آنالیزهای قدرتمند سئو

5 آنالیزور رایگان قدرتمند سئو کدامند؟

کارشناسان سئو و تولیدکنندگان محتوای بازاریابی برای بهبود هر چه بیشتر سایت با استفاده از مقالات و محتواهای خود، باید از یک سری ابزارهای مخصوص استفاده می کنند که به پیدا کردن کلمات کلیدی و مشاهده وضعیت سئو سایت خود یا رقیب کمک می کند.

استفاده از پیشنهادهایی که خود موتورهای جست و جو به هنگام سرچ می دهند، می تواند کارآمد باشد اما مطمئنا کافی نیست و یک کارشناس سئو یا تولید کننده محتوای بازاریابی باید علاوه بر تکیه بر تجربه خود، از این ابزارها استفاده کند تا بتواند در این حوزه به روز باشد.
ما در این مقاله قصد داریم که به معرفی و بررسی برخی از این ابزارها برای آشنایی بیشتر علاقه مندان بپردازیم:

 

5 آنالیزور رایگان قدرتمند سئو

آبزار آنالیزی قدرتمند اول سرچ کنسول و یا همان وب وستر تولز سابق

Google’s Webmaster Tools


قطعا موتور جست و جوی گوگل پر کاربردترین موتور جست و جو نزد مردم است. این موتور جست و جو با اینکه الگوریتم ربات ها  و روش های خود برای رتبه بندی سایت ها را فاش نمی کند، یک سری ابزار قدرتمند و قوی برای فعالان حوزه سئو و تولید محتوای بازاریابی فراهم آورده که در این بین می توان به گوگل وبمستر اشاره کرد.


در این ابزار که به صورت رایگان در اختیار عموم مردم قرار گرفته است، شما می توانید با وارد کردن آدرس سایت خودتان یا دیگر سایت ها عملکرد آن را در زمینه سئو مشاده کنید. این ابزار این امکان را نیز در اختیار شما قرار می دهد که نقاط ضعف و قوت سئو سایت مربوط را هم مشاهده کنید و همچنین راهکارهایی برای بهبود سئو سایتتان از طرف گوگل دریافت می کنید.
همچنین با این ابزار گوگل، شما می توانید مشخصه های سرعت سایتتان را هم در نسخه دسکتاپ و هم موبایل را اندازه بگیرید.

ابزار قدرتمند آنالیز سایت برای سئو سایت SEM RUSH

SEMrush


از جمله ابزارهای پرطرفدار و پرکاربرد برای جست و جوی کلمات کلیدی به صورت رایگان در اختیار عموم بخصوص کارشناسان سئو و تولیدکنندگان محتوای بازاریابی قرار گرفته است. این ابزار این قابلیت را دارد که میزان سرچ یک کلمه را در یک ماه گذشته ببینید، با توجه به رتبه بندی کلمات، رتبه هر کلمه یا ترکیب را مشاهده کنید و بدین ترتیب به بهبود سئو سایت خود بپردازید.
همچنین این ابزار حرفه ای و در عین حال راحت در استفاده، این فرصت را به شما می دهد که عملکرد سایت خود را با سایت های دیگر مقایسه کنید و همچنین به بررسی بک لینک های موجود در سایت شما نیز می پردازد.

سومین ابزار قدرتمند برای دوستان سئو کار سایت HUBSPOT


HubSpot's Website Grader


این ابزار که از سال 2007 شروع به فعالیت کرده است، در ابتدا اقدام به افشای الگوریتم های موتورهای جست و جو می کرد و به مرور بخاطر تغییرات زیادی که در این الگوریتم ها به وجود آمد، اقدام به بهبود ابزار بررسی و آنالیز سایت کرد.
این ابزار قدرتمند که به صورت رایگان مورد استفاده قرار می گیرد، به بررسی تقریبا کامل و جامع سایت از جنبه های مختلفی مثل عملکرد، سرعت و کلمات کلیدی مورد استفاده در مقاله می پردازد. همچنین این ابزار همسازی سایت شما با نسخه های موبایل را نیز مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت امنیت سایت شما را از جنبه های مختلف آنالیز می کند.


 تنها کافیست که آدرس سایت مورد نظر را وارد کنید تا این ابزار به سرعت سایت را مورد آزمایش قرار بدهد و از 1 تا 100 به سایت نمره می دهد.
بخش پولی این ابزار، این امکان را به شما می دهد که با استفاده از اقدامات لازمه سئو سایتتان را بهبود ببخشید.

ابزارهای آنالیزی سایت امپریال برند

ابزار رایگان قدرتمند دیگر برای سئوی سایت:

Check My Links


یک ابزار بررسی و آنالیز لینک که به صورت کاملا رایگان فعالیت می کند. این ابزار لینک های خراب را شناسایی می کند و به شما این امکان را می دهد که با حذف این بک لینک های خراب از صدمه دیدن رتبه سابتتان در موتورهای جست و جو جلوگیری کنید.
همچنین این ابزار لینک های سالم و خوبی که به بهبود سئو سایت شما کمک می کنند هم به شما نشان می دهد.

ابزار MOZ و سایت MOZ.COM را تمام دوستان سئو کار میشناسند.

Moz’s Pro Tools


بدون شک یکی از ابزارهای آنالیز و بررسی سئو است که شما می توانید به مدت 30 روز از آن به صورت رایگان استفاده کنید و پس از آن با توجه به میزان پولی که می پردازید، می توانید از بخش های مختلف آن استفاده کنید.
این ابزار به راحتی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و به بهبود سئو و رتبه بندی سایت شما کمک کند بدین صورت که این ابزار نقاط ضعف سایت شما که به سئو سایتتان لطمه می زند را به شما نشان می دهد و نیز نقاط قوت سایتتان را نیز می توانید با این ابزار مشاهده کنید.
این ابزار همچنین این قابلیت را دارد که 3000 لینک را در یک آدرس سایت آنالیز و بررسی کند و نتایج را به گونه ای که برای شما راحت باشد، نمایش دهد.

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی