اینستاگرام مهم ترین کانال بازاریابی اجتماعی

آیا اینستاگرام همچنان مهم ترین کانال بازاریابی اجتماعی در سال 2023 خواهد بود؟

 آینده ی اینستاگرام در سال 2023 چگونه خواهد بود؟ آیا این کانال ( اینستاگرام ) به مهم ترین کانال شبکه های اجتماعی تبدیل خواهد شد یا توسط کانال های اجتماعیِ ( شبکه های اجتماعی ) در حال ظهور شکست می خورد؟ جدیدترین امکانات نسخه ها، چه تأثیری بر ترندهای اینستاگرام 2023 برای بازاریابی خواهد داشت؟ بگذارید بفهمیم.

شش ترند بازاریابی اینستاگرام در سال 2023

بازگشت مجدد بازاریابی اینفلوئنسری

محتوای باکیفیت برای تعاملِ باکیفیت

محتوای تولید شده توسط کاربر برتری پیدا می کند

استوری ها، یک فرصت تبلیغاتی بزرگ را ارائه می دهند

همگرایی محتوا و تجارب خرید، باعث افزایش تبدیلات می شود

IGTV برای محتوای ویدیوییِ طولانی

آینده ی اینستاگرام در سال 2023 چطور خواهد بود؟

 

 

 

در ابتدا نگاهی بیاندازیم بر شش اصلی که همچنان فکر میکنیم جز ترندهای دنیای بازاریابی و بالاخص دیجیتال مارکتینگ، و بازاریابی در اینستاگرام خواهند ماند البته با یک تغییرات احتمالی:

 

 

شش ترند بازاریابی اینستاگرام در سال 2023

آینده ی اینستاگرام در سال 2023 روشن است. اینستاگرام می تواند نیازها و انتظارات کاربران را پیش بینی کرده و دقیقاً همان چیزی که به دنبالش هستند را به آنها بدهد. اعم از حریم خصوصی، محتوای معتبر یا تجارب بی نظیر. کاربران IG جای دیگری نمی روند؛ بنابراین اینستاگرام در سال 2022 فرصت فوق العاده ای را برای بازاریابان فراهم می سازد.

 

 

بازگشت مجدد بازاریابی اینفلوئنسری

هنوز مشخص نشده که آیا پاکسازی حساب های جعلی و کاهش اثر گذاری آنها توسط اینستاگرام توانسته موفق باشد یا نه ولی چیزی که مشهود است این است که؛ اعتماد کاربران و تبلیغ کنندگان به اینفلوئنسرها کاهش یافته است و این بیشتر به دلایلی است که اینفلوئنسرهای تقلبی و یا کسانی که با ربات و ارسال خدمات فیک برای تبلیغ دهندگان خود کار میکنند و در نتیجه تبلیغ دهندگان نیز به جای سودآوری برای خویش در پاره ای از مواقع قربانی تنبیه های الگوریتم های اینستاگرام میگردند.
برای اینکه شما بتوانید با مفهوم اینفلوئنسر بیشتر آشنا بشوید ما در امپریال برند محتوایی برای شما تدارک دیده ایم که به صورت کامل می تواند به شما در درک درست از مفهوم اینفلوئنسر کمک نماید و علاوه بر آن، در این روش بازاریابی اینفلوئنسری شما را راهنمایی نماید برای خواندن این محتوای جذاب بر روی لینک زیر کلیک نمایید.


اینفلئونسر کیست؟ اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

 

مشاغل و همچنین کاربران، اکنون به دنبال محتوای تازه و طبیعی هستند. برای همین منظور ما محتوایی را برای شما آماده کرده ایم که به شما کمک می نماید موارد خوبی برای حرفه ای کردن صفحه اینستاگرام خود به دست آورید و این مطلب را می توانید با کلیک بر روی لینک زیر به دست آورید.

 

راهنمای کامل اینستاگرام مارکتینگ (بازاریابی اینستاگرام) برای سال 2020

 

اینستاگرام 2022 شاهد بازاریابی طبیعی اینفلوئنسری است. کاربران برای تصمیم گیری در مورد خرید، به همسالان یا میکرو اینفلوئنسرها اعتماد خواهند کرد. میکرو یا نانو اینفلوئنسرها، گزینه ی امن تری برای مشاغل خواهند بود، زیرا آنها می توانند با هزینه های بسیار کم، محتوای تازه و اصیل را به مخاطبین هدف ارائه دهند.
یکی دیگر از ترندهای طعنه آمیز که باید مراقب آن باشید افزایش محبوبیت اینفلوئنسرهای مجازی در اینستاگرام است. به گفته HypeAuditor، برند های معروف مانند KFC، Yoox، Balmain، برای تبلیغ محصولات خود اینفلوئنسرهای مجازی ایجاد کرده اند و در نهایت تعجب، آنها 3 برابر بیشتر از اینفلوئنسرهای واقعی تعامل دارند. دلایل زیادی می تواند برای ظهور اینفلوئنسرهای مجازی وجود داشته باشد. اولاً، کاربران از محتوای جعلی خسته شده اند و از آنجا که آنها از قبل می دانند که این اینفلوئنسرها مجازی هستند، تمایل بیشتری برای اعتماد به آنها دارند. ثانیاً، این موضوع به عنوان یک مفهوم جدید، توجهات را به خود جلب کرده است. سرانجام، تبلیغ کنندگان هم هزینه ی اولیه ی طراحی و ایجاد اینفلوئنسرهای مجازی با هزینه های برگشتی کمتر را بسیار جذاب می دانند.

اینفلوئنسرهای مجازی که ترجمه تحت الفظی virtual influencer’s می باشد اتفاقی است که تقریباً از سال 2020 شدت گرفت و بازاریابان و شرکت های متعدد را ترغیب کرد تا از این روش برای خود بازاریابی نمایند و این امر به شدت در سالهای آینده شدت خواهد گرفت، حضور بازیگردانان دنیای مجازی با شکل و شمایلی کاملاً مجازی که می توانند شما را با اهداف صادقانه خویش همراه کنند و شما نیز از اینکه یک شخصیتی مجازی تا این حد می تواند به شما نزدیک شود و مانند یک انسان رفتار کند، هم متعجب و هم لذت خواهید برد.
بد نیست چند مورد از این اینفلئونسرهای مجازی را اینجا ببینید و ببینید که در دنیای مجازی و بازاریابی شبکه های اجتماعی بالاخص بازاریابی در اینستاگرام چه سرو صدایی به پا کرده اند.

 

اینستاگرام مارکتینگحتماً به پیج این دو اینفلئونسر مجازی سر بزنید و با دنیای جدید آن ها بیشتر آشنا شوید.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ

 

اینفلوئنسر مارکتینگ

 


حتماً شما هم از روش تبلیغات در اینستاگرام چیزهایی شنیده اید و با اسم آن آشنا هستید، اینستاگرام پروموتور Instagram promoters یکی از ابزارهای بازاریابی کارآمد می باشد که ما در ایران به نام اینستاگرام به روش اسپانسری هم آن را میشناسیم و حتماً شما هم می دانید که نمیشود از این روش تبلیغات در ایران استفاده کرد ولی ما در امپریال برند می توانیم برای شما تبلیغات در اینستاگرام به روش اسپانسری را انجام دهیم. پس می توانید از طریق این محتوا که لینک آن را برایتان در پایین گذاشته ایم بیشتر در مورد تبلیغات اسپانسری اینستاگرام بدانید و یا از طریق کلیک بر روی لینک روبه رو با مشاوران ما در ارتباط باشید 

تماس با کارشناسان امپریال برند 

 

 


محتوای باکیفیت برای تعاملِ باکیفیت

پنهان کردن لایک ها آزمایشی است که مشارکتِ باارزش را برای بازاریابان ضروری می کند. این آزمایش از سال 2020 شروع شد و امروزه به اوج خود رسیده و مطمئناً از آن در اینستاگرام بیشتر خواهید شنید. این موضوع تولیدکنندگان محتوا را مجبور می کند، محتوایی بسازند که صرفاً به جای پسندیده شدن، منجر به تعامل فعال مانند نظرات و اشتراکات می شود. اکنون تمرکز بر محتوای تازه و اصلی و فالوورهای معتبر ( برای اینفلوئنسرها ) خواهد بود. بعلاوه، نظرات و بحث ها به عنوان یک اثباتِ اجتماعی عمل می کنند که برای جلب علاقه ی مشتریانِ احتمالی بسیار مهم است.
همچنین، دادن کنترل برنامه های شخص ثالث به کاربران و از بین بردن شرکت های فروشنده‌ی تعاملاتِ غیر واقعی، به ایجاد اعتماد کاربر به پلتفرم، برند ها و سازندگان محتوا کمک می کند. محتوای با کیفیت باعث ایجاد ارتباطات معنادار عمیق تری می شود. یک بازی دو سر بُرد برای کاربران و بازاریابان.

 

 

محتوای تولید شده توسط کاربر برتری پیدا می کند

اینستاگرام رقابت را به خوبی کنترل و پیش بینی می کند و از انطباق با جدیدترین ترندها پرهیز نمی کند. از «استوری» تا «Reels»، اینستاگرام در تکثیر و تلفیق موارد محبوب در این فضا، فعال بوده است.
محبوبیت TikTok، استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی را برای بسیاری از برند ها تغییر داده است. راه اندازی Reels منجر به جذابیتِ بیشتر محتوای بازاریابیِ تولید شده توسط کاربران در اینستاگرام خواهد شد. شما می توانید انتظار داشته باشید که برندها مسابقاتی راه اندازی کرده یا از کاربران و مشتریان وفادار دعوت کنند تا در مورد محتواهای ویدئویی خلاق باشند و برای تبلیغ محصولات خود، آن را به اشتراک بگذارند.

 

 

استوری ها، یک فرصت تبلیغاتی بزرگ را ارائه می دهند

برگه ی به روز شده اکسپلورر، تجربه ی اینستاگرام 2022 را برای کاربران شخصی سازی می کند. این بخش، محتوایی ( تصاویر و استوری ها ) را نشان می دهد که به بهترین وجه با تنظیمات کاربری تناسب داشته باشند. استوری های اینستاگرام، فرصت های تبلیغاتی بزرگی را برای بازاریابان فراهم می کنند زیرا آنها می توانند پیشنهاد محصولات را در راستای مطابق با علایق کاربران به نمایش بگذارند. طبق گزارش SocialMediaToday، 77٪ از بازاریابان قصد دارند در آینده از استوری اینستاگرام استفاده کنند.
در حال حاضر ویژگی Threads برای کاربران خصوصی است، اما با محبوبیت بیشتر، می توانیم انتظار تبلیغات شخصی در Threads را نیز داشته باشیم.
شاید بد نباشد به یک محتوای قدیم و لی همچنان به روز که نگاه کاملی به اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی در اینستاگرام از سال 2010 انداخته است بی اندازید و همچنان از روش های کاربردی آن بهره ببرید. برای همین موضوع می توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

اینستاگرام مارکتینگ

 


اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

 

 


همگرایی محتوا و تجارب خرید، باعث افزایش تبدیلات می شود

اینستاگرام، تجاربِ محتوا و خرید را ادغام کرده است تا کشف محصول و خرید روی پلتفرم را برای کاربران راحت و یکپارچه کند. میتوانید برای این منظور به اینستاگرام خود بروید و از بخش اکسپلور خود به دنبال صفحه رسمی Instagram shop بگردید و تمامی اطلاعات به روز در این حوزه را از منبع مطمئن خود ایستاگرام به دست آورید.
«وقتی به اکسپلورر بروید، حالا یک نوار ناوبری تازه طراحی شده مشاهده می کنید که دارای میانبرهای IGTV و خرید است و به دنبال آن، کانال های موضوعی متناسب با علایق شما مانند غذا، هنر و سفر ارائه می شود. میانبرهای "IGTV" و "Shop" در جلوی نوار ثابت شده اند تا پیدا کردن محصولات و فیلم ها از برند ها و سازندگان موردعلاقه ی شما را آسان تر کند». 
حساب های shop@ یک راه عالی برای ترکیب محتوا و کاتالوگ محصولات برای دستیابی طبیعی به خریداران علاقه مند است. همچنین، پست های قابل خرید اینستاگرام می توانند در اکسپلورر نمایش داده شود تا تجربه ی خریدهای جذاب را در برنامه ایجاد کنند و دسترسی و تعامل را افزایش دهند. با استفاده از ویژگی وارسی، کاربران مجبور نیستند برای تکمیل خرید خود نگران ترک برنامه یا پر کردن مشخصات شخصی باشند ( این کار تنها لازم است یک بار انجام شود ). تجمیع محتوا و تجارب خرید در نهایت باعث افزایش تبدیلات می شود، انگیزه ی خریداران را بیشتر می کند و به نوبه ی خود بازده ی سرمایه گذاری شما در اینستاگرام را بهبود می بخشد. و این آینده ای است که شما برای بازاریابی محصولات خود فقط به یک گوشی و یک وب سایت خوب و روش های کارآمد بازاریابی دنیای دیجیتال نیاز خواهید داشت

 

 

IGTV برای محتوای ویدیوییِ طولانی

IGTV به اندازه ی سایر ویژگی های این پلتفرم محبوب نبوده است، اما برای تأمین بهتر نیاز کاربران به تجربیات گسترده و تقاضای سازندگان برای قالب افقی ( عرضی ) در حال به روزرسانی بوده است. هنوز مشخص نشده است که آیا این کار به IGTV کمک می کند تا کاربران بیشتری به دست آورد یا خیر؛ اما یک چیز مسلم است: فیلم ها بخش مهمی از تجربیات اینستاگرام هستند و خواهند بود.
بنابراین ما ترکیب سالمی از فیلم های کوتاه میان وعده ای در Reels، فیلم های تبلیغاتی در استوری ها و محتوای طولانی را برای محتوای عمیق و جذاب خواهیم دید.

 

 

آینده ی اینستاگرام در سال 2023 چطور خواهد بود؟

اینستاگرام ممکن است شاهد رقابت برنامه هایی مانند TikTok، YouTube، Snapchat و ... باشد اما با بیش از یک میلیارد کاربر فعال، بیش از 25 میلیون کسب و کار و درآمد 14 میلیارد دلاریِ پیش بینی شده، آینده ی اینستاگرام برای بازاریابی بسیار روشن به نظر می رسد.
این موضوع عمدتاً به دلیل توانایی اینستاگرام در پیش بینی نیازهای کاربران، اولویت دادن به اعتماد آنها، آگاهی از رقابت و استفاده از ترندهای فعلی است.
ما فکر می کنیم اینستاگرام 2023 همچنان پلتفرم محبوبِ بازاریاب ها برای ارتباط با مخاطبان خود و ایجاد تجارب خرید شگفت انگیز خواهد ماند.

استراتژی اینستاگرام 2023 شما چیست؟

با ما در اینستاگرام شخصی دکتر مهریزدان و یا اینستاگرام امپریال برند و وینت سئو در ارتباط باشید و برای ما نظرات خود را دایرکت کنید.
@mohammad.h.mehryazdan
@imp_brand
@wintseo
اینها سه آیدی فعلی ما برای ارتباط گیری در اینستاگرام می باشد.

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی