استراتژی تدوین دیجیتال برندینگ یا برندینگ دیجیتال

استراتژی تدوین دیجیتال برندینگ یا برندینگ دیجیتال

دیجیتال برندینگ از جمله اصطلاحاتی است که امروزه به مراتب مشاهده شده و به گوش می رسد. شناخت دیجیتال مارکتینگ به شما کمک می کند تا تغییرات چشمگیری در سیستم بازاریابی و فروش محصولات، خدمات و برندسازی ایجاد کنید.

بازاریابی دیجیتالی در 10 سال گذشته به عنوان یک تخصص گسترش یافته است که اگر بخواهیم آن را ریشه یابی کنیم به بازاریابی مستقیم می رسیم. افزایش گوشی های هوشمند و استفاده گسترده مردم از شبکه های اجتماعی سبب شده است تا روش های بیشتری به جهت برقراری ارتباط مستقیم و تعاملی با مشتریان هدف ایجاد شود. به همین جهت دیجیتال مارکتینگ مفهوم پیدا کرده و کاربرد بسیار گسترده ای را به خود اختصاص داده است.

دیجیتال برندینگ چیست؟

برند سازی دیجیتالی در واقع استفاده علمی و صحیح از پتانسیل فضای مجازی، فناوری ها و رسانه به جهت برندسازی از طریق تعامل با مصرف کنندگان یا مشتریان به واسطه استفاده از دستگاه های دیجیتالی است . در بازاریابی دیجیتالی، شبکه های اجتماعی به جهت برقراری ارتباط با مشتریان به جهت برنامه ارتباطی چند جانبه مورد استفاده قرار میگیرند.

مزایای دیجیتال برندینگ

دیجیتال برندینگ مزایای زیادی به خود اختصاص داده است. بررسی این مزایا به مواردی که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم محدود نمی شود و گستره ای عظیم دارد.

چند کاناله بودن: 

به واسطه برندینگ دیجیتال شما می‌توانید روی سیستم های متفاوتی دیدی شوید. به عنوان مثال شما به واسطه این نوع برندینگ در موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی و غیره دیده خواهید شد.

امکان استفاده از محتوای ویروسی:

دیده شدن ناگهانی در مدت زمان کوتاه در دنیای مجازی سبب می شود که برندینگ دیجیتال انجام شود.

تعامل:

دیجیتال مارکتینگ به کاربران اجازه می دهد تا با خدمات شما درگیر شده و تجربه منحصر به فردی را داشته باشند. راه های متفاوتی به جهت تعامل با مشتریان وجود دارد، به عنوان مثال شما می‌توانید از ایجاد کمپین در اینستاگرام به جهت ارتباط مستقیم با مشتریان خود استفاده کنید.

به اشتراک گذاری:

کاربران در صورت رضایت از خدمات و محتوای شما می توانند آن را به اشتراک بگذارند و اگر تبلیغات و خدمات شما منحصر به فرد باشد قدرت شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی به شما کمک می کند تا مدت زمان کوتاهی دیده شوید.

 

به همین منظور پیشنهاد می کنیم که در ابتدا مقاله زیر را بخوانید: 

کمپین های بازاریابی ماندگار

 

استراتژی تدوین دیجیتال برندینگ

به جهت استفاده از امکان دیجیتال برندینگ شما نیازمند استراتژی اجرایی خواهید بود. در نتیجه برنامه ریزی موثر و فکر شده در راستای دیجیتال مارکتینگ سبب می شود که موفقیت شما قابل لمس باشد. در بسیاری از شرکت های بزرگ امروزه برنامه بازاریابی دیجیتالی با برندینگ سالانه در نظر گرفته می شود.
در واقع دیجیتال برندینگ به عنوان بخشی از استراتژی های تجارت و بازاریابی یک شکل است. به جهت استراتژی بازاریابی دیجیتالی شما نیاز دارید تا مراحلی را طی کنید.

استراتژی تدوین دیجیتال برندینگ یا برندینگ دیجیتال

 

بازار هدف را بشناسید

شما باید بدانید که بازار هدف شما تا حدی گسترده است، با چه سرعتی رشد می کند. شما باید تمامی موارد را در رابطه با بازار هدف به صورت کاملا شفاف بشناسید. در ادامه باید بدانید که نیاز مشتریان چیست؟ چه میزان تمایز در خدمات یا محصولات مورد نیاز است تا مشتریان هدف به آن توجه کنند.
شناخت بازار هدف در استراتژي برندینگ به عنوان مهم ترین مورد در نظر گرفته می شود. در واقع به واسطه شناخت هدف شما پایه های استراتژی خود را بنا می کنید به همین جهت پیامدهای طولانی مدت همگی از این نقطه سرچشمه می گیرند.


مزیت رقابتی شما چیست؟

چرا مصرف کننده باید ترجیح بدهد که از خدمات یا کالای شما استفاده کند؟ شما در دیجیتال مارکتینگ باید مزیت های برند خود را به رخ کاربران بکشید. در واقع شما باید بگویید که چرا مشتریان باید از شما خرید کنند نه از فروشگاه حضوری یا فروشگاهی با برند دیگر.
به عنوان مثال در این قسمت بگویید که محصول یا خدمات شما چه نیازی از آن ها را برطرف می کند. علاوه بر این در استراتژی دیجیتال برندینگ طرف مشتری باشید نه طرف خدمات خود. معنای این جمله این است که در برند سازی دیجیتالی باید در ذهن مصرف کننده قرار بگیرید و احساسات مصرف کنندگان خدمات یا محصول را لمس کنید. به عنوان مثال به آنها به جهت تجربه لحظات خوشبختی الهام بدهید.

چگونه در دیجیتال برندینگ پیروز شوید؟

در حوزه دیجیتال برندینگ، خلاقیت حرف اول را می زند. شما باید ابتکارات و فعالیت هایی خلاقانه به جهت پیروزی در دیجیتال مارکتینگ داشته باشید. یکی از راه هایی که می‌توانید به واسطه آن در حوزه دیجیتال برندینگ به موفقیت دست یابید، داستانی قانع کننده و جذاب است.
در واقع به واسطه یک داستان خلاقانه شما می‌توانید برند خود را در ذهن مخاطبان ماندگار کنید. علاوه بر این در استراتژی برند سازی دیجیتالی شما باید شاخص هایی به جهت ارزیابی اثر بخشی استراتژی داشته باشید که به واسطه آن در طول اجرای برنامه بتوانید پیشرفت را تجزیه و تحصیل کنید.

 

کل جهان بازار هدف شما نیست. به یاد داشته باشید اگر می خواهید که کسب و کار موفق و در آینده معروفی داشته باشید، باید روی یکی از گروه های بازار هدف تمرکز کنید. بازار هدف خود را محدود کنید یعنی به یک گروه خاص بفروشید تا به کل دنیا!

بازار هدف خود را محدود کنید!


دیجیتال برندینگ را جزئی از برنامه برندینگ در نظر بگیرید

دیجیتال برندینگ نباید برنامه ای جدا از برنامه بازاریابی یا تجارت شرکت باشد. در واقع برندینگ دیجیتال باید به عنوان بخشی از برنامه ریزی های تجارت، برندینگ و بازاریابی در نظر گرفته شود. اقدامات لازم به جهت این برنامه باید در فرمت برنامه کلی شرکت گنجانده شود.

استراتژی تدوین دیجیتال برندینگ یا برندینگ دیجیتال

 

مهم ترین گرایشات دیجیتال برندینگ سال 2019

در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین رویه ها به جهت انجام برند سازی دیجیتالی خواهیم پرداخت. استفاده از این موارد می تواند در راستای اهداف شما کمک کننده باشد.
واکنش گرا بودن به جهت استفاده در دستگاه های متفاوت، مطالب شما باید در هر دستگاهی قابل مشاهده باشد.
اصالت، هر اندازه که اصالت شما در زمان حضور شما در مارکتینگ دیجیتال قابل لمس تر باشد، اعتماد کاربران بیشتر خواهد بود.
شبکه های اجتماعی : در برند سازی دیجیتالی شبکه های اجتماعی به عنوان قدرتمندترین ابزار به شمار می روند.
استفاده از افراد تأثیر گذار
گروه سازی و برند سازی به واسطه گروه های مجازی
استفاده از ویدئو های مفید، ویدئوها بهترین ابزار به جهت برانگیختن احساسات هستند
استفاده از اصول سئو
و غیره
به جهت برند سازی دیجیتالی شما نیازمند تجربه و دانش بالایی خواهید بود. برندینگ دیجیتال علمی است که از چندین وجه تشکیل شده و به جهت موفقیت نیازمند رعایت فاکتور های بسیاری است.

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (0)

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی