چگونه برند شخصی خود را در طراحی سایت نشان دهیم؟

چگونه برند شخصی خود را در طراحی سایت نشان دهیم؟

با پیچیده شدن طراحی سایت ها در دنیای دیجیتالی امروز انجام طراحی سایت هر روز نسبت به گذشته سخت و سخت تر می شود، یک سایت زمینه آشنایی آنها را با شرکت و برند شخصی شما فراهم می کند.

به همین دلیل طراحی سایت از اهمیت بیشتری برخوردار می شود، به هر حال در یک طراحی سایت موفق باید به موارد زیادی توجه کرد که در پایان کار هماهنگی بین صفحات یک وب سایت و منسجم بودن بخش های مختلف آن را نتیجه شود.
در طراحی سایت باید همه طراحان سایت به قوانین و مقرراتی خواص پایبند باشند. بدین ترتیب هر طراح سایت نظر وعقیده شخصی خود را تحمیل نکرده و کار براساس قوانین از قبل تعیین شده پیش خواهد رفت. توجه به این موارد، کار را برای برنامه نویسان وب نیز راحت تر می کند.

 

انتخاب نام شرکت

هنگامی که می خواهید اقدام به انتخاب نام شرکت یا برندتان کنید، در نظر داشته باشید که دارید در پشت آن مفهومی را به مخاطب خود می فهمانید. به همین دلیل در انتخاب نام شرکت باید دقت بیشتری به عمل آید تا نام انتخاب شده بیانگر تمامی نقطه نظرهای آن شرکت یا برند باشد و در عین حال بروز و مطابق با معیارهای زمان طراحی شده باشد.


پس دقت داشته باشید که نامی زیبا و البته قانونی برای برند خود انتخاب کنید تا در آینده با فهمیدن آن که برند شما جزء نام های انتخابی از سوی شرکت های دیگر بوده، مجبور به عوض کرد آن واز دست دادن مشتریان خود نشوید. برند شما نامی است که مخاطبان با شنیدن آن یاد محصولات شرکت تان می افتند و می تواند القا کننده مفاهیم خاصی باشد.
در انتخاب نام برند همان قدر که به روز بودن آن اهمیت دارد، متوجه این موضوع نیز باشید که می خواهید از این نام به مدت طولانی بهره ببرید؛ پس درگیر مد و مدگرایی نشوید.
توجه به انتخاب نامی آسان و جذاب که در خاطره ها بماند و مهم تر از آن، بالا بودن کیفیت محصولات معرفی شده از سوی برند شما، مطمئناً خود بهترین روش برای پیروزی بر رقیبان تان است.


برندسازی؛ راهکاری برای راه اندازی کسب و کار

به هر حال روش برند و برندسازی یک راهکار برای راه اندازی کسب وکارها، چه نوپا باشد چه دارای سابقه طولانی، به حساب می آید. نمی توان تصور کرد که تعریف یک برند در فضای اینترنتی چقدر به پیشرفت وتوسعه آن شرکت کمک می کند.
برای اینکه برند شما در فضای دیجیتال از گسترش خوبی برخوردار شود، در ابتدای کار باید به هویت سازی برای آن بپردازید. برند شما می تواند زیر بنای کسب و کار شما قرار گیرد. نیم نگاهی به رقبا و سپس توجه به نقاط ضعف و قوت سازمان تان مکان کنونی شما را در بازار رقابت مشخص می کند.


توجه به برندهای مطرح و سابقه کاری آن ها می تواند شما را در خلق راه های نو و خلاقانه یاری رساند و ایجاد راهبردی مشخص و هدفمند شما و برندتان را در مسیری همواره با موفقت قرار دهد. برند همان هویت شرکت شما است و بیان کننده نوع کسب وکارتان می باشد و به وسیله آن به مخاطبان معرفی می شوید.
به هر حال هویت شما به همراه مسیری که برای کسب وکارتان انتخاب می کنید، در کنار یکدیگر می توانند مکمل هم بوده و هنگامی که با توجه به نیاز مشتریان همراه شوند، کسب و کار شما را رونق می بخشند. صاحبان برندهای معروف با سایت های زبانزد هر کدام یک شیوه و روش خاص و منحصر به فرد برای خود انتخاب نموده اند که البته در کنارآن، نسبت به رقیبان شان به انتظار مشتریان خود توجه بیشتری کرده و در کسب رضایت آن ها کوشا ترند.


بسیاری از ایده های نو و جدید اساس و پایه پیشرفت یک شرکت را بنیان گذاری کرده اند که طراحان لوگو این ایده ها را به واقعیت تبدیل می کنند. این نکته قابل تأمل است که مباحث لوگو و برند دو مبحث جدا از هم می باشند. لوگو معرف برند است و به وسیله آن اهداف برند نمایش داده می شود. در واقع برند سازی یک وب سایت یعنی منحصر به فرد کردن آن و شامل همه موارد از محتوا گرفته تا طرح اولیه سایت را شامل می شود که همگی دست در دست هم می توانند خاطره ای جذاب از ورود به یک سایت در ذهن مخاطبان خود ایجاد کنند و آن ها را ترغیب به ورود دوباه در آن سایت نمایند.

 

برندسازی اینترنتی

سایت های زیادی در سطح گوگل وجود دارند. تنها راه موفقیت در بین آن ها منحصر به فرد بودن یا همان برندسازی است. باید دقت داشته باشید که از همان ابتدای طراحی سایت تمامی اهدافتان را در زمینه تبدیل سایت به یک برند مطرح معطوف دارید، وقتی سایت شما به یک برند معتبر و سرشناس تبدیل شود، مسلماً مخاطبان زیادی را به سوی خود جلب می کند که این امر خود به خود در بالا بردن سئوی سایت تان مؤثر است. پس در طراحی سایت تمام توجه خود را به تقویت برندتان معطوف دارید.


هنگامی که مخاطبی برای اولین بار وارد یک سایت می شود، این خاطره برای همیشه در ذهنش باقی می ماند و اگر سایت مورد پسند او باشد، وی ترغیب به ورود دوباره خواهد کرد. البته محتوا از همه مهم تر است و باعث ماندگاری بازدید کنندگان از سایت می شود. شما با طراحی سایتی با ظاهر و محتوایی خوب می توانید با سرعت بیشتری به برند سازی بپردازید، بعد از آن نیز به طراحی یک لوگو که بیان کننده خط مشی شرکت شما باشد توجه کنید.


حرف آخر:
در دنیای کنونی که همه مردم احتیاجات خود را از طریق اینترنت برطرف می کنند، تنها راه موفقیت در کسب و کارها حضور در این فضاها می باشد. با طراحی سایتی که هم به تمامی نکات سئو توجه کرده و در کنار آن، نام تجاری معروفی دارد، مسلماً راه آن شرکت را هموار می نماید. سئو و برندسازی در کنار هم دو موتور قدرتمند هستند که شما را در بستر گسترده وب توانا کرده و قدرت سایت شما را دو برابر می کنند. این موتورها حساسیت زیادی به برندها داشته وآنها را حائز رتبه بالاتری نسبت به سایت های دیگر می دانند. هرچند طراحی سایت مطمئناً از مؤثرترین عوامل در برندسازی محسوب می شود امّا کمک گرفتن از عوامل دیگری چون بازاریابی شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و... برای بهبود برند سازی مفید بوده و نمی توان از آن صرف نظر کرد.

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی