انواع وب سایت

انواع وب سایت

امروزه به دلیل گسترش محبوبیت استفاده از اینترنت و فضای مجازی بسیاری از کسب و کارها به فضای دیجیتال روی آورده اند و محصولات و خدمات خود را از این طریق به مردم معرفی می کنند. یکی از مهم ترین اقدامات در این زمینه، طراحی سایت می باشد که بستری را در فضای آنلاین برایتان فراهم می کند تا بتوانید محصولات و خدمات خود را به مشتریان هدف خود نشان دهید.

ایجاد و ساخت یک وب سایت اولین قدم در حوزه اقدامات بهینه سازی کسب و کار دیجیتال است و این کار باید توسط متخصصان و طراحان مجرب و خلاق انجام شود تا بیشترین بازخورد و سودآوری ممکن را داشته باشد.

وب سایت چیست؟

وب سایت به فضایی در اینترنت گفته می شود که از یک یا چند صفحه مختلف و پیوسته به هم تشکیل شده است و دارای یک آدرس یا اصطلاحا URL می باشد. هر یک از صفحات سایت شامل متن، ویدئو، عکس و... می باشند. هر وب سایت دارای یک نام در دنیای اینترنت است که به آن دامنه می گویند.

اهمیت داشتن وب سایت

امروزه وجود یک وب سایت برای هر کسب و کاری لازم است چرا که اکثر خرید و فروش ها به صورت اینترنتی انجام میشوند و کسی که همچنان از روش های سنتی برای فروش خدمات و محصولات خود استفاده کند بازنده است. از دیگر مزایای داشتن وب سایت می توان به برند سازی، ارتباط مستقیم و بیشتر با مشتری و افزایش درامد اشاره کرد.
متخصصان حوزه طراحی وب در امپریال برند، با توجه به حوزه فعالیت برند و کسب و کار شما اقدام به طراحی وب سایتی جذاب و جامع خواهند کرد به گونه ای که این ویترین کسب و کار، نه تنها مشتریان قدیمی را مجاب به ادامه ارتباط با برند شما خواهند کرد بلکه مشتریان جدید نیز به برند و کسب و کار شما مجذوب و علاقه مند می شوند.

 

نکات مهم طراحی سایت

 

در ادامه این مقاله قصد داریم که شما را با انواع مختلف وب سایت آشنا کنیم تا بتوانید بسته به حوزه فعالیت کسب و کارتان، کارآمدترین نوع وب سایت را انتخاب کنید.

 

انواع مختلف وب سایت

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه سئو و انجام پروژه سئو سایت و تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ با ما از طریق این شماره در ارتباط باشید:

شماره تماس کارشناسان دیجیتال مارکتینگ امپریال برند و وینت سئو: 02122057358

 

انواع وب سایت

وب سایت ها بسته به روش طراحی و نوع فعالیتشان انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی هر کدام از آنها می پردازیم:

وب سایت استاتیک یا ایستا

وب سایت داینامیک یا پویا

وب سایت پرتال

سایت مجهز به سیستم مدیریت محتوا

وب سایت فروشگاهی

وب سایت شرکتی

سایت شخصی

سایت پزشکی

سایت آموزشی

سایت خبری

سایت دانشگاهی

انواع وب سایت از نظر روش طراحی و برنامه نویسی

1- وب سایت استاتیک یا ایستا

این سایت ‌ها فقط برای یکبار طراحی می ‌شوند و محتوا و اطلاعات مورد نیاز در داخل آن‌ ها قرار می ‌گیرد و پس از آن، برای تغییر در محتوا و مطالب به یک برنامه نویس حرفه ‌ای وب سایت نیاز داریم.

زبان برنامه نویسی این دسته از سایت ها غالباً HTML و Java Script است. این نوع دسته از وب سایت ‌ها به صورت HTML ساده طراحی می ‌شوند به همین دلیل حجم کمتری از کد در طراحی آنها استفاده می‌شود. یکی دیگر از مزایای آنها این است که سرعت بارگذاری (Loading) بالایی دارند. علاوه بر این، کاهش حجم این کد ها باعث خوانایی بیشتر وب سایت توسط ربات موتورهای جستجو می‌ شود که این موضوع، سبب بهتر شدن وضعیت این وب سایت ها از لحاظ امتیاز دهی و رتبه بندی موتورهای جستجو می شود. ( از این موضوع تحت عنوان سئوی سایت یاد می شود.)

وب سایت های ثابت یا استاتیک عمدتاً نسبت به سایر وب سایت ‌ها، قیمت طراحی پایین ‌تری دارند و ارزان ترند. از طرفی، عدم امکان ایجاد تغییر در این نوع از وب سایت‌ ها توسط افراد عادی، علاوه بر افزایش امنیت وب سایت، سبب بهره مندی از جلوه های بصری و گرافیک زیبا می‌ شود چرا که همه چیز ثابت است از جمله متون و اندازه تصاویر و همچنین همه عناصر مکان مشخص و ثابتی را دارند در نتیجه می‌توان برای محل قرار گرفتن هر یک از اجزاء بهترین تصمیم را گرفت اما از طرفی نیز این عدم امکان ایجاد تغییرات توسط افراد عادی سبب می‌ شود تا امکان به روز رسانی وب سایت توسط صاحبان و مدیران وب سایت صلب شود. به طور کلی، وب سایت های ثابت برای افراد، شرکت ‌ها و سازمان ‌هایی مناسب است که حداکثر یک یا دو بار در سال نیازمند به تغییر در محتوای وب سایت خود هستند.

 

وبسایت استاتیک در مقابل وب سایت داینامیک از اواع مختلف وب سایت

2- وب سایت داینامیک یا پویا

بعد از طراحی یک وب سایت پویا، محتوا و مطالب آن توسط افراد عادی که دسترسی به سیستم مدیریت محتوای سایت را داشته باشند، قابل تغییر است. از این رو، در این‌ دسته از وب سایت ها، ابتدا شاکله اصلی وب سایت توسط طراح ایجاد می ‌شود و سپس محتوا توسط مدیران سایت ‌ها تغییر می‌ کند که این موضوع باعث می شود محل قرار گرفتن و اندازه دقیق متون و تصاویر و سایر عناصر بعداً توسط مدیران سایتها تغییر ‌کند و تا حدودی از گرافیک و جلوه سایت کاسته شود.

یکی از مزیت‌ های وب سایت‌ های پویا این نکته است که هیچ محدودیتی برای ایجاد، تغییر یا حذف مطالب، تصاویر و صفحات و غیره وجود ندارد البته همین استفاده زیاد از کد ها، باعث کند شدن بارگذاری سایت و امتیاز آن در موتور های جستجو می‌ شود. بنابراین وب سایت های پویا برای افراد، شرکت ‌ها و سازمان ‌هایی مناسب است که بیش از دوبار در سال نیاز به تغییر در محتوا و مطالب وب سایت خود را دارند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه سئو و انجام پروژه سئو سایت و تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ با ما از طریق این شماره در ارتباط باشید:

شماره تماس کارشناسان دیجیتال مارکتینگ امپریال برند و وینت سئو02122057358

 

3- وب سایت پرتال

پرتال ‌ها در واقع همان وب سایت ‌های پویا هستند اما بسیار جامع تر. به عبارت دیگر مجموعه چند وب سایت پویا را که برای رسیدن به هدفی خاص در کنار هم قرار گرفته ‌اند، پرتال می نامند. به عنوان مثال یک پرتال خبری می ‌تواند از چند وب سایت پویا تشکیل شده باشد که هر یک امکانات خاصی چون عضوگیری، انتشار اخبار، انتشار تصاویر، نظرسنجی و... را در اختیار مدیران آن قرار دهد.

4- سایت مجهز به سیستم مدیریت محتوا

این وب سایت‌ ها که از نوع پرتال‌ ها یا وب سایت ‌های پویا هستند، معمولاً برای مصارف خاص توسط طراحان حرفه ‌ای یا شرکت‌ های طراحی حرفه ‌ای ایجاد می ‌شوند.

سامانه مدیریت محتوا(Content management system)، یک برنامه رایانه‌ ای است که امکان انتشار، ویرایش و مدیریت محتوا، سازماندهی، حذف و همچنین نگهداری از طریق یک رابط مرکزی فراهم می‌کند و از مهم‌ترین سامانه‌های متن باز مدیریت محتوا می توان به وردپرس، جوملا و دروپال اشاره کرد.

از مزایای سیستم ‌های مدیریت محتوا نسبت به سایر وب سایت های پویا می‌ توان به آماده بودن و جامع بودن آن ‌ها اشاره کرد. از این رو اغلب این‌ دسته از وب سایت ها در کمتر از 3 روز کاری قابل نصب و استفاده هستند.

انواع وب سایت از نظر نوع فعالیت و کارکرد

1- وب سایت فروشگاهی اینترنتی

2- وب سایت شرکتی

3- سایت شخصی

4- طراحی سایت پزشکی

5- سایت آموزشی

6- سایت خبری

7- سایت دانشگاهی

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه سئو و انجام پروژه سئو سایت و تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ با ما از طریق این شماره در ارتباط باشید:

شماره تماس کارشناسان دیجیتال مارکتینگ امپریال برند و وینت سئو02122057358


انتخاب هر یک از این دسته وب سایت ها با توجه به برند و حوزه کسب و کار شما، کار چندان ساده ای نیست. پیچیدگی هر یک با توجه به زبان های برنامه نویسی گوناگون وب، باعث شده که برای بررسی و در نهایت انتخاب نوع وب سایت، به طراحان وب سایت حرفه ای نیاز باشد. وجود متخصصان حوزه طراحی وب در امپریال برند، این نوید را می دهد که دیگر برای طراحی و ساخت وب سایت کسب و کارتان نگران نباشید.

 

در امپریال برند پروسه طراحی سایت چگونه است؟

 

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی