نشانه گذاری داده و نقش آن بر روی seo on - page سئوی صفحات

نشانه گذاری داده و نقش آن بر روی seo on - page صفحات

چطور از نشانه گذاری داده های ساخته شده برای سئوی روی صفحه ی موفقیت آمیز استفاده کنید

پنج نکته در مورد بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و استراتژی های بازاریابی جستجو وجود دارد که در سال‌های اخیر به شدت مورد تعریف و تمجید قرار گرفته اند و همچنان مناسب و درخور شناخته می شوند. این پنج نکته عبارتند از: 

- دریافت ترافیک جستجوی طبیعی از موتورهای جستجو هرگز سخت‌تر از این نبوده است.
- معماری صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) همیشه در حال تغییر است.
- موقعیت شماره 1 به یک هجوم گسترده از ویژگی های SERP ارزش می دهد.
- راه حل فعلی، یک تغییر جهت به سمت تمرین On-SERP سئو است.
- ابتکاراتی مانند نشانه گذاری داده های ساخته شده می تواند ارزش کل SEO-On-SERP را به نمایش بگذارد.

 

 

به شما پیشنهاد می کنیم قبل از آشنایی با سئوی صفحات، مقاله سئو و آنچه درباره آن باید بدانید را مطالعه کنید.

 

 

در گذشته‌ی موتورهای جستجو، شما یک سؤال را وارد می‌کردید و 10 پیوند آبی استاندارد ارائه می شد. در برخی شرایط خاص، همچنین ممکن بود گروهی از تبلیغات را در بالای صفحه مشاهده کنید. در غیر این صورت، این یک تجربه بسیار ساده و حداقلی بود.
آن دوران را با آنچه امروزه تماشا می کنید، مقایسه کنید. در مورد هر سؤال فرضی، نتایج جستجو می تواند شامل سه یا چهار تبلیغ، یک گردونه ی ویدیویی، یک گردونه ی خبری، یک صفحه ی اطلاعات و بسیاری از ویژگی های دیگر باشد. در بعضی موارد، اولین نتیجه‌ی جستجوی طبیعی ممکن بود به دلیل برجستگی این ویژگی های SERP ها از چشم دور بماند.
در این جستجو برای " بازاریابی b2b "، اولین نتیجه ی طبیعی حتی بالای صفحه هم نیست.
روزهای قدیم سادگی از بین رفته‌اند. کاملاً واضح است که گوگل در حال انجام مأموریتی برای حل هر چه سریع‌تر سؤالات جستجو است. در بسیاری از موارد، این کار شامل انجام مستقیم در صفحه‌ی نتایج جستجو از طریق ویژگی‌های فوق می باشد.
یکی از بهترین استراتژی‌های حال حاضر، سرمایه‌گذاری بسیار بر روی SEO-On-SERP است؛ یعنی عملِ به کارگیری همه ویژگی‌های SERPs موجود در گوگل (مانند نتایج غنی، قطعه های برجسته و صفحه‌ی دانش) برای داشتن هرچه بیشتر مالکیت و تصرفات در اولین صفحه‌ی نمایش داده های هدف شما.
اینگونه شما توجه بیشتری را جلب می کنید، سؤالات کاربر را طبق شرایط خود پاسخ می دهید و کلیک بیشتری برای وب سایتتان جمع می کنید. هنوز پیگیری رتبه های اول طبیعی مهم است، اما همانطورکه گوگل طرح SERP ها را عوض می کند، کاربران نتایج را به صورت متفاوتی تجزیه و تحلیل می کنند و تحت تأثیر همه ویژگی هایی که قبل از بررسی لینک های آبی وجود دارد هستند.

 

سئوی صفحات

الگوی پینبالِ رفتار جستجو

 

اگر تمام ویژگیهای قابل استفاده ی SERPs را مطالعه کنید، نتایج غنی ( یک تجربه ی طبیعی جدید از گوگل که پیوندهای آبی شما را، با ویژگی‌های تعاملی تقویت می‌کند ) به چند دلیل برجسته می شود. اول، بیش از 30 مورد برای واجد شرایط بودن وجود دارد. دوم، آنها از نشانه‌گذاری داده‌های ساخته شده قدرت می گیرند، بنابراین شما آنطور که برای تبلیغات پول می پردازید برای بازی کردن " نمی پردازید "؛ و سوم، این لیست با توجه به اینکه گوگل توجه بیشتری روی این نوع از ویژگی های SERP ها می گذارد، همیشه در حال گسترش است.
برای آنکه به عنوان یک نتیجه ی غنی واجد شرایط شوید، باید داده های ساختاری را در وب سایت خود پیاده سازی کنید. در ادامه نحوه ی تعریف داده های ساخته شده، علت اهمیتشان، این که چرا گوگل آنها را تأیید کرده و بررسی کرده ست که چرا آنها یک عنصر اساسی از استراتژی SEO On-SERP هستند، آمده است.

 

داده های ساختار یافته یا اسکیما - زبان موتورهای جستجو

داده های ساختاریافته اسکیما - عنصر اصلی یک استراتژی سئوی سایت On-SERP

داده های ساخته شده- تایید شده توسط گوگل

دریافت نشانه گذاری داده های ساختار یافته در وب سایتتان

نتیجه گیری

استفاده از نشانه گذاری داده های ساختار یافته برای یک استراتژی سئوی موفقیت‌آمیز On-SERP

 

 

سئوی صفحات

  

داده های ساخته شده - زبان موتورهای جستجو 

داده های ساخته شده، زبان موتورهای جستجو هستند. اگر به محتوای وب سایت فکر کنید، انسانها مشکل کمی با درک مرادِ اساسی ماهیت آن دارند. از طرف دیگر موتورهای جستجو واضحاً همان قابلیت‌های پردازش زبان طبیعی را ندارند. حداقل نه تا الان. در نتیجه، آنها به محتوا و سرنخ‌های بیشتری نیاز دارند تا بفهمند آنها چه چیزی را نشان می دهند. داده های ساخته شده، راه حل ارائه‌ی اطلاعات بیشتر در مورد یک صفحه و طبقه بندی مطالب براساس شرایط آنها است.

 

 

داده های ساختار یافته یا اسکیما - عنصر اصلی یک استراتژی سئوی On-SERP

مزایای بی‌شماری برای استفاده از نشانه‌گذاری داده‌های ساخته شده وجود دارد. با این حال، از آنجایی که به یک استراتژی سئوی On-SERP مربوط می شود، بزرگترین فایده، تأیید صلاحیت بیش از 30 نتیجه ی غنی است که بازدید وب سایت و مالکیت و تصرفات SERP را با اطلاعات عملی تر، جذاب تر و دقیق تر در مورد پیوند آبی به حداکثر می رساند.
اینها شامل ویژگی هایی مانند رتبه بندی، بررسی، نحوه ی کار، فیلم ها، سؤالات متداول، قیمت گذاری و در دسترس بودن هستند. از آنجا که آنها عملکردی تر و از نظر بصری جذاب تر هستند، می توانند کاربران واجد شرایط بیشتری را به سایت شما هدایت کرده و منجر به افزایش برداشت، تعداد کلیک و کلیک کل شوند.
گوگل ثابت کرده است که چگونه داده‌های ساخت شده، نتایج کسب و کار را ( خصوصاً بالای معیارهای قیف در اولین نقاط تماس در مطالعات متعدد ) هدایت می کنند. نشان داده شده است که داده های ساختاری، به دلیل پیشرفت در قدرت، ارتباط و كشف، CTR را افزایش می دهند، نرخ تبدیل را افزایش می دهد و باعث افزایش زمانِ در سایت بودن می شوند.

 

 

سئوی صفحات

یک مثال از نتایج غنی، جایی که در آن سوالات متداول در زیر لینک آبی قرار می گیرند. 

 

داده های ساختار یافته مورد تایید گوگل

گوگل مأموریت دارد تا اطلاعات جهانی را سازماندهی کرده تا آن را در سطح جهانی، در دسترس و مفید کند. این کار بزرگی ست و مطمئناً رباتهای جستجوی آنها، منابع محدودی برای هدایت کارآمد اینترنت دارند. گوگل داده های ساخته شده را تأیید می کند زیرا اولاً، کار آنها را آسان تر می کند، ثانیاً به آنها کمک می کند تا محتوا را سریعتر و کاملتر درک کنند و در آخر، صفحات نتایج جستجوی آنها را برای کاربران بهبود می بخشد.
همانطور که جان مولر، تحلیلگر گرایش‌های وب مستر گوگل، اظهار کرد: «حتی بدون داده های ساختاری که منجر به نتایج غنی می شوند، سیستم های ما با فهم بهترِ صفحات وقتی از داده ی ساخته شده استفاده می کنند سود می برد.»
همچنین داده های ساخته شده بسیاری از نوآوری های گوگل را در جستجوی صوتی قدرت می دهد. همانطور که در کنفرانس I / O خود در سال 2019 عنوان کردند: «بر ساختن مطالب عالی با استفاده از یک استاندارد باز ( داده های ساختاری ) تمرکز کنید و گوگل به شما کمک می کند تا بدون نیاز به ایجاد یک تجربه ی سفارشی، به کاربران خود در Search and Assistants دسترسی پیدا کنید.»

 

رسیدن به نتایج عالی با نکات ریز و سریع سئو

با مطالعه این مقاله به نتایج فوق العاده ای برسید

 

 

دریافت نشانه گذاری داده های ساختار یافته در وب سایتتان

هنگامی که نوبت به اخذ داده های ساخته شده در وب سایتتان می رسد، تعدادی گزینه برای پیاده سازی داده های ساخته شده وجود دارد که از عمدتاً دستی تا کاملاً خودکار دسته بندی می شوند. این مسئله به شما نشان می دهد که با مهارت های فنی خود چقدر احساس راحتی می کنید و آیا وقت و منابع لازم برای انجام آن در خانه را دارید یا خیر.
به خاطر داشته باشید که جان مولر، تحلیلگر گرایش‌های وب مستر گوگل به رسانه ها گفته بود که نشانه گذاری داده های ساخته شده در سال های آینده آسان تر نخواهد شد. علاوه بر اجرای اولیه، هم نگهداری و هم انجام به روزرسانی، از عوامل زمان‌بری هستند که باید در نظر گرفته شوند.

 

 

سئوی صفحات

 

 

نتیجه گیری

 

 

استفاده از نشانه گذاری داده های ساخته شده برای یک استراتژی سئوی موفقیت‌آمیز On-SERP

برای بعضی ها این دلسرد کننده است که بیشتر مالکیت و تصرفات طبیعی به ویژگی‌های SERP واگذار می شود، با این حال راهی برای اعمال ابتکار عمل های فنی مانند داده های ساخته شده وجود دارد تا نهایت استفاده را از آن بکنند. گوگل به داده های ساخته شده متکی است تا بیش از 30 نتیجه ی غنی SERP که این زمینه را پوشش می دهند را جمع‌آوری کند. اولین قدم، اجرای آن بر روی هر یک از مطالبتان است که در هر یک از جستارهای ویژگیهای سنگین SERP نشان داده شده است.
تکامل سئو، اهمیت ارتباط کامل با ربات‌های جستجوی گوگل را برجسته می‌کند. این فقط با داده های ساخته شده شروع می شود. گوگل از ابتکارات مهم دیگر مانند رندر پویا پشتیبانی کرده است که باعث می شود هدایت در وب سایت های دارای جاوا اسکریپت آسان تر شود. به همین ترتیب، Edge SEO به عنوان روشی برای ایجاد سریعترین تجربه ی هدایت، در حال محبوب شدن است.
با این حال، اگر هیچ کاری دیگری هم که انجام ندهید، داده های ساختاری یک عنصر مهم از یک استراتژی سالم SEO 2020 خواهند بود. به عنوان مثال، انفلوئنسرهایی مانند نیل پاتل از آن به عنوان یکی از مهمترین راهبردهای سال آینده یاد کرده اند. بر این اساس عمل کنید تا کنترل SERP ها را به دست بگیرید!

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی