مقیاس پذیری در بازاریابی

مقیاس پذیری در بازاریابی

یکی دیگر از موضوعات مطرح در بازاریابی و فروش مقياس پذیری است. مقیاس پذیری یعنی توانایی برای زیاد کردن درآمد و فروش با یک افزایش حداقلی در هزینه و منابع.

 

رشد کسب و کار از جمله آمال و آرزوهای هر صاحب کسب و کار است و رشد هر کسب و کار با توجه به زمینه فعالیت و ویژگی های آن متفاوت است  اما یک سری اقدامات تقریبا در هر کسب و کاری منجر به رشد می شود؛ ما در این مقاله به بررسی این روش ها می پردازیم.

روش های مفید رشد کسب و کار

 

فروختن محصول مشابه به صورت تکراری، در حالی که قادر به عرضه تقاضا در لحظه موردنیاز باشد، هدف نهایی است. بسیاری از صاحبان مشاغل در موقعیت هایی که مقیاس پذیری برای انجام دادن سخت است، گرفتار شده اند. برای مثال، خدمات شخصی مقیاس پذیری کمتری دارند همان طور که ما فقط ۲۴ ساعت در یک روز داریم. همچنین مشاغل محلی از مقیاس پذیری کمتری رنج می برند. طیف کوچک تر شغلی و مقادیر موجودی کوچک تری از آنها موجب سخت تر شدن بهره برداری از مقیاس پذیری می شود.

 

امروزه برخی از کسب و کارها و برندها با ایجاد یک کمپین بازاریابی ماندگار کاری کردند که تا سال های سال در ذهن و خاطر مردم باقی بمانند. در این مقاله درباره کمپین های بازاریابی ماندگار صحبت می کنیم.

کمپین های بازاریابی ماندگار

 

ارتقاء مقیاس پذیری

با این وجود، اعتقاد بر این است که علاوه بر موقعیت، یک نشان تجاری می تواند مقیاس پذیری خود را بهبود بخشد و روشی که برای ارتقاء مقیاس پذیری مورد استفاده قرار می گیرد، ساختن محصول است. با برگشتن به مثال قبلی در مورد ارائه دهنده خدمات شخصی، یک حرکت خردمندانه گذراندن زمان کمتر برای فراهم کردن خدمات و شروع کار برای ساختن محصولات اطلاعاتی است. برای مثال، یک وکیل می تواند مدارک با ارزش خود را بسته بندی کرده و به عنوان محصول به فروش برساند. با یک کارشناس آرایشی می تواند درس های ویدئویی خود را در ازای یک پرداخت ماهانه در وب سایت خود قرار دهد.

حتی رستوران ها، باشگاه ها، هتل ها، بوتیک ها و مشاغل محلی می توانند مقیاس پذیری شان را با ساختن محصولات ارتقاء دهند. برای مثال، یک رستوران می تواند تصمیم بگیرد که منوی خود را به عنوان یک کتاب آشپزی به بازار عرضه کند، این کتاب را در اینترنت یا با یک توزیع وسیع تر به فروش برساند. همچنین می تواند تصمیم بگیرد تا یکی از مشهورترین دستورالعمل های خود را در مغازه های مواد غذایی محلی یا زنجیره ای عرضه کند.

 

استراتژی بازاریابی (Marketing Strategy)، همان استراتژی و نقشه راهی است که تعیین می‌کند یک سازمان چگونه به اهداف بازاریابی خود می ‌رسد، مثلاً بر کدام بازارها و محصولات متمرکز شود و چه مقدار برای فعالیت ‌های بازاریابی هزینه کند.

استراتژی بازاریابی

 

 

راه دیگری برای ارتقاء مقیاس پذیری، استفاده از حق امتیاز و گواهینامه است. تجارت فروش محصول اغلب از این شیوه استفاده می کند، اما این روش در ارائه خدمات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. یک مثال عالی، تونی رابینز - مشهورترین و پرطرفدارترین نویسنده و سخنران انگیزشی در جهان - با خدمات مربیگری زندگی است. در حقیقت او فرایندی برای کار خود در نظر گرفته است که در طی این فرایند به فروش حق امتیاز و مربیگری خود، می پردازد. از آن زمان به بعد، او قادر شده تا برای خدماتش هزینه بیشتری بگیرد و از طریق حق امتیازات، درآمد مجهولی داشته باشد.

 

یکی از بخش های اساسی هر کسب و کار، ارزیابی قسمت های تشکیل دهنده کسب و کار است. ارزیابی ای که باید واقع گرایانه و به دور از هرگونه اغراق و نادیده گرفتن باشد. در این مقاله نکاتی را درباره ارزیابی نشان تجاری به شما می گوییم.

نشان تجاری خود را ارزیابی کنید

 

راه های زیادی برای بهبود مقیاس پذیری نشان تجاری شما وجود دارد و تمام آنچه نیاز دارد، استراتژی و خلاقیت است. هیچ راه حل از پیش تعریف شده ای وجود ندارد. سؤالی که موقع کار کردن بر مقیاس پذیری شغلی باید از خودتان بپرسید این است: «نشان تجاری من چگونه می تواند به یک میلیارد نفر کمک کند؟» بله، مقیاس پذیری بلند پرواز است، بنابراین از رؤیا پردازی نهراسید.

هدف این است که با افزایش حداقلی در هزینه و زمان، به مردم بیشتری کمک شود.

زمانی که بالا رفتن ارزش و مقیاس پذیری هم راستا با یکدیگر کار کنند، نشان های تجاری بزرگی به وجود می آیند.

امپریال برند، بهترین آژانس تبلیغاتی در تهران، در این زمینه به شما کمک می کند.

 

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی