دیجیتال مارکتینگ چیست

مسیر یادگیری دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ، یکی از قدرتمندترین شکل‌های بازاریابی است. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که 63 درصد کسب و کارها در سال گذشته میلادی، بودجه دیجیتال مارکتینگ خود را افزایش داده و نیروهای جدید و خبره‌ای در این زمینه استخدام کرده‌اند. اهمیت روزافزون بازاریابی دیجیتال باعث شده است که افراد بسیاری به یادگیری این مهارت و فعالیت در حوزه دیجیتال مارکتینگ علاقه‌مند شوند.

پرسشی که بسیاری از علاقه‌مندان به بازاریابی دیجیتال مطرح می‌کنند این است که مسیر یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ چگونه است؟ اگر بخواهیم این مهارت را بیاموزیم و در آن به تخصص برسیم باید چه مراحلی را پشت سر بگذاریم؟

در این مقاله تصمیم داریم در مورد مسیر یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ صحبت کنیم و یک نقشه راه هوشمندانه برای رسیدن به مهارت در زمینه بازاریابی دیجیتال ارائه دهیم. در صورتی که شما هم تمایل دارید وارد دنیای دیجیتال مارکتینگ شوید و از این عرصه به درآمد خوبی برسید، پیشنهاد می‌شود که تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

دیجیتال مارکتینگ بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ در ایران دوره دیجیتال مارکتینگ دکتر مهریزدان

گام اول:تحقیق در مورد دیجیتال مارکتینگ؛ لازمه آشنایی عمومی با این حوزه

اگر قصد دارید دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) را به صورت تخصصی یاد بگیرید و سپس در این زمینه فعالیت کنید، لازم است که در گام نخست، در مورد بازاریابی دیجیتال تحقیق و پژوهش کنید، ببینید دیجیتال مارکتینگ چیست، چند مجموعه و سایت دیجیتال مارکتینگ را بررسی کنید و به خصوصیات مشاغل مرتبط با این حوزه پی ببرید.
با انجام دادن مرحله تحقیق، متوجه خواهید شد که آیا واقعاً برای تبدیل شدن به دیجیتال مارکتر مناسب هستید یا نه! همچنین در فرایند تحقیق، با مفهوم دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده آشنا می‌شوید. در واقع همین مرحله تحقیق، یک دوره دیجیتال مارکتینگ رایگان و ابتدایی به حساب می‌آید.
در مرحله تحقیق می‌توانید عبارت «کتاب مشاغل دیجیتال مارکتینگ» را در گوگل جستجو کنید. سپس روی اولین نتیجه کلیک و این کتاب را به صورت رایگان مطالعه کنید. کتاب مشاغل دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می‌کند با مشاغل این حوزه و خصوصیات آن‌ها آشنا شوید.

گام دوم: شرکت در آزمون شخصیت‌شناسی و صحبت با مشاوران شغلی و متخصصان

اکنون که به صورت اولیه با دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید و زیرشاخه‌های آن مثل بازاریابی محتوا، سئو و غیره را درک کردید، زمان آن است که در یک آزمون شخصیت شناسی معتبر مثل MBTI، هالند، نئو، گاردنر و DISC شرکت کنید تا با شخصیت خودتان و مشاغلی که برای آن‌ها مناسب هستید، آشنا شوید.
می‌توانید در کنار آزمون شخصیت‌شناسی، به مشاوران شغلی و متخصصان باتجربه دیجیتال مارکتینگ هم مراجعه کنید، روحیات و علایق خود را بازگو کنید و از آن‌ها بخواهید که شما را بیشتر با مسیر شغلی دیجیتال مارکتینگ و حال و هوای این حوزه آشنا کنند. قطعاً این افراد می‌توانند به شما کمک کنند که مسیر شغلی خود را خیلی بهتر و آگاهانه‌تر انتخاب کنید. ممکن است مشاور شغلی یا متخصص باتجربه دیجیتال مارکتینگ، نکاتی به شما بگویند که شما در همین ابتدای راه بفهمید که اصلاً برای فعالیت در زمینه بازاریابی دیجیتال مناسب نیستید و بهتر است سراغ حوزه دیگری بروید.

دیجیتال مارکتینگ بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ در ایران دوره دیجیتال مارکتینگ دکتر مهریزدان

گام سوم در نقشه راه دیجیتال مارکتینگ: شرکت در دوره‌های آموزشی حرفه‌ای

در صورتی که به مشاور شغلی و متخصص دیجیتال مارکتینگ مراجعه کردید و متوجه شدید که برای فعالیت در این عرصه مناسب هستید، زمان آن است که یک دوره آموزشی جامع و صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ بیابید و در آن شرکت کنید.
خوشبختانه در حال حاضر مجموعه‌های آموزشی مختلف، دوره‌های آموزشی متنوعی را در قالب محصولات دیجیتال مارکتینگ روانه بازار می‌کنند و تخصص دیجیتال مارکتینگ را به صورت صفر تا صد به متقاضیان و علاقه‌مندان آموزش می‌دهند. مجموعه مکتب‌خونه، یکی از وب‌سایت‌های آموزشی حرفه‌ای است که دوره‌های آموزش بازاریابی دیجیتال را در وب‌سایت خود عرضه کرده است. در پایان مقاله توضیحات بیشتری در مورد این مجموعه خواهیم داد.
با شرکت در دوره‌های آموزشی حرفه‌ای، اصطلاحات بازاریابی را فرامی‌گیرید، شیوه نفوذ به قلب مشتری را درک می‌کنید و می‌فهمید که برای تأثیرگذاری بر مشتریان، باید چه استراتژی و راهبردی در پیش بگیرید. همچنین در این دوره‌ها، با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ آشنا می‌شوید و شیوه استفاده از این ابزارها را به صورت تخصصی یاد می‌گیرید تا بتوانید به عنوان یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای وارد بازار کار شوید.

گام چهارم: تمرین؛ مهم‌ترین کار برای نهادینه شدن آموزش دیجیتال مارکتینگ

اکنون که در دوره آموزشی شرکت کردید و مدرک خود را گرفتید، باید به تمرین و تکرار ادامه دهید تا درس‌هایی که در دوره دیجیتال مارکتینگ گرفتید، در وجود شما تثبیت و نهادینه شود. هر چقدر بیشتر تمرین کنید، قطعاً پخته‌تر خواهید شد و چم و خم بازاریابی دیجیتال را بیشتر خواهید آموخت.

گام پنجم: مطالعه کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ و شرکت در سمینارها و وبینارها

همزمان با تمرین مداوم و تثبیت آموخته‌های خود، لازم است مطالعه کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ را در برنامه مطالعاتی خود قرار دهید و در سمینارها و وبینارهای این حوزه هم شرکت کنید. وبینارها و کتاب‌ها، دو مورد از محصولات اصلی وب‌سایت آموزشی یا فروشگاه دیجیتال مارکتینگ هستند. مطالعه کتاب و شرکت در وبینار، دانش شما را خردمندانه‌تر می‌کند و قدرت خلاقیت و آفرینندگی شما را افزایش می‌دهد.

گام ششم: کارآموزی؛ راهی برای افزایش تجربه و مهارت در عرصه بازاریابی دیجیتال

آخرین گام در مسیر یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ، کارآموزی است. کارآموزی به شما کمک می‌کند که تجربه عملی و واقعی در عرصه بازاریابی دیجیتال کسب کنید. از طرفی دیجیتال مارکتینگ، زیرشاخه‌های مختلفی دارد و عموماً افراد ترجیح می‌دهند که فقط یکی از زیرشاخه‌های بازاریابی مثل سئو، تولید محتوا، کپی رایتینگ، بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی را انتخاب و در آن شاخه کار و فعالیت کنند. معمولاً افراد در هنگام کارآموزی متوجه می‌شوند که از کدام زیرشاخه بیشتر خوششان می‌آید و در نتیجه زیرشاخه خود را تعیین می‌کنند.
بعضی از افراد، کارآموزی انجام نمی‌دهند؛ بلکه بدون سابقه کار در یک شرکت استخدام می‌شوند و در هنگام دریافت حقوق و مزایا، تجربیات بیشتری کسب می‌کنند. این روش، قاعدتاً نسبت به کارآموزی بهتر است و مزایای بیشتری دارد. درصورت پیدا کردن چنین فرصتی بعد از دوره آموزشی، آن را غنیمت بشمارید.

دیجیتال مارکتینگ بهترین دوره دیجیتال مارکتینگ در ایران دوره دیجیتال مارکتینگ

آموزش دیجیتال مارکتینگ برای ورود به بازار کار در پلتفرم آموزشی مکتب‌خونه

در این مقاله تلاش کردیم که یک نقشه راه درست و هوشمندانه برای یادگیری و آموزش دیجیتال مارکتینگ ارائه دهیم. امیدواریم نکات و آموزه‌های این مقاله به شما کمک کند که خیلی راحت وارد مسیر یادگیری بازاریابی دیجیتال شوید و مهارت‌ها و تخصص‌های مورد نیاز خود را کسب کنید.
در صورتی که قصد دارید مسیر آموزش دیجیتال مارکتینگ را آغاز کنید، بهترین راه این است که یک دوره آموزشی حرفه‌ای و تخصصی پیدا کنید و صفر تا صد بازاریابی دیجیتال را از طریق آن بیاموزید. خوشبختانه مجموعه‌ها و وب‌سایت‌های متنوعی در کشور ما دوره آموزش دیجیتال مارکتینگ عرضه کرده‌اند. البته اگر شما قصد دارید بازاریابی دیجیتال را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید و خیلی سریع وارد بازار کار شوید، پیشنهاد می‌شود که سراغ مجموعه‌هایی بروید که خوش‌نام و معتبر هستند و سابقه درخشانی دارند.
پلتفرم آموزشی مکتب‌خونه، یکی از مجموعه‌هایی است که دوره‌های مختلفی برای آموزش دیجیتال مارکتینگ روانه بازار کرده است. این دوره‌ها، تماماً با این هدف ضبط شده است که افراد پس از شرکت در آن‌ها، آماده ورود به بازار کار شوند. در صورت تمایل به آشنایی با دوره‌های آموزش بازاریابی دیجیتال در پلتفرم مکتب‌خونه یا ثبت نام در آن‌ها، کافی است به صفحه آموزش صفر تا صد دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنید.

 

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی