ایجاد مخاطب

ایجاد مخاطب

لازمه هر کسب و کاری به دست آوردن مخاطبانی در حوزه فعالیتی خود است. مخاطبانی که به صورت بالقوه در بازار هدف قرار دارند و کسب و کار شما باید این مخاطبان را به خود جذب کند تا در مراحل بعدی، این مخاطبان به «مشتریان» شما بدل شوند. ما در این مقاله با شما از ایجاد مخاطب سخن خواهیم گفت.

 

احتمالاً از اهمیت روان شناسی در بازاریابی مطلع هستید و می دانید که ۹۰ درصد تصمیمات خرید، در مغز ناخودآگاه به وجود می آید و ما هم راهی مطمئن برای دستیابی به مغز ناخوداگاه داریم: تکرار.

روانشناسی در بازاریابی

 

 

مخاطبان شما طرفداران شما هستند

امروزه با رشد فناوری، بهترین و امکان پذیر ترین زمان برای ایجاد و به دست آوردن مخاطب است. توانایی شما برای ساختن نشان تجارتتان به اینکه شما چگونه از مخاطب پذیرایی می کنید بستگی دارد. بسیاری از هالیوودی ها مانند افراد مشهور، ورزشکاران، مدل ها و غیره، دنبال کنندگان زیادی دارند. این کار موجب سهولت در به دست آوردن موفقیت های دیگرشان می شود و من اعتقاد دارم به دست آوردن مخاطب برای یک نشان تجاری نیز با تلاش قابل اجراست. بازاریابان بزرگ فقط در جستجوی مشتری نیستند بلکه آنها به دنبال طرفدارند.

 

اساس و پایه شکل گیری کسب و کارها، رفع نیاز مردم است. مردم به یک کالا یا خدمت نیاز دارند، بنابراین کسب و کارها برای رفع این نیازها راه اندازی می شوند. اما می دانیم که نیازهای انسان محدود است؛ پس چه باید کرد؟ پاسخ ساده است

نیاز ایجاد کنید!

 

 

مخاطبان شما بازاریابان شما هستند!

داشتن مخاطبين قوی می تواند هر نشان تجاری را یک قدم جلوتر از رقبا نگه دارد. این چیزی است که باعث می شود فروش شما به همان سمتی برود که می خواهید و حامیان بسیاری را برای نشان تجاری ایجاد می کند. این افراد می توانند شدید در بازاریابی برای شما مفید باشند. مردم به یکدیگر گوش می دهند. شنیدن تعریف و مطالب خوب از کسانی که به شرکت شما وابسته نیستند همواره برایتان خوب است.

زمانی که محصول جدیدی را تولید می کنید مخاطبان به شما اجازه دستیابی به راه های کوتاه تر و سریع تر را می دهند و شما فوراً منبع فروش به دست خواهید آورد و از آنجایی که بازار مورد نظر شما از پیش در انتظار پیشنهاد جدیدتان است، تبلیغات نیز ساده تر می شود.

نیاز هر مخاطب این است که به درستی تغذیه شود و با او به گونه ای خاص که شایسته اش است، رفتار شود. برای این کار بایستی داستان ها، مطالب و کالاهای رایگانی را با آنها به اشتراک بگذارید. همواره پاداش بدهید و حالتی ایجاد کنید که آنها به طور دائم از اینکه مشتری شما هستند راضی باشند. به اشتراک گذاری با مشتریان نه تنها باعث می شود آنها به شما علاقه مند شوند بلکه این موقعیت را به شما می دهد که نشان تجاری و پیام خود را در رسانه های مختلف انتشار دهید.

 

یک مثل قدیمی می گوید هرچه سخت تر کار کنید، نتایج بهتری می گیرید. من تشخیص دادم که این مثل نادرست است: هر چه قدرت نفوذ شما بیشتر باشد، نتایج بهتری خواهید گرفت. به عنوان بازاریاب، نیازمندیم که هوشمندانه تر کار کنیم به جای اینکه سخت تر کار کنیم.

هوشمندانه تر کار کنید، نه سخت تر!

 

توصیه های برای به دست آوردن طرفداران وفادار

  • لیستی از ایمیل ها تهیه کنید. اگر لازم شد برای به دست آوردن ایمیل ها مبادله ای کنید. ایمیل آنها را در هنگام پرداخت بخواهید و یا قسمتی در وب سایت خود برای آبونه شدن با آدرس ایمیل در نظر بگیرید.

  • حساب های کاربری خود را در شبکه های اجتماعی گسترش دهید. به شبکه ها و گروه های همتای خود پیشنهاد تبادل مطلب بدهید. فروشگاه مجازی درست کنید و با مردم تعامل بیشتری داشته باشید. برای خود یک نمره هدفی در نظر بگیرید و هر هفته رشد آن را بررسی کنید.

  • مراسمی را برای گرامیداشت روزهای خاص جشن بگیرید. این کار به تعامل هر چه بیشتر شما با مخاطبین کمک می کند.

  • به نمایشگاه های بازرگانی بیشتر سر بزنید. همیشه دنبال به دست آوردن ایمیل های آنها باشید تا تماس شما ممکن شود.

  • به طور دائم لیست آدرس های خود را به روز رسانی کنید. مخاطبین شما فقط مشتریان نیستند. افراد وابسته به کار توسعه تجارت نیز باید احساس کنند که مهم اند.

  • تبلیغات در شبکه های اجتماعی یک ابزار قدرتمند است. من به تمام کسانی که قصد ایجاد مخاطب دارند توصیه می کنم نگاهی به آن بیندازند.

  • همان طور که می بینید راه های متعددی برای به دست آوردن و رشد دادن مخاطب وجود دارد. با کسب تجربه خواهید دانست که کدام راه برای نشان تجاری شما بهتر است.

  • یک نکته کلیدی که در اینجا باید به آن اشاره کنم این است که: نشان های تجاری هرگز نباید از تلاش برای به دست آوردن طرفدار خجالت بکشند. من بازاریابان زیادی را دیده ام که با خودشان فکر می کنند نیازی به ایجاد مخاطب، ليست ایمیل ها و یا فعالیت در شبکه های اجتماعی وجود ندارد، زیرا آنها در حیطه تجارت، فروش خود را انجام خواهند داد. به یاد داشته باشید که تصمیم گیرنده شما (مدیر یا رئیس پخش) بعد از ساعت ۵ بعد از ظهر یک مشتری معمولی به شمار می رود. همچنین ثابت شده است که تجارت ها بیشتر به سمت جذب آنهایی می روند که مشتری هایشان دوستشان دارند. بنابراین درست کردن نشان تجاری شما و ایجاد مخاطب عمومی برای آن، هم راستای فروش در حین تجارت مفید و مؤثر خواهد بود.

 

معمولاً برنامه های بازاریابی بیشتر بر جذب مشتری تمرکز دارند و از این رو نگه داشتن مشتریان قدیمی تر یکی از چالش های هر کسب و کار است. ما در این مقاله به اهمیت وفادار کردن مشتریان نسبت به برند خود و راهکارهایی در این زمینه خواهیم پرداخت.

مشتریان خود را وفادار کنید!

 

 

خوب است به این حقیقت اشاره شود که به دست آوردن مخاطب امروزه بسیار ساده تر از گذشته شده است.

ایجاد مخاطب به شما این امکان را می دهد که برای کسب نتیجه مطلوب کمتر به تبلیغات تكیه کنید، زیرا که شما به طور مستقیم با مشتریان خود در حال گفتگو هستید. هر هفته برای خود یک هدفی را در نظر بگیرید و از داشتن آن طرفدارها برای رسیدن به هدفتان بهره بجویید.

ساختن گروهی طرفدار از شما و ساختن موفقیت شما با آنها این رمز ادامه راه شماست.

 

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی