Google Alerts برای لینک سازی: یک راهنمایی سریع و آسان

Google Alerts برای لینک سازی: یک راهنمایی سریع و آسان

اگر لینک ساز هستید، پس حتماً می دانید چقدر دشوار است که سایت‌های دیگر را قانع کنید تا با گام‌های «غیرمنتظره» لینک شوند. حتی اگر محتوای خوبی هم داشته باشید یا سالهاست که لینک می‌سازید باز هم ممکن است این اتفاق رخ دهد.

به همین خاطر است که این جمله ی معروف وجود دارد: «ساختن لینک مانند ساختن یک رابطه است.» اغلب قبل از ایجاد لینک، باید در مرحله ی اول با صاحب سایت یک رابطه تشکیل دهید. این یعنی همه چیز، از دنبال کردن آنها در توییتر گرفته تا نظر دادن آگاهانه در مورد پست هایشان و گذاشتن ایمیل برای آنها تا بدون استقرار لینک‌ها بتوانند در مورد محتوایشان بحث کنند. این استراتژی سودمند، اما بسیار زمانبر است
با این حال یک استراتژی لینک سازی نسبتاً سریع هم وجود دارد.
آیا گوشهایتان می خارد؟ اگر از آن افراد خرافاتی هستید این یعنی کسی دارد در مورد شما حرف می زند.
گاهی مدیر یک سایت، از نام برند، محصول یا لغات کلیدی هدف شما بدون لینک دادن به سایتتان استفاده می کند. در سئو، اینها به عنوان فرصتهای «ذکر تازه» شناخته می شوند. اینها عموماً برخی از ساده ترین فرصتهای لینک سازی موجود هستند زیرا شما مجبور نیستید خودتان را برای صاحبت سایت توضیح دهید. اغلب شما تنها باید از آنها بخواهید که یک تگ <a href> در کدهایشان قرار دهند.

 

اهمیت بک لینک در سئو


اما چطور این ذکرهای تازه را پیدا کنید؟ برای این کار روشها و ابزار مختلفی وجود دارد اما امروز من قرار است موردی که خودم بیشتر استفاده می کنم را برایتان معرفی کنم:

Google Alerts

Google Alerts در بین طیف وسیع روشهای لینک سازی و سئو بسیار سودمند است اما جای شکی نیست که بهترین راه برای ماندن در صدر فرصتهای ذکرهای تازه‌ی شما نیز هست. اجازه دهید بگویم که چطور می توانید از آن استفاده کنید.

نصب Google Alerts

اول از همه مشخص است که شما به لینک صحیح نیاز دارد. برای شروع استفاده از Google Alerts به Google Alerts بروید. از نظر فنی شما می توانید هشدارها را بدون حساب کاربری گوگل هم نصب کنید اما پیشنهاد می کنم که یک حساب گوگل برای خودتان بسازید. اگر حساب کاربری ندارید برای اینکه یاد بگیرید چطور یک حساب ایجاد کنید روی این لینک کلیک کنید:

https://support.google.com/mail/answer/56256?hl=en

وقتی یک حساب کاربری تنظیم کردید و در Google Alerts قرار گرفتید، همچین صفحه ای خواهید دید:

GoogleAlerts برای لینک سازی

 

بله درست است چیز زیادی برای دیدن وجود دارد. هنوز نه.

اجازه دهید یک مثال پایه را در نظر بگیریم. فرض کنید می خواهید یک هشدار برای ذکرهای لینک سازی ایجاد کنید. به راحتی عبارت را در نوار بالا تایپ کنید:

 

GoogleAlerts برای لینک سازی

 

حتی قبل از کلیک بر روی هر چیز دیگری، شما چیزی شبیه به تصویر بالا را خواهید دید. اولین باکس از شما می پرسد که می خواهید هشدارها را در کدام آدرس ایمیل دریافت کنید ( من آدرس خودم را برای این مقاله پاک کردم اما باور کنید جایی نرفته و همانجاست ). در زیر نمونه هایی از هشدارهای اخیر برای جستجوی شما قرار گرفته است.
روی دکمه ی «Create Alert» کلیک کنید و آنگاه هشدارهای ارسال شده به اینباکس منتخبتان فورواد خواهد شد. در هر حال، شما می توانید قبل از این کار، تنظیمات را شخصی سازی کنید. روی صفحه ی کشویی «Show options» کنار دکمه کلیک کنید تا لیستی از تنظیمیانی که می توانید انجام دهید را ببینید:

 

GoogleAlerts برای لینک سازیهر مورد به صورت خودکار با تنظیمات پیش فرض پر شده است. شما می توانید تنظیمات را طوری تنظیم کنید تا بتوانید فقط هشدارها مربوط به نواحی خاص، برای انواع خاصی از محتوا و غیره را دریافت کنید. به طور کلی، من متوجه شدم که تنظیمات پیش فرض کفایت می کند اما دلایل معتبری وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را تغییر دهید (مثلاً اگر تنها به محتوای ویدئویی علاقه‌ مندید)
وقتی تنظیمات تمام شد می توانید یک هشدار بسازید!

ترفندهای Google Alert

علامت نقل قول:

از آنجا به بعد فرض کنید که با گزینه ی پیش فرضِ «دریافتِ روزی یکبارِ ایمیل ها» گیر افتاده‌اید و هر 24 ساعت همچین ایمیلی دریافت می کنید:

GoogleAlerts برای لینک سازی

 

به یاد داشته باشید که برگشت در این مثال، شامل صفحاتی است که در مورد هر لغت خاص از جستار شما صحبت می‌کند (در این مثال کلمه ی «لینک» و کلمه ی «ساختن».) مشخصاً این گزینه سودی ندارد و نشستن پای این نتایج هدر دادن وقت است.
پس چطور می توانید مطمئن شوید که تنها نتایج یک عبارت خاص را دریافت کنید؟ با استفاده از علامت نقل قول.
من (عمداً) موقع تنظیم هشدار، این اشتباه را انجام دادم. به یاد داشته باشید در تصویر بخش اول آن عبارت «لینک سازی» هیچ علامت نقل قولی در اطرافش ندارد. بدون این علامت‌ها، Google Alert نتایجی مانند انواعی که در تصویر بالا هستند را برگشت می دهد.
علامت نقل قول نشان می دهد که شما دقیقاً به دنبال انطباق کامل با آن عبارت می گردید بنابراین وقتی شما یک هشدار را با استفاده از آنها تنظیم می کنید همچین چیزی دریافت می کنید:

 

GoogleAlerts برای لینک سازی

 

بهتر شد مگر نه؟

به یاد داشته باشید که شما می توانید از علامت نقل قول در هشدار به صورت ترکیبی استفاده کنید. برای مثال فرض کنید من به دنبال محتوایی مربوط به لینک سازی در مورد تصاویر هستم. به جای عبارت «تصاویر لینک سازی» -عبارتی که عموماً رخ نخواهد دارد- شما می توانید از این عبارت استفاده کنید:

GoogleAlerts برای لینک سازی

 

این کار نتایجی را که هم حاوی عبارت دقیق «لینک سازی» و هم عبارت «تصاویر» باشد را برگشت می‌زند.

تنظیم چندین هشدار:

اگر دارید از Google Alert برای لینک سازی استفاده می کنید پیشنهاد می کنم بیش از یک هشدار را تنظیم کنید. برخی از موارد زیر را در نظر بگیرید:

نام تجاریتان
محصولات و خدماتتان
لغات کلیدی اصلی تان
شخصیتهای مرتبط با برندتان

اگر شما در مورد تمام ایمیل‌هایی که ممکن است اینباکستان را پر کند نگرانیند، تنظیمات را برای کاهش تناوب یا تعداد روزهای دریافت تنظیم کنید. شما می توانید یک حساب گوگل جداگانه تنظیم کنید که تنها به منظور دریافت این ایمیل ها باشد. من شخصاً متوجه شدم که تنظیمات سابق بهتر هستند؛ اما کسانی را می شناسم که گزینه ی دوم را ترجیح می دهند.
تنظیم هشدار برای رقبا را نیز در نظر بگیرید. انجام این کار به شما پنجره ای به لینک سازی آنها و استراتژی های تبلیغاتی می دهد که می توانید از آنها یاد بگیرید. بعلاوه؛ شما می توانید سایتهای هدف بالقوه ای را پیدا کنید که شما را ذکر نکرده اند. اگر آنها رقیبتان را ذکر کرده باشند احتمال این وجود دارد که آنها به دیوار شما تعلق داشته باشند.

 

مهم ترین فاکتورهای سئو برای گوگل در سال ۲۰۱۸ چیست؟


همچنین غلط املایی‌های رایج هر گونه از آیتمهای لیست بالا را نیز در نظر بگیرید. در حالی که الگوریم گوگل به نوعی به اندازه ی کافی برای تصحیح این خطاها در جستجویش هوشمند است، اما ممکن است چند نتیجه ی ارزشمند به همین طریق از قلم بیفتند.

نتیجه گیری:

Google Alerts می تواند برای اهداف دیگری به جز لینک سازی هم مفید باشد. یقیناً اگر شما در یک کمپین مدیریت شهرت آنلاین درگیر هستید، استفاده از آن یک الزام است. برخی از هشدارها برای پیگیری انواع تبلغاتی که رقبایشان نیز استفاده می کنند، بهره می برند.
اگر شما یک لینک ساز هستید، ابزارهای لینک سازی خوب دیگری نیز وجود دارد که می تواند استراتژی «ذکر تازه» شما را تکمیل کند اما Google Alerts یک ضرورت است. امیداورام همانطور که Google Alerts برای من مفید بود برای شما هم باشد. اگر ابزار و پیشنهادات دیگری هم دارید لطفاً آنها را در نظرات زیر وارد کنید.
گروه امپریال برند، با مدیریت دکتر مهریزدان این امکان را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید از آموزشهای لازم برای داشتن یک کسب و کار موفق از قبیل آموزشهای بالا به صورت تخصصی تر بهره مند شوید.

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی