روش های مفید رشد کسب و کار

روش های مفید رشد کسب و کار

رشد کسب و کار از جمله آمال و آرزوهای هر صاحب کسب و کار است و رشد هر کسب و کار با توجه به زمینه فعالیت و ویژگی های آن متفاوت است  اما یک سری اقدامات تقریبا در هر کسب و کاری منجر به رشد می شود؛ ما در این مقاله به بررسی این روش ها می پردازیم.

 

امروزه برخی از کسب و کارها و برندها با ایجاد یک کمپین بازاریابی ماندگار کاری کردند که تا سال های سال در ذهن و خاطر مردم باقی بمانند. در این مقاله درباره کمپین های بازاریابی ماندگار صحبت می کنیم.

کمپین های بازاریابی ماندگار

 

استفاده از بازاریابی تلفنی

این استراتژی یکی از روش های مفید و کارا در رشد کسب و کار و فروش است که قدرت نهفته آن در سادگی است. گاهی اوقات بهتر است با مشتریان بالقوه تماس حاصل شود البته این راه تنها راه نیست. علی رغم وجود شبکه های اجتماعی متعدد و روش های زیاد ارتباطی، اعتقاد بر این است که یکی از بهترین روش های رشد نشان تجاری شما تماس تلفنی است.

وقتی شما شروع به تماس با ۱۰ نفر می کنید و محصول خود را به آنها پیشنهاد می دهید، این شانس وجود دارد که تا آخر هفته فروشی داشته باشید. مردم از اینکه برای خودشان خرج کنند و از اینکه یک فرصت برای کمک به نام های تجاری تازه بدهند، خوشحال اند در حالی که در پایان نیز خودشان چیزی را کسب کنند راضی خواهند بود و این یک محرک قطعی محسوب می شود.

بزرگترین دلیلی که بسیاری از بازاریابان و کار آفرینان شکست می خورند این است که آنها برای فروش درخواستی نمی کنند، نه برای اینکه محصولشان نامرغوب است یا فاقد مهارت های فروش می باشند. فقط برای اینکه درخواست نمی کنند. به همین سادگی.

 

خلاقیت نشان‌دهندۀ تعادل بین دانش و رهاسازی نفس خود از آن دانش است

خلاقیت، تمرینی برای کارآفرینان

 

 

بررسی رشد کسب و کار

در اینجا چند سؤال کلیدی که بازاریابان و فروشندگان باید از خود بپرسند را بیان می کنیم:

  • آیا برای به دست آوردن چشم اندازهای جدید فروش تلفن را بر می دارید؟ آیا واقعاً این کار را می کنید؟

  • آیا شما ایمیل های هدف دار کافی را برای به دست آوردن فرصت جدید تجاری و فروش ارسال می کنید؟

  • آیا شما به سراغ تک تک راهنمایان و مشتریانی که دارید می روید؟

  • وقتی با یک چشم انداز فروش در تماس هستید، آیا میفروشید یا فقط حرف می زنید؟

  • آیا وقتی با مشتری رو در رو هستید به طور واضح برای فروش درخواست می کنید؟

اینها سؤالاتی هستند که باید در نظر گرفته شوند. اگر جواب شما برای هر کدام از سؤالات منفی بود، باید راهی را برای اصلاح آن پیدا کنید. مشکلات فروش در یکی از این گزینه ها خواهند بود.

تحقیقات نشان می دهند بهترین راه پیشنهاد فروش پرسیدن سؤالاتی است که با بله و خیر پاسخ داده نمی شود. این نکته می تواند در تمامی قسمت های فروش اعمال شود: از تماس اولیه با یک مشتری گرفته تا اتمام فروش. از نظر روانی هدف این است که انتظاری برای گفتن نه نداشته باشید. برای مثال به جای اینکه بپرسید "آیا تمایل دارید محصول ما را امتحان کنید؟" بپرسید: "چه روزی برای شما بهتر است تا ما بتوانیم پیش نمایشی از محصولمان را به شما نشان دهیم؟"

وقتی فروش خرده ای را به انجام رساندید برای مثال به جای آنکه بپرسید "می خواهید خریدتان را به صورت نقدی انجام دهید؟ " بپرسید: "برای پرداخت کدام شیوه را استفاده می کنید نقدی یا اعتباری؟ "

 

یکی از بخش های اساسی هر کسب و کار، ارزیابی قسمت های تشکیل دهنده کسب و کار است. ارزیابی ای که باید واقع گرایانه و به دور از هرگونه اغراق و نادیده گرفتن باشد. در این مقاله نکاتی را درباره ارزیابی نشان تجاری به شما می گوییم.

نشان تجاری خود را ارزیابی کنید

 

درست است که برای بیان راحت تر فروش آن را به صورت مثالی به کار بردیم، اما شما می توانید از این استراتژی روی تمامی کارهایی که نیازمند ایجاد ترغیب هستند استفاده کنید. بنابراین در همه نوع مذاکره که قسمت مهمی از تجارت را تشکیل می دهد از پرسیدن سؤالات بله و خیر باید اجتناب کنید، این روش بسیار مفید و مؤثر خواهد بود. به غیر از تلفن زدن به مشتریان، این روش در موارد دیگری نیز به خوبی جواب می دهد. برای مثال، شما دارنده یک نشان تجاری پوشاک آنلاین هستید، شواهد و تجربیات نشان می دهد که شما با تلفن شخصی خریدار بالقوه تماسی نمی گیرید. باید شما از این روش برای تماس با عمده فروشان، توزیع کنندگان، بوتیک هایی که علاقه دارند کالا را به صورت عمده بخرند و حتی روزنامه نگاران استفاده کنید. این یک تبلیغ خوب برای شما خواهد بود.

بروید و شروع کنید به تهیه لیست از چشم اندازهایی که چه چیزی از آنها می خواهید. به غیر از نام و مشخصات آنها، تعیین کنید که دقیقاً چه چیزی از آنها می خواهید. این می تواند مربوط به هر زمینه ای که مربوط به خرید محصولتان است باشد، برای به دست آوردن اطلاعاتی که تماس و ارتباطی که می خواهید، برای تسریع فروش و توزیع محصولاتتان در شبکه آنها از آن استفاده کنید، برای اینکه بتوانید اطلاعات مفیدتری جهت رشد تجارتتان از لایه های زیرین نیز به دست آورید، دقيقاً کاری که باید شما بکنید این است میزان تلاشتان برای ایجاد ارتباط های جدید را ارزیابی کرده و آن را ۲۵٪ افزایش دهید.

 

کل جهان بازار هدف شما نیست. به یاد داشته باشید اگر می خواهید که کسب و کار موفق و در آینده معروفی داشته باشید، باید روی یکی از گروه های بازار هدف تمرکز کنید. بازار هدف خود را محدود کنید یعنی به یک گروه خاص بفروشید تا به کل دنیا!

بازار هدف خود را محدود کنید!

 

گاهی اوقات بهترین راه برای به دست آوردن چیزی، خواستن آن است. اگر بیشتر می خواهید، بیشتر درخواست کنید! تلفن را بیشتر بردارید و شماره بگیرید، ایمیل های بیشتری بزنید، نتیجه این کار شما را غافلگیر خواهد کرد.

 

" پاداش کار ما آنچه به دست می آوریم نیست، بلکه آن چیزی است که به آن تبدیل می شویم."

پائولو کوئیلو

 

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی