ابزار SEMrush در مقابل Ahrefs در سال 2020

ابزار SEMrush در مقابل Ahrefs در سال 2023

کدام ابزار سئو برای آژانس های دیجیتالی بهتر است؟

به هر کسی حتی با تجربه محدودی در سئو که به دنبال بهترین ابزار سئو می گردد، این دو ابزار خارق العاده پیشنهاد می شود: SEMrush و Ahrefs.

کدام ابزار سئو برای آژانس های دیجیتالی بهتر است؟

رابط کاربری

جستجو برای کلمه ی کلیدی

ردیابی موقعیت

بررسی رقبا

قیمت گذاری

  

 

 

کدام ابزار سئو برای آژانس های دیجیتالی بهتر است؟

به هر کسی حتی با تجربه محدودی در سئو که به دنبال بهترین ابزار سئو می گردد، این دو ابزار خارق العاده پیشنهاد می شود: SEMrush و Ahrefs.

آنها بدون شک کارآمدترین ابزارهای سئو برای آژانس های دیجیتال هستند که بازدید بیشتری برای وب سایت مشتریان خود ایجاد می کنند. بیایید نگاهی دقیق به این ابزارهای مفید سئو بیندازیم و مقایسه ی بین Ahrefs و SEMrush را ببینیم.

اگر به دنبال مفیدترین ابزار برای آژانس ها هستید، می توانید مقاله ی ما در همین زمینه را مطالعه کنید و آنجا خواهید دید که Ahrefs و Semrush، ابزارهای برتر سئو با خدمات متنوع برای رسیدن مشتریان به اهداف سئوی مطلوب هستند.

Ahrefs در برابر SEMrush: کدام ابزار برای آژانس دیجیتال شما بهتر است به طوری که تمام نیازهای سئوی شما را برآورده کند؟ هر دو ابزار، ویژگی های خاص و چندین سرویس سئوی عالی برای آژانس های دیجیتال هستند تا بازدید بیشتری ایجاد کنند. برای پیدا کردن ابزار مناسب برای نیازهای سئوی خود، به مطالعه ادامه دهید.

در ادامه ما Ahrefs و SEMrush را از نظر مسائل زیر با هم مقایسه می کنیم:

·      رابط کاربری

·      جستجو برای کلمه ی کلیدی

·      ردیابی موقعیت

·      بررسی رقبا

·      سیاست قیمت گذاری

 

یک فرد حرفه ای در زمینه بهینه سازی موتورهای جست و جو (سئو)، وب سایت ها را آنالیز می کند و راهکارهایی را برای بهبود وضعیت وب سایت ها از نظر سئو ارائه می دهد تا سایت ها شانس بیشتری برای نشان داده شدن در بین نتایج اولیه جست و جو را داشته باشند.

چطور در سئو حرفه ای شویم؟

 

 

رابط کاربری

اگرچه هر دوی این ابزارها، داشبوردهای مشابهی دارند، اما در بررسی اجمالی آنها تفاوت هایی وجود دارد. به نظر می رسد که داشبورد Ahrefs نسبت به SEMrush در اولین مراجعه ساده تر به نظر می رسد.

 

 

ابزار سئو

 

 

Ahrefs دارای یک منوی اصلی و یک نوار جستجو در بالا و آنالیتیکِ دقیق در بقیه ی صفحه است. همچنین یک راهنما نیز وجود دارد که به شما در فهمیدن چیزهایی که برایتان مبهم است کمک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که موس خود را روی آن نگه دارید. قبل از شروع به استفاده، جستجو برای کلمات کلیدی مطلوب، دامنه ها و رقبا، به چیزی شبیه به یک فرایند پیکربندی نیاز است.

از طرف دیگر، SEMrush ابزارها و داده های بیشتری در هر صفحه دارد، اما ابتدا باید یاد بگیرید برای چیزی که می خواهید، کجا باید کلیک کنید. چندین منوی کشویی و ستون فرعی نیز برای راهنمایی شما وجود دارد. وقتی بدانید چگونه از رابط کاربری استفاده کنید، خواندن تجزیه و تحلیل و حسابرسی سایت بسیار آسان خواهد بود.

 

 

ابزار سئو

 

همچنین این ابزار با یک جهت گیری مستقیم به داشبورد، مانند منابع خدمات مشتری، یک شروع سریع برای آنالیز ارائه می دهد.

 

 

جستجو برای کلمه ی کلیدی

از آنجا که تحقیق در مورد کلمات کلیدی، مهم ترین ویژگی در سئو است، لازم است تا آژانس‌های دیجیتال از بهترین ابزار سئو استفاده کنند تا بفهمند مخاطبین هدف چگونه در وب سایت آنها به جستجوی محتوا می پردازند. هر دوی این ابزارها از نظر قابلیت تحقیق در مورد کلمات کلیدی قابل تحسین هستند.

هم Ahrefs و هم SEMrush اطلاعات دقیقی در مورد امتیازِ دشواری هر کلمه ی کلیدی، حجم جستجوی آن، رتبه بندی وب سایت ها برای آن و کلمات کلیدی مرتبط ارائه می دهند. امتیازِ دشواری یک کلمه ی کلیدی در SEMrush به صورت درصدی نشان داده می شود در حالی که در Ahrefs به صورت امتیازی از صد نشان داده می شود. در هر دو ابزار، هرچه امتیاز بیشتر باشد، دشواری بیشتر است. بهترین شرکت سئو

ابزار تحقیق کلمات کلیدی در SEMrush با نام Keyword Magic Tool مشخص شده است که بزرگترین پایگاه داده ای کلمات کلیدی، با 20 میلیارد کلمه را دارد. وقتی برای یک کلمه ی کلیدی جستجو میکنید، لیست کاملی از کلمات کلیدی پیشنهادی استاندارد را مشاهده خواهید کرد.

 

برای تازه واردان به بازاریابی دیجیتال، اصطلاحات SEO و SEM می توانند بسیار گیج کننده باشند.
هر دو شامل جستجو و موتور می شوند. آیا چیزهایی که بهینه می کنید را مدیریت نمی کنید؟

SEO در برابر SEM: چه تفاوتی با هم دارند و چطور می توان از آنها بهره مند شد؟

 

 

همچنین در این ابزار، بخش Topic Research نیز ارائه می شود که ایده های محتوایی شامل عناوین، سؤالات و جستجوهای مربوط به موضوعی که در نوار جستجو می نویسید را ارائه می دهد.

در ابزار Ahrefs، گزینه‌ی Keyword Explorer Tool وجود دارد که برای موضوع اصلی یک سری کلمات کلیدی پیشنهاد می دهد و معیارهای آن کلمه ی کلیدی مانند حجم جستجو، امتیازِ دشواری یا CPC را نیز ارائه می دهد.

بیش از 10 میلیارد کلمه ی کلیدی در پایگاه داده ی این ابزار وجود دارد، بنابراین می توان گفت که تعداد کلمات کلیدیِ پایگاه داده های SEMrush دو برابر Ahrefs است که می تواند دلیلی برای انتخاب SEMrush به خاطر همین ویژگی باشد. اکثر آژانس های برنده ی جایزه ی سئو از هر دو ابزار برای مقایسه ی حجم و پیدا کردن کلمات کلیدی مختلف استفاده می کنند.

 

 

ردیابی موقعیت

برای داشتن یک دید کلی از وب سایتتان در نتایج جستجو، ابزارهای سئو موقعیت شما را در SERP برای کل کلمات کلیدی مورد نظر ردیابی میکنند؛ بنابراین، می توانید ببینید چه چیزی خوب و چه چیزی بد است.

ابزار پیگیری موقعیت به عنوان یکی از گزینه ها در SEMrush به شما این امکان را می دهد تا رتبه بندی موبایلی و محلی را نشان دهید و قابلیت مشاهده ی سایتتان را پیگیری کنید. همچنین این گزینه کلمات کلیدی با تأثیر مثبت و منفی را نشان می دهد که به رتبه بندی زیاد یا کم شده ی سایتتان اشاره می کند.

Ahrefs هم با هدف کمک به شما در ردیابی کلمات کلیدی مورد نظر در موقعیت های مختلف با یک نمودار تاریخچه ای که پیشرفت کلمات کلیدی در طول زمان را نشان می دهد، گزینه ی Rank Tracker را ارائه می دهد. در مورد ویژگی ردیابی موقعیت، هر دو ابزار به خاطر وجود آنالیتیک های مشابه که داده های بسیار دقیقی ارائه می دهند، بسیار مفید هستند.

 

 

بررسی رقبا

یافتن کلمات کلیدی مؤثر برای رقابت، اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار می دهد تا سایت خود را از طریق استراتژی درست تقویت کنید. بدست آوردن برخی از کلمات کلیدی برتر و رتبه بندی آنها در محتوایتان، بسیار آسان خواهد بود. هر دو ابزار ویژگی های مشابهی برای بررسی رقبا ارائه می دهند.

SEMrush ابزاری به نام Keyword Gap دارد که به شما این امکان را می دهد تا سایت خود را با دیگران مقایسه کرده و لیستی از کلمات کلیدی محبوب در سایت های دیگر با اطلاعاتی در مورد میزان جستجوی آنها را مشاهده کنید.

علاوه بر این، ماژول Market Explorer سایر وب سایت ها و مقالات مشابه با آنچه که به دنبالش هستید را نمایش می دهد. شما می توانید از طریق این ویژگی رقبای خود را بررسی کرده و در مورد آنها جاسوسی کنید.

 به علاوه Ahrefs یک ابزار مقایسه ی دامنه نیز ارائه می دهد که در آن می توانید حداکثر 5 سایت از جمله سایت های خودتان را اضافه کنید تا همه ی آنها را در کنار هم مقایسه کنید. نتایج مقایسه با معیارهایی مانند تصاویر، بک لینک ها یا رتبه بندی دامنه ارائه می شود.

با این حال، Ahrefs برای بهبود وب سایت به جهتِ پیشی گرفتن از دیگران، هیچ مرحله ی دیگری را ارائه نمی دهد؛ بنابراین به نظر می رسد وقتی که برای وب سایتتان به تجزیه و تحلیل رقبا نیاز داشته باشید، SEMrush کارآمدتر خواهد بود.

 

 

آیا می دانید که سال ۲۰۲۱ برای متخصصین سئو با چه تغییراتی همراه خواهد بود؟ در این مطلب ده مورد از مهم ترین این روند ها و تغییرات جدید را که توسط ۴۲ نفر از برترین متخصصین سئو در جهان جمع آوری شده اند معرفی می کنیم.

۱۰ روند جدید سئو در سال ۲۰۲۱ که باید آنها را بدانید

 

 

 

قیمت گذاری

اگرچه یک سری اصول پایه ی سئو برای مبتدیان وجود دارد که شما باید آنها را بدانید مخصوصاً اگر در این صنعت تازه وارد هستید، با این حال شما به یک ابزار سئوی کارآمد نیاز دارید تا بازدید و مشاهده ی سایتتان را افزایش دهد. در این مرحله، شما باید یکی از این ابزارها را با توجه به نسبت قیمت/ عملکرد آنها انتخاب کنید.

SEMrush هفت روز استفاده ی آزمایشی رایگان دارد و اگر بخواهید اشتراک سالانه دریافت کنید 16 درصد تخفیف شامل حالتان می شود:

 

برنامه و قیمت ابزار سئو

 

برنامه و قیمت گذاری برای SEMrush به شرح زیر است:

Pro - 99.95 دلار

آموزشی- 199.95 دلار

تجاری - 399.95 دلار

 

برنامه و قیمت گذاری برای Ahref به شرح زیر است:

ساده: 99 دلار

استاندارد: 179 دلار

پیشرفته: 399 دلار

آژانسی: 999 دلار

 

 

برنامه و قیمت ابزار سئو

 

 

اگر نمیدانید مدل ساده ی Ahrefs را انتخاب کنید یا مدل استاندارد آن را، این ابزار یک دوره ی آزمایشی 7 روزه با قیمت 7 دلار برای هر طرح ارائه می دهد و به شما این امکان را می دهد تا به مدت 7 روز دسترسی کامل داشته باشید و آنها را تجربه کنید و تصمیم بگیرید کدام یک برای سئوهای شما بهتر است.

بنابراین، وقتی صحبت از انتخاب بین Semrush در برابر Ahrefs می شود، بیشتر به عادت های شما و تیم تان بستگی دارد. هر دوی این ابزارها برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی، بررسی رقبا و ردیابی موقعیت مناسب هستند.

بهترین روش برای تجزیه و تحلیل آنها، امتحان هر دوی آنها برای وب سایت هایتان است؛ زیرا یکی از این ابزارها می تواند دیگری را در صنایع یا زبان های مختلف شکست دهد.

شما میتوانید برای آموزش، مشاوره و سئوی سایتتان به آژانس دیجیتال مارکتینگ امپریال برند مراجعه کنید و کسب و کار اینترنتی خود را به آنها بسپارید. 

اساتید و خبرگان در زمینه سئو در این شرکت تبلیغاتی میتوانند به شما کمک های شایانی بدهند و نتایج خوبی را نیز از این طریق کسب کنید. 

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی