کمپین "!Get A Mac"

کمپین "!Get A Mac"

کمپین "!Get A Mac" یا " یک مک بگیر!" در واقع یک کمپین تبلیغاتی تلویزیونی است که توسط شرکت TBWA Worldwide برای کمپانی اپل (Apple) ساخته شد. شرکت TBWA Worldwide یک آژانس تبلیغاتی بزرگ است که این کمپین تبلیغاتی را برای کمپانی اپل ساخت و طی سال های 2006 تا 2009 در ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزلند، بریتانیا و ژاپن از طریق تلویزیون پخش کرد.

کمپین تبلیغاتی "!Get A Mac" بعنوان یکی از موفق ترین کمپین های تبلیغاتی تلویزیونی تاریخ شناخته می شود که شرکت TBWA Worldwide به خوبی توانست از پس اجرای آن بربیاید. TBWA Worldwide یکی از بهترین شرکت های تبلیغاتی دنیاست. اگر می خواهید بدانید بهترین شرکت های تبلیغاتی چه ویژگی هایی دارند، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

بهترین شرکت های تبلیغاتی چه ویژگی هایی دارند؟

 

خلاصه داستان کمپین "!Get A Mac"

کمپین "!Get A Mac" از یک قالب استاندارد در کمپین های تبلیغاتی تلویزیونی استفاده می کند. پس زمینه ای بسیار ساده و تماماً سفید و دو بازیگر که دو شخصیت اصلی این کمپین را بازی می کنند که یکی از آنها پسری جوان با لباس های روزمره و اسپرت است که خود را یک کامپیوتر مکینتاش (مک) معرفی می کند و در تمامی قسمت ها با جمله "سلام، من مک هستم!" آغازگر داستان است و دیگری یک مرد نسبتاٌ مسن تر است با لباس های رسمی تر که غالباً کت و شلواری قهوه ای رنگ است و با قیافه و گریمی که دارد، "بیل گیتس" موسس کمپانی مایکروسافت را برای ما تداعی می کند! او هم خود را یک کامپیوتر شخصی شرکت مایکروسافت معرفی می کند و بلافاصله بعد از "مک" می گوید: "و من پی سی هستم!"

 

کمپین تبلیغاتی

 

در تمامی قسمت های کمپین تبلیغاتی "!Get A Mac" آنها حضور دارند و پس از معرفی خود، داستان هر قسمت شروع می شود؛ داستان هایی که پایه و اساس آنها مقایسه کامپیوترهای شخصی با سیستم عامل های ویندوز شرکت مایکروسافت با کامپیوترهای مک کمپانی اپل است.

 

حتماً بخوانید: اولین باشید!

 

در هر قسمت این کمپین تبلیغاتی، ضعف های سیستم عامل های ویندوز و کارایی آنها مورد نقد قرار می گیرد و با زبان طنز به برتری کامپیوترهای مک اذعان می شود. با اینکه این ضعف ها در مقابل توانایی های ویندوز به دور از انصاف است اما کمپانی اپل از طریق این کمپین تبلیغاتی و با زیرکی موجود در طنزها و شوخی های آن توانست که یکی از بهترین و موفق ترین کمپانی های تبلیغاتی تلویزیونی مداوم را طی 3 سال در کشورهای مختلف داشته باشد و همچنین تمامی قسمت های این کمپین نیز به زبان های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و ایتالیایی نیز دوبله شد.

 

حتماً بخوانید: پیام تبلیغاتی

 

کمپین تبلیغاتی "!Get A Mac" توانست منجر به رشد بسیار خوبی در زمینه فروش و بازاریابی کمپانی اپل در مقابل ابر کمپانی مایکروسافت بشود تا امروزه در زمینه کمپین های تبلیغاتی تلویزیونی، بعنوان بهترین نمونه بارز انتخاب شود.

شما می توانید بعضی از قسمت های کمپین تبلیغاتی "!Get A Mac" را در زیر ببینید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی