نکات مهم و تاثیر گذار در کیفیت بک لینک را جدی بگیرید چرا که بک لینک همان قدر که می تواند مفید و بهبود بخش باشد می تواند مضر و زیان ده نیز باشد | امپریال برند

اهمیت بک لینک سازی در سئوی سایت

بک لینکها یا همان لینکهای که از دیگر سایتها به سایت شما داده میشود یکی از مهم ترین بخشهای سئو و جز دسته سئوی خارجی یا همان seo - off page هستند. شناسایی انواع بک لینک و فاکتورهای مهم در کیفیت بک لینک بسیار اهمیت دارند که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

آن چه در این مطلب می خوانید عبارتند از :

مهم ترین فاکتورهای موثر در بک لینک با کیفیت :

آیا دریافت بالای بک لینک خوب است؟

اهمیت بک لینک در سئوسایت

استراتژی لینک سازی یا بک لینک

انواع لینک سازی یا بک لینک

سخن پایانی:

همانطور که می دانید لینک سازی به صورت کلی در دو دسته لینک سازی داخلی ( یعنی ارتباط سازی صفحات داخلی سایت شما با یکدیگر) مانند همان کاری که ما در امپریال و برای بخش سئوی داخلی انجام میدهیم و لینک سازی خارجی که ارتباط سایت شما با دیگر سایت ها را ایجاد میکند، انجام میشود. ولی در بخش لینک سازی خارجی یا همان external link یک نکته ساده و مهم برای هر کسب و کار اینترنتی وجود دارد و آن این است که اگر شما یک کلمه و یا یک عنوان خود را به به سمت دیگر وب سایت ها لینک دهید یعنی شما به دیگران بک لینک داده اید و اگر همین امر از طرف دیگر سایت ها انجام گردد، آن ها به شما بک لینک داده اند.

برای داشتن بک لینک با کیفیت حتما اعتبار دامنه، اعتبار صفحه و نرخ اسپم سایتی که به آن لینک می دهید یا از آن لینک دریافت می کنید را چک کنید چون در هر دو صورت تاثیر بسزایی بر روی وبسایت شما خواهد گذشت| امپریال برند

 

 

مهم ترین فاکتورهای موثر در بک لینک با کیفیت :

در بحث بک لینک و دریافت لینک فاکتورهای بسیار مهمی وجود دارد که باید آن ها را بدانید و بعد نسبت به بک لینک سازی و دریافت بک لینک به سمت سایت خودتان  اقدام نمایید. 

اعتبار دامنه یا همان DA :

اعتبار دامنه یا Domain Authority به عمر دامنه، نوع دامنه، تعداد بک لینک های ورودی و خروجی و ارزش آن دامنه در شبکه های اجتماعی و در بین کاربران آن دامنه بستگی مستقیم دارد. هر چقدر Domain Authority وب سایتی که به سایت شما لینک می دهد بالاتر باشد، تأثیر آن بر جایگاه وب سایت شما نیز بالاتر خواهد بود. هر چه قدر اعتبار دامنه بالاتر باشد شما می توانید از بک لینکی که دریافت نموده اید لذت ببرید.

اعتبار صفحه یا همان PA :

در اعتبار صفحه یا Page Authority نیز هر چقدر وب سایتی که به سایت شما بک لینک می دهد ارزش صفحه بالاتری داشته باشد، اعتبار بیشتری برای سایت شما به همراه خواهد داشت.در صورتی که یک سایت دیگر از طریق محتوایی که در یکی از صفحات داخلی خود قرار داده است به شما لینک دهد، مسلما اعتبار آن صفحه نیز برای دریافت بک لینک بسیار مهم و با اهمیت می باشد.

نرخ اسپم یا همان SS :

اگر سایتی که به شما بک لینک میدهد نرخ اسپم یا Spam Rate بالایی داشته باشد، از اعتبار بک لینکی که دریافت کرده اید کاسته میشود. نرخ اسپم با تعداد بک لینک هایی که سایت اسپم و یا فروشنده لینک، دریافت کرده است ارتباط مستقیمی دارد.

نوع لینک:

نوع لینکی است که یک سایت دیگر به شما به عنوان بک لینک می دهد، بسیار مهم است. اگر نوع لینک DO FOLLOW باشد یعنی شما با توجه به فاکتورهای دیگری که در بالا عرض کردیم، موفق شده اید از اعتبار دامنه و  اعتبار سایت دیگر به خوبی و به نفع کسب و کار خود استفاده نمایید.

رابطه بین موضوع کسب و کار شما با سایت لینک دهنده:

یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای گوگل به هنگام اعتبار سنجی لینک سازی یا بک لینک، بررسی موضوع کسب و کار شما با وب سایت لینک دهنده به محتوای سایت شما می باشد. به عنوان نمونه اگر کسب و کار شما مربوط به فروش آنلاین لباس و زیورآلات بوده در حالی که لینک های ارسالی به سایت شما از یک کسب و کار مربوط به فروش بلیط هواپیما باشد، آن لینک سازی یا بک لینک ها از نظر گوگل اعتبار چندانی نخواهد داشت و عملاً تأثیری در بهینه سازی رنک سایت شما در موتورهای جستجو ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در حوزه ی آموزش سئو و مشاوره سئو می توانید با وینت سئو در ارتباط باشید.

در صورتی که کسب و کار شما در حوزه ی لوازم آرایشی بهداشتی باشد اما بک لینک های ارجاع داده به سایت شما، از یک کسب و کار مربوط به پوشاک باشد، آن لینک سازی اعتبار لازم را نخواهد داشت. | امپریال برند

شما حتی به عنوان مالک یک وب سایت می توانید با لینک سازی داخلی در وب سایت خود اعتبار دامنه و اعتبار صفحه را در وب سایت خود بالا ببرید. به این منظور شما می توانید به هنگام محتوا نویسی درباره موضوعات مختلف، محتوای سایت خود را با سایر صفحات وب سایت خود لینک داده و بین آن صفحات ارتباط برقرار کنید در این حالت لازم می باشد که حتماً نوع لینک های داخلی را از نوع فالو انتخاب نمایید. در صورتی که بتوانید با محتوا نویسی مناسب، لینک سازی یا بک لینک های داخلی مناسبی نیز برای خود به وجود آورید تأثیر آن را در Domain Authority و Page Authority خواهید دید.

 

 

آیا دریافت بالای بک لینک خوب است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم لزوما ارتباط مستقیمی بین تعداد بک لینک بالا برای یک صفحه و داشتن رتبه بالاتر وجود ندارد. گواه این ادعا زمانی است که یک سایت را با ابزارهای آنالیزی سئو، سنجش میکنیم و متوجه میشویم به طور مثال میانگین تعداد بک لینک رتبه های اول تا دهم گوگل 1000 عدد است، ولی در کمال تعجب می بینیم سایتی که در رتبه اول قرار گرفته، فقط 500 بک لینک دارد در حالی که سایتی که در رتبه 10 قرار گرفته است، 2000 بک لینک دارد. 

پس با این توضیح متوجه میشویم تعداد بالای بک لینک به یک صفحه دلیلی برای اعتبار و کاهش رتبه سایت و بهبود سئو نیست. در حقیقت و در یک جمله میتوانیم بیان نماییم دریافت بک لینک با کیفیت برای بهبود رتبه سایت و سئوی سایت لازم است ولی کافی نیست. در بسیاری از مواقع دوستانی که تعداد بک لینک زیادی به یک صفحه از سایت خود می دهد، به جایی که لطفی در حق کسب و کار اینترنتی خود نمایند، موجب ضررهای زیاد و یا حتی پنالتی شدن این صفحه بر روی کلید واژه ای میشوند که دوستان قصد داشته اند سئو سایت خویش را بر روی آن کلید واژه ارتقا و بهبود بخشند.

در ادامه  مقاله سعی شده است که با مفهوم شبکه لینک سازی یا بک لینک و تأثیر آن در سئو یا همان بهینه سازی موتورهای جستجو آشنا شویم و همینطور طریقه استفاده از لینک سازی یا بک لینک را در تولید محتوا بررسی کنیم.

سئو؛ کارآمدترین ابزار بازاریابی دیجیتال

 

 

 اهمیت بک لینک در سئوسایت

اما به راستی چرا بک لینک ها به این اندازه برای موتورهای جستجو به ویژه گوگل مهم هستند و یکی از معیارهای رتبه بندی وب سایت ها نزد این موتورهای جستجو تعداد بک لینک هایی است که مربوط به صفحات وب سایت شماست؟

بک لینک ها (به خصوص نوع follow آنها که در ادامه توضیح خواهیم داد) به نوعی اعتبار دهنده وب سایت شما هستند. از این رو که اگر در وب سایتی لینکی وجود داشته باشد که به وب سایت شما پیوند شده باشد، وب سایت مذکور، وب سایت شما را منبع و مرجع خود قرار داده است و گوگل شما را یک وب سایت مرجع خواهد شناخت و از این رو بر اعتبار وب سایت شما خواهد افزود. همچنین شما نیز باید در محتوای وب سایت تان به وب سایت های معتبری لینک دهید تا گوگل بداند که محتوای وب سایت شما از مرجع و منبع های معتبری سرچشمه می گیرد.

در صورتی که از لینک های فالو برای بک لینک سایت خود استفاده کنید،سایت شما اعتبار بیشتری از گوگل دریافت خواهد کرد و به عنوان مرجع از طرف گوگل شناخته خواهد شد. | امپریال برند

همچنین بک لینک ها، بر اساس انواعی که دارند لینک هایی هستند که در نهایت به سایت شما یا سایت های دیگری هدایت می شوند. لینک سازی یا بک لینک از آنجا اهمیت فوق العاده ای پیدا می کند که در بهینه سازی موتورهای جستجو به خصوص گوگل، بک لینک سازی به عنوان یک ارزش افزوده برای وب سایت شما در نظر گرفته می شود.

به همین ترتیب موتورهای جستجو به سایت هایی که با لینک سازی یا بک لینک های مناسب بتوانند بازدید کنندگان بیشتری را به سایت خود جذب کرده و ترافیک سایت را بالا ببرند، اعتبار بیشتری می دهند و به این دلیل در صفحات جستجو شانس بیشتری برای دیده شدن نسبت به صفحاتی که لینک سازی یا بک لینک مناسبی ندارند، خواهند داشت. با در نظر گرفتن توضیحات فوق به این نتیجه خواهیم رسید که هر چقدر سایت های بیشتر و معتبر تری داشته باشید که به سایت شما ارتباط داده شده باشند یا به اصطلاح به صفحات شما لینک داده شده باشند امکان نشان دادن وب سایت شما در صفحات جستجو افزایش خواهد یافت.

 برای پاسخ به چرایی نیاز به سئو سایت باید به این نکته توجه کرد که پس از طراحی وب سایت، این موضوع اهمیت می یابد که وب سایت ما باید در نتایج جستجوی گوگل دیده شود؛ از این روست که به سئو سایت نیاز است.

 

 

 استراتژی لینک سازی یا بک لینک

استراتژی لینک سازی یا بک لینک در حال حاضر یکی مهم ترین استراتژی ها در بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ است. لینک سازی یا بک لینک می تواند در بهبود ترافیک، رتبه و اعتبار سایت شما بسیار تأثیرگذار باشد. برای داشتن لینک سازی یا بک لینک شما نیاز به محتوای با کیفیت خواهید داشت. در واقع برای لینک سازی یا بک لینک، شما به چیزی ارزشمند برای گفتن نیاز دارید تا به وسیله آن بتوانید راه های ارتباطی بیشتری بین سایت خودتان و سایر وب سایت ها برای دسترسی سریع کاربران به اطلاعات بیشتر در اختیارشان قرار دهید.

 

 

 انواع لینک سازی یا بک لینک

دانستن اطلاعات در مورد انواع لینک سازی یا بک لینک ها بخصوص برای آن دسته از افرادی که به تازگی با دنیای دیجیتال مارکتینگ و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) آشنا می شوند بسیار مهم خواهد بود و نقش تعیین کننده ای در بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو خواهد داشت.در حال حاضر دو نوع مهم لینک سازی یا بک لینک در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) وجود دارد که به آنها (follow (dofollow و nofollow گفته می شود. معمولأ به هنگام محتوا نویسی لینک ها به صورت پیش فرض dofollow هستند.

بر اساس الگوریتم هایی که در موتور جستجو گوگل تعریف شده است لینک های نوفالو ارزش و اعتباری به صفحه هدف منتقل نمی کنند و بر عکس آن لینک های فالو، بک لینک هایی هستند که به سایت هدف اعتبار خواهند بخشید. اگر چه که برای بسیاری از متخصصین سئو، حتی داشتن یک بک لینک نوفالو از یک وب سایت معتبر باز هم ارزشمند خواهد بود زیرا در هر صورت مخاطبانی را به صفحات وب سایت شما هدایت می کنند.  معمولا کسب و کارها در لینک سازی های داخلی از بک لینک های فالو استفاده می کنند.

همانقدر که بک لینک سازی درست باعث افزایش اعتبار صفحه میشود، بک لینک سازی اشتباه هم تاثیر عکس در اعتبار صفحه دارد. پس تا حد امکان از لینک های فالو استفاده و از لینک های نو فالو دوری کنید. | امپریال برند

در سال های گذشته متخصصین سئو با علم به این موضوع که در موتورهای جستجویی چون گوگل با استفاده از لینک سازی یا بک لینک می توان اعتبار بیشتری به وجود آورد، شروع به راه اندازی سایت های خرید و فروش انواع لینک سازی یا بک لینک ها کردند. پس از چندین سال گوگل از خرید و فروش لینک سازی یا بک لینک ها مطلع شد و الگوریتم های خود را برای دادن اعتبار به یک سایت تغییر داد و جریمه برای سایت هایی در نظر گرفت که از بک لینک های خریداری شده استفاده می کردند. به این ترتیب در حال حاضر استفاده از لینک سازی یا بک لینک می بایست کاملاً بر اساس استانداردهای گوگل باشد در غیر اینصورت گوگل سریعاً متوجه آن شده و جریمه های سنگینی برای آن وب سایت در نظر خواهد گرفت.

حتما شما به عنوان یک سئو کار و یا علاقه مند به سئو با کلمه نرخ پرش و یا بانس ریت ( بونس ریت) آشنا هستید ولی متاسفانه بسیار از محتواهایی که در وب و دیجیتال مارکتینگ ایران وجود دارد این مفهوم را به اشتباه توضیح داده اند . در صورتی که به این موضوع علاقه مند هستید، در مقاله زیر به طور کامل به توضیح مفهوم بانس ریت ( نرخ پرش) پرداختیم. این مقاله آموزشی خوب از دکتر مهریزدان عزیز که یکی از اساتید برجسته دیجیتال مارکتینگ ایران هستند و به عنوان یکی از بهترین مشاوان و متخصصان دیجیتال مارکتینگ و سئو فعالیت می نمایند را از دست ندهید:

بانس ریت (Bounce Rate) یا نرخ پرش چیست؟

 

 

 سخن پایانی:

در نتیجه با فهم این موضوع که لینک سازی درست و مناسب تأثیر بسزایی هم در افزایش تعداد بازدید کنندگان از وب سایت شما خواهد داشت و هم از نظر موتورهای جستجو امکان بیشتر دیده شدن را به دست می آورید باید در نظر داشته باشید که استفاده نادرست از لینک سازی یا بک لینک ها به همان اندازه در از بین بردن اعتبار وب سایت شما نیز تأثیر گذار خواهد بود. به منظور کسب اطلاعات تخصصی بیشتر از لینک سازی یا بک لینک می توانید با کارشناسان امپریال برند در تماس باشید.

 

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی