تفاوت SEO در برابر SEM

SEO در برابر SEM: چه تفاوتی با هم دارند و چطور می توان از آنها بهره مند شد؟

برای تازه واردان به بازاریابی دیجیتال، اصطلاحات SEO و SEM می توانند بسیار گیج کننده باشند.
هر دو شامل جستجو و موتور می شوند. آیا چیزهایی که بهینه می کنید را مدیریت نمی کنید؟

به طور خلاصه سئو چیست؟

به طور خلاصه SEM چیست؟

آیا شما در مورد جایگاه صفر گوگل چیزی می دانید؟

تفاوت بین SEO و SEM چیست؟

آیا باید از SEO و SEM با هم استفاده کنم؟

 

 

 

نترسید، ما در اینجا در امپریال برند، راهی مناسب برای جمع بندیِ تفاوتِ بین این دو موضوع جداگانه و در عین حال مرتبط از ترکیب بازاریابی دیجیتال، پیدا کرده ایم.

می پرسید چطور؟ با مقایسه کردن البته که مقایسه اغلب بهترین روش برای توضیح مفاهیم برای مشتریان هستند و چه راهی بهتر از روش هایی که بتوانید به کمک آنها پروفایل صفحه های اجتماعی و یا شبکه هایی که در آنها دوستیابی میکنید را بهینه و بهتر کنید.

 

 

به طور خلاصه سئو چیست؟

به طور خلاصه بهینه سازی موتور جستجو، استراتژی متقاعد کردن موتورهای جستجو برای قرار دادن وب سایت شما در بالای هرم نتایج جستجو برای دیده شدن توسط مصرف کنندگان است که به نوبه ی خود باعث می شود مصرف کنندگان به سمت وب سایتتان سوق پیدا کنند. ترافیکی که از طریق تاکتیک های SEO به وب سایت شما هدایت می شود، به عنوان ترافیک ارگانیک شناخته می شود که بدون شک با ارزش ترین نوع ترافیک است، زیرا کاملاً رایگان است و عملیات و به روزرسانی ها در وب سایت شما را هماهنگ می کند تا در نهایت مطمئن شود شما، بهترین گزینه برای بازار هدف خود هستید.
البته یادتان باشد، منظور ما از رایگان اصلاً این نیست که سئو هزینه ای برای شما ندارد، چون سئو و ابزارهای سئو که به وسیله آنها می توانید تکنیکهای سئوی خود را اجرا کنید نیازمند هزینه کردن و صرف وقت است و تیم سئو شما باید متشکل از متخصصان دیجیتال مارکتینگی باشد که بتوانند در تمام زمینه های سئوی داخلی و سئوی خارجی و سئوی تکنیکال شما، به کسب و کار شما کمک نمایند و سایت و کسب و کار اینترنتی شما را برای موتورهای جستجو بهینه نمایند.
رابطه ی بین جستجوگرها و موتورهای جستجو به نحوی مانند رابطه ی بین وب سایت های دوست یابی و نحوه نمایش و مشخصات پروفایل شخصی شما است. این مسئولیت وب سایت است که براساس پروفایلتان، شما را با علایقِ عاشق بالقوه تطبیق دهد و این مسئولیت شما است که پروفایل خود را با صداقت، به روز رسانی و با وارد کردن تمام اطلاعات لازم و جالب در مورد خودتان که کاری کنید که عاشقان بالقوه تان را شیفته خود نمایید. لطفاً یکبار دیگر همین پاراگراف را بخوانید و و در هنگام خواندن به کلمات صادقانه و به روز رسانی دقت نمایید.
سئو چیست؟ سئو چیزی نیست به جز آنکه شما صادقانه و با دانش و هنر سئوکاران حرفه ای خود را به مخاطبانتان برسانید و صاحب کلید واژه هایی بشوید که مخاطبان شما بابت آن به شما پول خواهند داد. برای همین موضوع ما در امپریال برند مقاله ای بسیار خوب در حوزه سئو نوشته ایم که به روزترین روند های سئو در سال 2021 را به شما نشان خواهد داد که می توانید از لینک زیر آن را بخوانید

 

10 روند سئو در سال 2021 که هر سئو کار و هر کسب و کار اینترنتی باید آن ها را بداند


در یک وب سایت در هنگام تعیین رتبه ی سایت برای یک کلمه ی کلیدی، تعدادی از عناصر درون و برون صفحه ای مانند محتوا، عناوین متا، بک لینک ها، لینک های داخلی و غیره، همه توسط ربات های موتور جستجو در نظر گرفته می شوند. در مورد دوستیابی آنلاین، بهترین عکس ها و علایق شما مانند سیگنال های رتبه بندی عمل می کنند.ابزار سئو و بهترین شرکت سئو
ربات Google یا عاشق احتمالی، این سیگنال ها را می بیند و تصمیم می گیرد که آیا قرار است شما را در مورد شرایط جستجوی مربوطه رتبه بندی کند یا به سبک سایت های زوج یابی شما را تأیید کند یا خیر. اگر ترکیبی از مؤلفه های مناسب را داشته باشید، مطمئناً انطباق های مطلوبی پیدا خواهید کرد و وب سایت دوست یابی می تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد و به همه کمک کند عشقشان را پیدا کنند. سئو هم به همین روش کار می کند و در نتیجه آن کسب و کارهای آنلاین مانند کسب و کار آنلاین و اینترنتی شما را با مصرف کنندگان مناسب تطبیق می دهد و چه چیزی از این بهتر که می تواند برای شما به صورت دائم بازاریابی کند و محصولات و خدمات شما را به دیگران معرفی کند. بر همین اساس ما در امپریال برند به عنوان یک شرکت پیشرو در خدمات دیجیتال مارکتینگ با قلم دکتر محمد حسین مهریزدان یکی از اساتید برتر دنیای دیجیتال محتوایی با نام سئو کارآمد ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ را آماده کرده ایم که حتماً پیشنهاد میکنیم از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.

 

سئو کارآمد ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ

 

 

 

به طور خلاصه SEM چیست؟

بازاریابی موتور جستجو قبلاً یک مفهوم مادر بود که هم شامل سئو و هم استراتژی های بازاریابی جستجوی پولی بود، اما با گذشت زمان، نام اختصاری SEM شکل گرفت تا عمدتاً قسمت پولیِ یک کمپین بازاریابی دیجیتال را ارائه دهد.

 

تفاوت سئو و SEMSEM یک استراتژی بهینه سازی جستجو است که بر خلاف SEO از فعالیت های بازاریابی دیجیتال پولی مانند تبلیغات جستجوی پولی و پرداخت به ازای هر کلیک (PPC) برای افزایش دیده شدن در موتورهای جستجوی محبوب استفاده می کند. بدون شک Google Ads مشهورترین فعالیت بازاریابی پولی است که در SEM استفاده می شود. وقتی شما از یک موتور جستجو استفاده می کنید، اغلب می بینید که چند نتیجه ی اول جستجو که ظاهر می شوند، عبارت Ad در کنار اسمشان قرار دارد که نشان می دهد این وب سایت برای قرار گیری در این رتبه بندی پول داده است تا برای این نتایج جستجوی خاص در صفحه ی اول نشان داده شود.
یکی از مزایای عمده ی جستجوی پولی این است که اگرچه SEO برای یک وب سایت بسیار مهم است و می تواند در هنگام تلاش برای دستیابی به رتبه ی شماره ی یک در موتورهای جستجو نتایج خوبی ارائه دهد، با این حال جستجوی پولی می تواند این موقعیت را تضمین کند. همچنین لازم است در هنگام استفاده از موتورهای جستجو، افزایش چشمگیر استفاده از تلفن های همراه و تبلت ها باید در نظر گرفته شود و با کاهش اندازه ی صفحه، جایگاه اول در بالای آن نتایج جستجو ارزشِ بسیار بیشتری پیدا می کند.

 

 

آیا شما در مورد جایگاه صفر گوگل چیزی می دانید؟

جایگاه صفر در گوگل، اطلاعاتی است که گوگل در بالاترین جایگاه در نتایج جستجو نمایش می دهد. جایگاه صفرم، همان قطعه ی ویژه ای است که برای معرفی و بهینه سازی وب سایت استفاده می شود، این توضیحات در قالب های مختلفی نمایش داده می شود، قالب هایی مثل یک پاراگراف، یک جدول، یک لیست و یا باکس پاسخ. در واقع قطعه ای از محتوا که پاسخگوی کلمه ی کلیدی مورد نظر یک کاربر و جستجوی مورد نظر یک کاربر، می باشد.

موقعیت صفر همان اطلاعاتی است که گوگل در بالاترین نتایج جستجو آن را به کاربر پیشنهاد می دهد. نهایتاً و با در نظر گرفتن همه ی این موارد می توان به این نتیجه رسید که این جایگاه متعلق به همان محتوایی است که پاسخگوی نیاز یک کاربر برای جستجوی یک کلمه کلیدی است و توضیحات مربوطه کاملاً برای پاسخ به نیاز کاربران بهینه سازی شده است و تا حد زیادی گویای نیاز کاربر است.

اما موقعیت صفر در بالاترین جایگاه نتایج موتور های جستجو قرار می گیرد و البته به شکلی ویژه و متفاوت نمایش داده می شود. گوگل در مورد اهمیت این قطعات ویژه در رتبه گیری وب سایت ها توضیح می دهد. تفاوت یک وب سایت با توضیحات بهینه سازی شده، با دیگر وب سایت ها در این است که این گونه وب سایت ها توجه خواننده را جلب می کنند و به خواننده می گویند که آیا صفحه ی مورد نظر پاسخگوی نیاز آنها هست یا خیر.
آینده سئو را می توان ترکیب قدرتمندی از هر سه حوزه سئوی در صفحه seo on page و سئوی بیرون صفحه seo off page و سئوی تکنیکال دانست. جایی که نوشتن وب سایت بر اساس آخرین متدهای داده های ساختار یافته و اسنیپست ها ترکیب بالقوه ای از هنر و دانش هر سئو کار ایجاد می کند.
به سراغ همانندی وب سایت دوست یابی که در پاراگراف قبلی گفتیم برمی گردیم، وب سایت های دوست یابی نیز (مانند SEM) به مشتریان خود این امکان را می دهند تا پروفایل های خود را در سایت تقویت کرده تا در ازای پرداخت پول برای افزایش دیده شدن و پیدا کردن گزینه های منطبق، بالاتر از پروفایل دیگران قرار بگیرند.

 

 

تفاوت بین SEO و SEM چیست؟

بعد از همه ی این موارد، باید از خودمان بپرسیم: تفاوت واقعی بین SEO و SEM چیست؟ در حالی که محوریت یک اصطلاح در مورد ترافیکِ بدست آمده است، دیگری بر نتایج پولی متکی است. خوشبختانه، بیش از یک راه برای رسیدن به جایگاهِ شماره یک در صفحات جستجو وجود دارد و اگر چه هدف نهایی SEM و SEO، دیده شدن وب سایت در زمان جستجو است، اما روش و ابزارهای موجود در آنها کاملاً متفاوت است.
بین داشتنِ یک پروفایل عالی که بلافاصله کاربران را به خود جلب می کند و داشتن پروفایلی که برای دیده شدن کارهایی انجام می دهد تفاوتی وجود دارد.

 

 

آیا باید از SEO و SEM با هم استفاده کنم؟

نکته ی قابل توجه در مورد SEO و SEM این است که مطمئناً آنها از هم جدا نیستند و بیشتر از اینکه مقابل یکدیگر باشند، مکمل هم هستند. آنها هر دو در فرآیندهای خود شامل کلمات کلیدی هستند، هر دو در جهت یک هدف کار می کنند و هر دو فقط به اندازه ی وب سایتی که ارائه می کنید قوی هستند.
داشتن یک دید جامع از حضور آنلاینتان و کمپین بازاریابی دیجیتال کاملاً امکان پذیر است (و حتی نسبت به آن تشویق می شود) و استفاده از هر دو استراتژیِ بهینه سازی جستجو، قابلیت مشاهده ی جستجوی آنلاین شما را تضمین می کند. بارها و بارها دیده ایم که میزان کلیکِ ناشی از داشتن بالاترین جایگاه پولی و جایگاه طبیعی به طور قابل توجهی بیشتر از تنها داشتن یکی از این موارد به طور جداگانه است.
به همانند سازی سایت دوست یابی مان برگردیم، اگر یک پروفایل دوست یابی آنلاین عالی دارید که تصاویر و توضیحات مناسبی دارد اما بخواهید با ترافیک پولی آن را تقویت هم کنید، بسیار مورد توجه قرار خواهید گرفت!
در پایان باید بگوییم که متأسفانه ما در ایران نمی توانیم از بسیاری از روش های تبلیغاتی SEM گوگل را که بر اساس GDN یعنی GOOGLE DESIGN NETWORK است، استفاده نماییم. ولی در اینکار نیز می توانیم به شرکتهای ادتنورک داخلی اعتماد نماییم.

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی