هر کلمه لینک‌شده برای گوگل سخت خواهد شد. لینک‌سازی پشت‌‌سرهم در یک محتوا باعث می‌شود تاثیر متن‌های قبل و بعد لینک کاملاً از بین می‌رود.
گوگل در راهنمای جدید لینک‌سازی گوگل تاکید می‌کند که لینک‌های درون یک صفحه را زنجیره‌ای نسازید، چون هم برای کاربران ناخواناست و هم متن اطراف انکر تکست هر لینک برای ربات‌های گوگل بی‌اثر می‌شود.

میدانید گزینش محتوا چیست و چه نقسی در تولید محتوا و استراتژی های سئوی سایت شما دارد، این مفاهیم جدید را در راهنما بیاموزید: گزینش محتوا چیست و چه نقشی در سئو دارد

به نظر ما سئو کارهایی که در مسیر سئو فقط کارکردن با ابزارهای سئو را آموخته اند با سئو کارهایی که مارکتینگ و دیجیتال مارکتینگ را میشناسند، زمین تا آسمان فرق دارند، این محتواها به شما کمک میکند دو ابزار کارآمد تحلیل و پرفورمنس مارکتینگ را به خوبی یاد بگیرید و بتوانید در مسیر سئو و دیجیتال مارکتینگ از آن ها بهره ببرید

گوگل آنالیتیکس چیست؟ 

12 معیار کلیدی برای تحلیل عملکرد سایت

گوگل تگ منیجر چیست و بررسی عملکرد تگ منیجر در ایجاد و طراحی ایونت ها

 

منبع: خبر نامه تریبون

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی