استراتژی سئو برای قرارگیری در صفحه اول

استراتژی سئو برای قرارگیری در صفحه اول

چطور استراتژی سئو خود را به روز رسانی کنید تا در صفحه ی اول قرار بگیرید؟

آیا وب سایت شما برای کلمه ی کلیدی هدفتان جزو ده نتیجه ی اول گوگل است؟

استراتژی سئو چیست؟

محتوای خود را با هدف جستجو هم تراز کنید

تگ عنوان ها و متا توضیحات (در کارتان) تفاوت ایجاد می کنند

بهینه سازی تصاویر

تجربه ی کاربری نیز ملاک است

محتوای طولانی

روش‌های سئو برای حضور در صفحه ی اول

 

براساس گزارش HubSpot، 75 درصد از محققین هرگز به صفحه ی اول جستجو نمی رسند. این یعنی لازم است تا رتبه بندی سئویتان را ارزیابی کرده و روی یک استراتژی به روز رسانی شده‌ی جدید کار کنید.

  

 

 

استراتژی سئو چیست؟

استراتژی بهینه سازی موتور جستجو فرایند برنامه ریزی، طرح ریزی و اجرای مراحلی است که برای بهبود رتبه بندی موتور جستجو طراحی شده است. در ادامه فرایندی که به کمک آن می توانید به ترافیک ارگانیک برسید آمده است:

 

 

محتوای خود را با هدف جستجو هم تراز کنید

هدف از جستجو یا هدف کاربر، هدف نهاییِ شخصی است که از موتور جستجو استفاده می کند. محتوایی ایجاد کنید که روی اصطلاحاتی تمرکز دارند که پیش بینی می کنید کاربرانتان در زمانی که هدف خریدشان در روند جستجوی آنلاین در اوج باشد، برایشان جستجو انجام می دهند. گوگل می خواهد صفحاتی را که به بهترین وجه با عبارت جستجو و هدف پشت آن متناسب هستند را رتبه بندی کند.
درک مفهومِ هدفِ جستجو و ایجاد محتوایی که با هدف کاربر همسو باشد، نکته‌ی کلیدی است.

 

آیا میدانستید یکی از صفحات بسیار مهم و تأثیرگذار برای سئو سایت شما، صفحه درباره ماست؟

برای اینکه صفحه درباره ما بهتری داشته باشید با ما در محتوای زیر همراه باشید 

سه قدم برای ساخت صفحه درباره ما

 

چهار هدف متداول برای جستجو وجود دارد:

اطلاعاتی 

وقتی کاربر به دنبال اطلاعات خاصی باشد، جستجو تحت هدف اطلاعاتی قرار می گیرد. این جستجو می تواند یک جستجوی ساده یا پیچیده باشد، اما برای پی بردن به حقایق و کسب دانش است. به عنوان مثال: سئو چیست؟

جهت‌یابانه 

این جستجو مربوط به زمانی است که جستجوگر به دنبال یک وب سایت یا برنامه ای خاص باشد. مانند سایت فیس بوک، آمازون یا هول فود.

تجاری 

هدف از این جستجو زمانی است که کاربر به دنبال کالای خاصی است اما هنوز تصمیمش را نگرفته است. جستجوهایی مانند: بهترین لپ تاپ، بهترین دوربین دیجیتال از جمله جستجوهای تجاری هستند.

معامله ای 

هدف از این جستجو، خرید است. جستجوگر می داند چه می خواهد و محصول یا خدمتی که می خواهد برایش کاملاً مشخص است. قیمت MacBook Air 2020، خرید Canon Powershot.

هنگام ایجاد محتوا برای وب سایتتان، هدف جستجوگران را در ذهن داشته باشید. به کلمات کلیدی که می خواهید برای آنها در رتبه بندی قرار بگیرید و اینکه با کدام نوع هدف جستجو مطابقت دارند، توجه داشته باشید.

 

 

تگ عنوان ها و متا توضیحات (در کارتان) تفاوت ایجاد می کنند

هنگام ایجاد صفحات، تگ عناوین و توضیحات متا ممکن است نادیده گرفته شوند. این دو عامل در رتبه بندی سئوی شما تأثیرگذارند.
تگ عناوین، همان عنوان های کلیک کردنی هستند که در نتایج جستجو ظاهر می شود. این عناوین به کاربران درک سریعی از محتوای سؤالِ جستجو می دهد. آنها به حدود 50-60 کاراکتر محدود می شوند، بنابراین باید مختصر و واضح و همراه با کلمات کلیدی هدف و بدون زیاده روی در استفاده از آن باشد.
توضیحات متا خلاصه ای مختصر از صفحه در SERP هستند که در زیر تگ عنوان نمایش داده می شود. اگرچه توضیحات متا به طور مستقیم بر رتبه بندی جستجو تأثیر نمی گذارند، اما بر میزان کلیک تأثیرگذار هستند. به آنها به چشم یک آسانسور 30 ثانیه ای نگاه کنید، آنها باید جذاب باشند. توضیحات متا شامل 155-160 نویسه هستند، بنابراین کپیِ اقدام گرا با کلمات کلیدیِ هدفی که با هدف جستجو مطابقت دارند، بهترین نتیجه را می دهد.

 

 

استراتژی سئو

 

 

بهینه سازی تصاویر

شما تصاویر موجود در وب سایتتان را با دقت انتخاب می کنید اما آیا آنها را بهینه هم می کنید؟ وقتی برای بهینه سازی آنها وقت بگذارید، تصاویر می توانند به سئوی کلی سایت شما کمک کرده و میزان بازدید ارگانیک آن را افزایش دهند.

سرعت سایت یک سیگنال مهم برای رتبه بندی است و شما باید تصاویر را برای سرعت بهینه کنید تا عملکرد کلی سایت خود را بهبود ببخشید. بهینه سازی عکس شامل انتخاب بهترین قالب است. اگر بارگذاری سایت مدت زیادی طول بکشد، کاربران خسته می شوند و به سراغ نتایج جستجوی دیگر می روند. گوگل سایت هایی که افراد اغلب ( به خاطر کند بودن سرعت ) ترک می کنند را جریمه کرده و رتبه ی آنها در نتایج جستجو را کاهش می دهد.
افزودن متن alt به تصاویر، یک مرحله ی ضروریِ دیگر است. این کار قابلیت دسترسی به وب را بهبود می بخشد و به مرورگرها کمک می کند تصاویر موجود در سایت شما را درک کنند. ضمن جلوگیری از استفاده ی بیش از حد از کلمات کلیدی، از محتواهای غنی از اطلاعات که کلمات کلیدی را با هم متحد می کنند استفاده کنید. متن Alt برای تصاویر باید مختصر باشد.

 

 

این روزها بسیاری از مشاغل و شرکت ها با چالش های سختی مواجه شده اند و سعی می کنند بودجه سئو را به به روش هایی از صنعت بازاریابی اختصاص بدهند که نتایج سریع و قطعی به همراه دارد.

رسیدن به نتایج عالی با نکات ریز و سریع سئو

 

 

‌تجربه ی کاربری نیز ملاک است

گوگل هنگام ارزیابی برای رتبه بندیِ جستجو، به تجربه‌ی کاربر نیز نگاه می کند. مواردی وجود دارد که می توانید در وب سایت خود قابل دسترس کنید تا تجربه‌ی کاربر و رتبه بندی سئو را بهبود ببخشید.

سرعت 

درست مانند سرعت تصویر، سرعت کلی بارگذاری وب سایت در تجربه‌ی کاربر نقش حیاتی دارد. سایت gtmetrix.com منبع بسیار خوبی برای بررسی سرعت و تجربه‌ی کاربری سایت شما است.

زیرعنوان ها 

استفاده ی مناسب از زیرعنوان ها (H1، H2، H3، H4) به کاربران و گوگل کمک می کند محتوای شما را بهتر درک کنند. برای کمک بیشتر، با کنسول جستجوی گوگل آشنا شوید.

جذابیت بصری 

تصاویر و فیلم های مرتبط، به نشان دادن نکات مورد نظرتان کمک می کند.

پنجره های بازشو 

پنجره ها نه تنها بازدیدکنندگان را اذیت می کنند، بلکه از نظر سئو نیز بد هستند. از آنها به میزان کم استفاده کرده و به زور آنها را در محتوا نگنجانید.

از فضای سفید استفاده کنید

فضای سفید بخشی از طراحی خوب است. فضای سفید می تواند مطالب شما را خواناتر کرده و توجه کاربران را به خود جلب کند. البته، بین کمی فضای سفید و فضای سفید زیاد، تفاوت زیادی وجود دارد.

 

 

محتوای طولانی

محتوای طولانی در گوگل رتبه ی بهتری دارد. هدف شما باید انتشار مقالات طولانی مفید برای کاربران باشد. وقتی برای وب سایتتان محتوا تولید می کنید، از کلمات کلیدی هدفی استفاده کنید که حجم جستجو و دشواری خوبی دارند. برای کمک به ارزیابی دشواری و ارزش کلمات کلیدی خاص، از Google Keyword Planner استفاده کنید.
مقالات وبلاگ باید بر دادن اطلاعات با کیفیت به کاربر از طریق سئو تمرکز داشته باشد. با این وجود تعادل بین این دو و شامل هر دو شدن امکان پذیر است.

 

 

روش‌های سئو برای حضور در صفحه ی اول

روش های سئوی ذکر شده به شما کمک می کند تا رتبه‌ی بهتری در جستجو داشته باشید. با این حال، رقابت برای صفحه ی اول بسیار شدید است. شما باید مراقب استراتژی های خود باشید و در صورت لزوم آنها را تنظیم کنید. الگوریتم ها دائماً به روز می شوند و سایت شما برای حفظ جایگاهش در صفحه ی اول، باید تازه و به روز باقی بماند.
اگر درباره ی نحوه ی به روزرســانی استراتژی سئوی خود مطمئن نیستید، MaxAudience می تواند به شما در این کار کمک کند. ما رســــیدن مشتریان از صفحه ی 3 به صفحـــه ی 1 با بهترین تمارین را درک می کنیم.

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی