چگونه یک وب سایت موفق داشته باشیم؟

چگونه یک وب سایت موفق داشته باشیم؟

بارها از لزوم داشتن یک وب سایت قوی و موفق برای هر کسب و کار و برندی صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم تا چگونگی داشتن یک وب سایت موفق را بررسی کنیم.

وب سایت ها ابزارهای قدرتمندی هستند که برای معرفی کسب و کار و برند شما به عنوان یک فرد حرفه ای در این حیطه ایفاء نقش می کنند. شما بدون یک وب سایت شاید بتوانید یک کسب و کار موفق دیجیتالی را به راه بیندازید امّا واقعاً بدون داشتن یک وب سایت در همان زمینه نمی توانید در میان حرفه ای ها رخ بنمایانید و برند خود را مطرح کنید و بر سر زبان ها بیندازید. وب سایت ها علاوه بر این که شما را به مشتریان تان معرفی می کنند و باعث بالا رفتن فروش و رونق کارتان می شوند، باعث جلب اعتماد بیشتر از سوی مخاطبان تان نیز می گردند.

 

حتماً بخوانید: در "امپریال" پروسه طراحی سایت چگونه است؟

 

استفاده از وبلاگ به جای طراحی سایت

شاید در ابتدای کار طراحی یک وب سایت کار مشکلی به نظر برسد اما شما می توانید از راه اندازی یک وبلاگ شروع کنید و در آن به تولید محتوا بپردازید. در این صورت، شما بدون درگیر بودن به چگونگی نگهداری از وبلاگ می توانید تمام تمرکز خود را به نوشتن محتوای سودمند و مخاطب پسند معطوف کنید. با گذشت زمان به خودی خود ترافیک وبلاگ تان بالا می رود؛ پس می توانید از این موقعیت بهره برده و با دادن یک پست مخاطبان تان را تشویق به بازدید از سایت خود نمایید.


توجّه داشته باشید که به روز رسانی های مداوم هم در وبلاگ و هم در وب سایت علاوه بر این که شما را از طرف گوگل حائز رتبه می کند و سئو سایت را بهبود می بخشند، به مخاطبان تان نیز نشان می دهد که عملکرد شما تحسین برانگیز بوده و آن ها را تشویق به مراجعه دوباره می کند که این خود تأثیر فراوانی در ترافیک سایت شما دارد؛ پس به روز باشید و سایت خود را دائماً بروزرسانی کنید. زیرا مشتریان جذب سایت هایی می شوند که به این مسئله اهمّیّت بیشتری می دهند.
این موضوع را مورد توجّه قرار دهید که گرچه هدف اصلی از ایجاد یک وب سایت رسیدن به کسب درآمد است امّا اینکه از همان ابتدا توجه خود را فقط به کسب در آمد معطوف دارید، کار اشتباهی است. پس در گام اول فقط به تولید محتواهای با ارزش همت بگمارید و در حفظ و نگهداری آن کوشا باشید و هنگامی که آمار بازدیدکنندگان از سایت تان افزایش پیدا کرد و به رقم قابل قبولی رسید و به فکر کسب در آمد در تبلیغات تان بیافتید.

 

تولید محتوای خلاقانه

در تولید محتواهایتان به یک روش بسنده نکنید و از انواع مختلف آن بهره ببرید مثلاً به تولید ویدیوهای متناسب با حرفه خود بپردازید و آن ها را در کانال های مختلف قرار دهید. بدین روش به انبوهی از مخاطبان بر می خورید که با دیدن ویدیوهای شما مایل هستند به وب سایت تان سر زده و از آن دیدن کنند. همچنین استفاده از تصاویر در کنار محتواهای بازاریابی، علاوه بر اینکه وب سایت شما را جذاب تر نشان می دهد متون نوشته شده در وب سایت را برای مخاطبان قابل فهم تر می کنند.
هر چند محتواهای خوب باعث جذب و بالا رفتن مراجعه کنندگان به سایت می شود امّا نمی توان چشم پوشی کرد که این شیوه برای بالا بردن ترافیک سایت بسیار زمان بر بوده و اگر شما فقط به این روش اکتفا نمایید، می تواند زمان زیادی از شما را هدر بدهد. پس بیکار ننشینید و به تبلیغات از سایتتان بپردازید، حال می تواند آن تبلیغ در موتورهای جستجو باشد یا هر جایی که امکان دارد مشتریان تان به آنجا سر بزنند. تبلیغات یکی از اصول اصلی موفّقیّت یک وب سایت محسوب می شود. یک مدیر توانا و کوشا دائماً در فکر بالا بردن ترافیک سایت خود است و تبلیغات اهرم سرعت بخشیدن به این ترافیک است.
آماری از بازدیدکنندگان سایت تان به دست آورید و تحقق نمایید آیا کلمات کلیدی که از آن ها استفاده کرده اید اثر بخش بوده اند و در صحّت و صدق این آمارها نیز مطمئن شوید.

 

حتماً بخوانید: راه اندازی کسب و کار آنلاین

 

وب سایت؛ پل ارتباطی با مخاطبان

تعامل دو طرفه و پاسخ و جواب ها بین شما و مخاطبان تان در وب سایت باعث بالا رفتن حس اعتماد در میان آن ها شده و افراد را تشویق به مراجعه دوباره می کند که این امر پایه گذار جذب مشتری می شود. پس به سخنان و مشکلات و حتی نظرهای آن ها با دقت فراوان توجّه کرده و اهمّیّت بدهید و در اسرع وقت پاسخگوی خوبی برای آن ها باشید. مطمئناً این کار در بالا بردن فروش و کسب در آمد شما گام مهمّی محسوب می شود.
وب سایت ها با اهداف مختلفی طراحی می شوند ولی هدف آنها در یک نقطه که آن به دست آوردن مشتری بیشتر برای فروش بیشتر است، مشترک بوده؛ به هر حال شما هر کالا یا فعالیّتی را که در وب سایت خود معرفی می کنید، هدفی جز شناساندن آن به افراد دیگر ندارید. مسلماً این کار آسانی نیست، مخصوصاً در دنیای کنونی که ممکن است رقیبان قدری در اطرافتان وجود داشته باشند که محصولاتی مشابه کالا های شما را به افراد جامعه عرضه می کنند. در این میان وب سایتی برنده است که حرفی متمایزتر از بقیه رقیبانش داشته باشد و به نیاز مخاطبانش بیشتر اهمّیّت بدهد و مخاطب با یک بار رجوع به آن سایت متوجه غنی بودن مطالب و پر بار بودن آن سایت شود در غیر این صورت ممکن است هیچگاه دیگر به آن وب سایت باز نگردد.

 

نکات مهم در طراحی سایت

از جمله نکات درباره طراحی سایت این است که ظاهر سایت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد پس در ظاهر آن به عموم پسند بودنش توجّه کرده از خودرأیی و تحمیل نظر شخصی تان بپرهیزید. دقت نموده قسمت های مختلف سایت را به گونه ای طراحی کنید که کاربران به راحتی بتوانند از آن بهره ببرند، هرچند باید دقت شود که طراحی سایت با فعالیت آن هماهنگ و همسو باشد. هرگز فکر نکنید به کار بردن عکس های زیاد با فونت های متفاوت جذابیت سایت را افزایش می دهد، بلکه دقت کنید در عین زیبایی، ساده باشد. رعایت تمامی این نکات، کار پیچیده ای است که باید در آن از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید.


همیشه آماده پذیرش فناوری ها و ایده های جدید برای بهبود سایت تان باشید ولی دائماً در فکر آن هم بودن شما را از فعالیت های اصلی تان عقب می اندازد. بدانید در مرحله آخر فقط رضایت مشتری مطرح است، نه اجرای نظر و عقیده شخصی شما!
کمتر وب سایت خود را با دیگر انواع سایت ها مقایسه نمایید و سعی کنید استقلال خود را حفظ نمایید امّا در عین حال به دیگر سایت ها نیز سر بزنید و در مورد راه و روش های موفّقیّت آن ها بررسی کنید و بدانید شما زمانی موفق خواهید بود که هم ردیف رقیبان تان و حتی یک گام از آن ها جلوتر باشید.

در انتها می توانید متن مربوط به همین مقاله در قالب فایل PDF از طریق لینک زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

چگونه یک وب سایت موفق داشته باشیم؟ PDF

1 1 1 1 1

دیدگاه ها (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

لطفا هرچه سریعتر این مقاله کپی شده از وب سایت وب 24 را از سایتتان بردارید
عواقب نادیده گرفتن این پیام بر عهده خودتان است

This comment was minimized by the moderator on the site

درود بر شما دوست عزیز از وب 24 ، لطفا در ابتدا ادبیات تهدید آمیز نه در خور مجموعه شما و نه در شخصیت مدیر عامل محترم شماست که ایشان را به خوبی میشناسیم. ما که هر چه در وب 24 گشتیم که ادعای شما را ببینیم که متاسفانه چنین مقاله ای را پیدا نکردیم، و نکته بعدی این مقاله در تاریخ تیر ماه سال 97 توسط تیم تولید محتوای امپریال تولید و نگارش شده است و اگر شما با همین عنوان چرخی در دنیای نت بزنید که البته بازهم مقاله ای به این نام از سایت شما در حداقل صفحات اول تا ششم گوگل نیست، بسیار پیدا خواهید کرد که این عنوان را نگارش کرده اند پس دلیل بر این نیست که همه این دوستان از روی شما کپی کرده اند. یا از روی مقاله های ما، تیم تولید محتوای امپریال یکی از تخصصی ترین تیم ها و پردانش ترین تیمها در حوزه تولید محتواست که چنین مقاله ساده ای را نیاز ندارد تا کپی نماید ولیکن ادعای خویش را به آدرس ایمیل info[at]impbrand.com بفرستید تا بررسی گردد.

  1. ارسال دیدگاه
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
کد امنیتی