10 قدم در خلق استراتژی و مدیریت بازاریابی دیجیتال؛ بخش دوم

10 قدم در خلق استراتژی و مدیریت بازاریابی دیجیتال؛ بخش دوم

خلق استراتژی و مدیریت بازاریابی دیجیتال، موضوعی است که در کسب و کارهای دیجیتال بسیار حائض اهمیت است. در این مقاله به ادامه 10 قدم در خلق استراتژی و مدیریت بازاریابی دیجیتال می پردازیم.

امروزه با پیشرفت رسانه های جمعی، اگر اهمیت و تاثیر بازاریابی دیجیتال و تبلیغات اینترنتی از روش های سنتی بازاریابی و تبلیغات بیشتر نباشد، به طور قطع و یقین کمتر نیست. از این رو، برای هر برند و کسب و کاری لازم و ضروری است که در فضای اینترنت و بستر وب سایت ها، برند و کسب و کار خود را تبلیغ و معرفی کنند.

اما برای اینکه کسب و کار و برند شما بیشترین سود را از بازاریابی دیجیتال ببرد و این هزینه و زمان صرف شده به هدر نرود، باید که با مشاورین حوزه بازاریابی دیجیتال مشورت کنید و با همفکری کارشناسان، استراتژی و برنامه ای مشخص را برای بازاریابی دیجیتال برند و کسب و کارتان مشخص کنید.

در بخش اول مقاله 10 قدم در خلق استراتژی و مدیریت بازاریابی دیجیتال، به سه مورد از اقداماتی که باید در حوزه بازاریابی دیجیتال صورت بگیرد، اشاره کردیم و قصد داریم که به تشریح ادامه این اقدامات بپردازیم:

 

4. گردآوردن تیم بازاریابی دیجیتال

هر کسب و کاری برای شروع و ادامه فعالیت خود نیاز به تیمی پرانرژی، خلاق و دارای روحیه همکاری نیاز دارد تا برنامه های خود را به پیش ببرد و در آینده به تمام اهداف تعیین شده خود برسد. پس از بررسی موجودی های کسب و کارتان و تعیین برنامه و استراتژی خود در حیطه بازاریابی دیجیتال و همچنین ترسیم آینده برندتان، نیاز دارید تا نیروهایی را برای پیشبرد کارهای خود استخدام کنید. برنامه نویسان وب و اپلیکیشن، مدیران بازاریابی دیجیتال، کارشناسان سئو و تولیدکنندگان محتوا از جمله نیروهای لازم یک کسب و کار برای پیشبرد برنامه ها و عمل به استراتژی بازاریابی دیجیتال هستند.
گردآوردن تیمی متشکل از این افراد توانا کار بسیار حساس و سختی است. از این رو، بسیاری از کسب و کارها و برندها، این کار را برعهده شرکت های برندینگ و فعال در حوزه بازاریابی بخصوص بازاریابی دیجیتال می گذارند. شرکت برندینگ و بازاریابی دیجیتال "امپریال برند" با گردآوردن یک تیم خلاق، باتجربه و سختکوش، مسئولیت بازاریابی دیجیتال و برندینگ کسب و کارهای مختلف و متعددی را برعهده داشته که سوابق درخشان گواهی این مدعاست.


5. شناخت متدها و شیوه های مختلف بازاریابی دیجیتال

گسترش و پیشرفت حوزه بازاریابی دیجیتال به حدی است که اگر حتی برای مدت کوتاهی در این زمینه تحقیق و بررسی صورت نگیرد، قطعا دانش شما قدیمی و بلا استفاده خواهد شد. از این رو، تمامی افراد شاغل و یا علاقه مند به حوزه بازاریابی دیجیتال باید اطلاعات و دانش خود را به روز رسانی کنند و با تلفیق این اطلاعات جدید با تجربیات خود، بازاریابی دیجیتال کسب و کار یا برند خود را بهبود ببخشند. این موضوع نشان می دهد که برنامه و استراتژی بازاریابی کسب و کار دائماً در حال تغییر و تکامل است، که اگر نباشد قطعاً دیر یا زود آن کسب و کار طعم شکست را در بازاریابی دیجیتال می چشد و این موضوع شاید سرآغازی بر ورشکسته شدن آن کسب و کار نیز باشد.

 

6. تولید محتوای بازاریابی

از جمله اقدامات مستمر هر برند یا کسب و کاری در حوزه بازاریابی دیجیتال، تولید و انتشار محتوای بازاریابی است. این محتوا که معمولا در قالب مقاله، فایل های تصویری و ویدئویی و... است اصولا در وب سایت کسب و کار قرار می گیرد و با رعایت اصول و استاندارد های سئو باعث بالا آمدن رتبه وب سایت کسب و کار در رتبه بندی موتورهای جستجو می شود که این موضوع، هدف هر کسب و کار یا برندی در راستای معرفی خود به مشتریان و مخاطبان بازار می باشد.

میزان بالای اهمیت این موضوع باعث می شود که کسب و کارها در هر زمینه فعالیتی، نگاه ویژه ای به مقوله سئو و تولید محتوای بازاریابی داشته باشند.

 

 

7. نظارت مستمر بر فعالیت ها و برنامه ها

پس از مشخص شدن استرتژی کسب و کار شما در حوزه بازاریابی دیجیتال، اقدامات در این زمینه شروع می شود. یک کسب و کار زمانی از این برنامه ریزی و فعالیت ها سود می برد که همواره بر این برنامه ریزی و اقدامات انجام شده نظارت داشته باشند. این نظارت همگانی و مستمر این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد که نقاط ضعف استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را بشناسید و اقدام به تغییراتی در این زمینه کنید و همچنین نقاط قوت برنامه های شما را نیز معلوم می کند تا بهتر و بیشتر در این زمینه ها گام بردارید.

 

8. استفاده از ابزار مدیریت بازاریابی

امروزه با گسترش علم بازاریابی و نگاه ویژه موسسات علمی به بازاریابی دیجیتال و اقدامات متخصصان این حوزه، ابزار بسیار مفیدی برای جنبه های مختلف بازاریابی دیجیتال تولید شده که توسط کارشناسان سئو، تولیدکنندگان محتوای بازاریابی و حتی صاحبان کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد. سایت ها و ابزارهایی که هم به صورت رایگان و هم به صورت هزینه ای در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند، این امکان را به وجود می آورند که وضعیت کسب و کارتان را در حوزه بازاریابی دیجیتال و سئو رصد کنید، با دیگر رقیبان مقایسه کنید، کاستی ها و توانایی هایتان را ببینید و با توصیه هایی که همین ابزارها به شما می کنند، به بهبود بازاریابی دیجیتال و سئوی سایت کسب و کارتان بپردازید.

 

9. توجه به نتایج و دستاوردها

نتایج و دستاوردهایی که به مرور زمان برای بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما دارد را جدی بگیرید. بررسی این نتایج هر چه عمیق تر باشد و توسط افراد باتجربه تری و بادانش تری انجام شود، جنبه های بیشتری را در مورد استراتژی بازاریابی دیجیتال شما مشخص می کند. این نتایج با تمام پیروزی ها و شکست هایی که نشان می دهد، زمینه اقدامات موثرتر و مفیدتری برای کسب و کار یا برند شما را موجب خواهد شد.

 

10. استمرار و تلاش در راستای بهتر شدن

همیشه باید این موضوع را در نظر داشته باشید که فعالیت شما در حوزه بازاریابی دیجیتال مانندی جنگی است که تا ابد ادامه دارد. پس پیروزی ها و موفقیت های کسب شده نباید شما را به این تفکر غلط برساند که همه چیز برای بازاریابی دیجیتال برندتان تمام شده است، زیرا رقبای ما بیکار نخواهند نشست و هر لحظه خود را بهتر و کامل تر خواهند کرد. همچنین شکست ها و اشتباهات برنامه و استراتژی بازاریابی دیجیتال، نباید شما را ناامید کند بلکه باید این از این شکست ها بعنوان یک تجربه یاد کرد و با تکیه بر آن، اقدامات متفاوت دیگری در این راستا انجام داد.
دنیای پر رمز و راز برندینگ و بازاریابی دیجیتال، این مسئله را غیر قابل انکار می کند که اگر به دنبال موفقیت در حوزه بازاریابی دیجیتال هستید، باید با متخصصان مجرب و خلاق این حوزه همکاری کنید. کارشناسان بازاریابی دیجیتال در امپریال برند، تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته اند تا هر کسب و کار یا برند را در زمینه برندینگ و بازاریابی دیجیتال کمک کنند.

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی